Darkman (1990)

Treba brať do úvahy dobu, kedy film vznikol. Sam Raimi celkom potvrdil úspech Evil Dead. Z dnešného pohľadu je ale treba prižmúriť oči nad trikmi i občasnou nelogičnosťou. Tak 3,5*

Bílá vdova (2000)

Britský humor ja rád a v tomto prípade sa jedná aj o milu oslavu trávy takže vysledok = slušná zábava. Zopár scénok ako napr.: zhulené babky v obchode alebo záber ako dobrá tráva pučí oči hippisacému dealerovi vylúdi úprimný úsmev.

Osamělý mstitel (2003)

Film hlavne o tom ako sa Vin Diesel zahráva so svojou sľubne naštartovanou kariérou. Tuctový akčňák, ktorý som mal problém dopozerať dokonca.

Americká kletba (2005)

Duchárske problémy americkej teengerky v 19 storočí. Technické spracovanie celkom ujde ako i herecké obsadenie, Donald Sutherland i Sissy Spacek sú dostatočne hororoví rodičia mladučkej Betsy. Film trvá len 80 min.no i tie plynú značne pomaly, spolieha hlavne na lacné ľakačky, noa a záverečná radoby šokujúca pointa tohoveľa nezachraňuje.

Moře lásky (1989)

Výborný, máličko erotický neo-noir thriler s typovo obsadeným Al Pacinom, ktorý opäť raz exceluje. Sympatické party si strihli aj John Goodman a Ellen Barkin. Atmosféra nočného NY, zafajčené bary a smutný život osamelého policajta, ktorý má problémy s alkoholom a prežíva neobyčajne vyšponovanú lovestory.

Stáhni mě do pekla (2009)

Vraj návrat k Evil dead, no neviem. To najlepšie čo film ponúka prezrádza trailer, takže potom v kine už žiadne prekvapenie nečakajte. No a točiť horor v PG-13, hovorí za všetko. Na druhú stranu, to možno práve spôsobilo nie najvyššie tržby. Aby som len nehanil, zopár originálnych nechutností sa nájde a humor je riadne čierny.

Iron Man (2007)

Štandartná kreslená komiksovka akých je možné prečítať si v popierovej podobe mraky. Animácia mi pripadala poslabšia. Kto má komiksy rád (ja áno), celkom si zgustne.

Amélie z Montmartru (2001)

Amelia poteší, dobre naladí a to nielen snílkov. Vyžaruje z nej nejaká pozitívna energia!

Pravidlo č. 1 (2008)

Atmosferická honkongsá ducharina, reznutá krimi, s typovo dobrým hereckým obsadením, len s trocha nejasným pravidlami. Noa záver to ešte tradične všetko otočí hore nohami.

Rachot v Bronxu (1995)

Bacha, jedná sa o zlomový film Jackieho Chana, ktorý mu konečne otvoril cestu do Hollywoodu. Prečo, to je pre mňa záhadou, podľa mňa patrí k tomu slabšiemu čo nakrútil. Okrem zopár štandartne dobrých akčných scén a preskoku cez nákupný košík neponúka nič pamätihodné. Prekvapí zopár drsnejších scén, ktoré zdvihli film až na R-ovú prístupnosť a potešia honkogské krásky slávna Anita Mui i pekná Francoise Yip.