Kate a Leopold (2001)

Zhodou okolnosti som si to pustil po Wolverinovi a ehľa, opäť Jackman a Schreiber i keď v odlišnom žánri. A vcelku príjemne mi to ušlo, Jackman je charakterný frajer ako v minulosti tak i v súčasnosti a Meg už síce trošku odkvitá , ale stále je to sympaťáčka.

Shortbus (2006)

Nepovažujem sa za puritána, ale občas som bol znechutený. Absolutne zbytočné explicitné erotícké scény za hranicou vkusu. Noa o čom to vlastne je, to som nejak nepodarilo zistiť. Premisa typu sexuálna terapeutka nikdy nezažila orgazmus, to je fakt bieda.

Revolver (2005)

Guy Ritchiemu sdieľanie jedného lože s Madonnou nesvedčí. Ja som mal z tohoto filmu totálny chaos, neustále monológy ulizaného Jasoma Stathama a vyšinitý Ray Liotta mi liezli značne na nervy. Po technickej stánke je inak film parádny a niektoré postavy sú i sympatické. Prekombinované a nepochopitelné. Možno by pomohlo druhé zhliadnutie, ale absolutne nemám chuť.

Kočičí lidé (1982)

Trošičku horor a ešte menšiu trošičku erotický, toľko ku propagačným prívlastkom Bruckeheimrovho bijáku. Pozrieť sa to celkom dá. Celá tá zápleka je ale úplne ujetá ako Malcolm Mc Dowell v hlavnek úlohe.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Hugh Jackman je skutočne Wolverine! (nie Rosomak, tento preklad nemam rád), ukáže sa tu množstvo postáv z Marvelovsého vesmirú a triky sú občas obstojné. A to je asi všetko, čo je na tomto filme ovažujem za pozitívne. Toľko klišé a rádoby cool akčných scén, kde sú narušené aj voľnejšie komiksové fyzikálne zákony... Škoda, no ale čo určite to zarobí hromadu $ a producenti budú spokojní. FIlmovo-komiksový fanúšikovia si musia počkať na ďalší pokus.

Město ztracených dětí (1995)

Toľko sviežich nápadov v užasnom fantasknom svete, klobúk dole pred duom Jeunet-Caro. Toršku sa pozabudlo na zmysluplnejší príbeh a v podstate tu ani nechýba. Utiahne to úžasný vizuál a sympatický detskí hrdinovia. Obdoba Tima Burtona vo francúzkom exkluzívnom balení.

D-Tox (2002)

Najlepšia časť filmu je tá, mimo kovového cvokhausu. Teda prvá 20-minutovka má slušnú atmosféru. Táká zbierka nesympatických a hlavne nezaujímavých postáv aká sa tam potom zišla nemá obdobu. K záporému hrdinovi nemám slov. Sylvester Stallone je tu a prekvapivo dobrý a toho ochlastu som mu chvíľami aj uveril.

Saw 3 (2006)

Žmýkanie pôvodného nápadu, explicitné násilie, ktoré film degraduje len pre určitú špecifickú skupinu divákov. Na druhú stranu treba pochváliť záver (cca posledných 20 min), kde som uvažoval aj o vyššom hodnotení.

Iluzionista (2006)

Na úvod jednu poznámku: Jessicu Biel radšej vidím v obtiahnutých rifliach s holým pupíkom ako v historickom kostýme. K samotnému filmu, odsýpa celkom slušne, i keď Norton je taky nijaký, slušný výkon podáva tradične Giamatti. Našinca poteší známe prostredie, triky sú mizerné a záverečná pointá je odhatnuteľná príliš skoro. 3* jak vyšité.

Battle Royale II: Requiem (2003)

Skúsim nájsť i niečo kladné: zaujme protiamerické vyznenie ako i odlišný pohľad na terorizmus. Ostatok filmu je u mňa slabota. Nesympalickí a totálne prehrávajúci študáci, krorým vychádzajú z úst priam neuveriteľné trapnosti vo filme,ktorý pochoval zaujímavý námet z o dve triedy lepšieho prvého dielu.