Smrtící spojení (2007)

Hutna atmosféra, zopár ľakačiek, zaujímavý námet a už tradičný dejový zlom. Obstojný príspevok do rodiny hororov made in azia.

Gauneři (1992)

Tarantinov debut, kde predstavil svoje trademarky, ktoré mu vydržali dodnes (Inglurious Basterds). TJ. brilantné dialógy, krvavé scény, štýlové, dobové songy, zaujímavo pestré herecké obsadenie a vysoká úmrtnosť hlavných predstavitelov. Nízkorozpočtový debut ako hrom!

Ip Man (2008)

Donnie Yen opäť raz exceluje v súbojoch pod choreografickou taktovkou Samma Hunga. Samotný príbeh neprináša nič nové, ale plne napĺňa očakávanie.

Hanebný pancharti (2009)

Ďalší ukecaný Tarantino tentokrát v alternetívnej historke z WW2. Vo filme chýba akýkoľvek hlavný predstaviteľ a väčšina parádne vystavaných scén bohužiaľ končí smrťou niektorých, občas i všetkých účastnených. I tak sa jedná o dobrú zábavu so špičkovými hereckými výkonmi (Ch.Waltz, M.Laurent, D.Kruger), až na Pitta, ten mi pripadal , že si z toho robí akurát prdel. Dúfajme, že Tarantino nezblbne súčasnú mladú generáciu a bude si pamätať skutočný koniec vojny aký sa učí v dejepise a nie tento, odohrávajúci sa v malom parížskom kine. 7/10

Válka rozumu a cti (2006)

Zo začiatku len klasický hrdinský epos o dobíjaní sa v druhej polovočke preklopí do strhujúcej drámy s rozhodne veľmi zaujiímavámi charaktermi. Výprava veľkolepá, hutný komparz a charizmatický Andy Lau. Veľmi silný film o filozofii, resp. zbytočnosti akejkoľvek vojny.

Patologie (2008)

Jedná sa o riadnu zvrhlosť, ale hlavne o zábavnú zvrhlosť. Trochu sa za seba hanbím, ale celkom sa pri tom pobavil. Film samotný sa neberie príliš vážne a i samotný scénar je pritiahnutý za vlasy. Vela zachraňujú sympatickí herci a krásne herečky s vysokou úmrtnosťou odpovedajúcou danému filmovému žánru. Ako sa asi pri sledovaní tohto filmu pobavia skutoční patológovia?

Max Payne (2008)

Pri adaptácii akčnej pecky Max Payne , každy očakával (vrátane mňa) diametrálne odlišný film. Tento pokus o noirovu detektívku s nejakým náznakom akcie na konci považujem za ťažké sklamanie. Keby sa zbytočne neparazitovalo na značke Max Payne dal by som 3* (možno by aj stačilo keby sa na plátne dlhšie ohriala Olga Kurylenko). Upršaný, pochmúrny vizuálny dojem celkom ujde.

Wanted (2008)

Samotný komis Marka Millara ma príliš nebral. Priveľmi nekorektný, anarchistický a asi veľmi ťažko zfilmovatelný. Film považujem vzhľadom na predlohu ako ideálnu adaptáciu, lebo zobrali z predlohy len námet a zopár efektných , či humorných scén a pridali nejaké tie balistické orgie. Výborné je herecké obsadenie i celkový vizuál. 5 * pridávam za ukážkovu demolíciu "obľúbeného" pendolína.

1612: Kronika smutných časů (2007)

Prvá polovica sa tvári ako seriózne, nie veľmí pozerateľné historické drama, druhá polovica sa preklápa do dobrodužno romantického roviny. A zábava je to celkom slušná , v hlavnej úlohe ruský nevoľník ala OrlanoBloom rozhoduje bitky, mení dejiny a pokukuje po cárovnej. Do to zapadá efektné dobívanie hradu a nečakane krvavé orgie.

Double Team (1997)

Slušná zábava najmä vďaka zbesilej réžií Tsui Harka, ale pochvalu zaslúži Van Damme i ukážkový záporák Mickey Rourke.