Stvořeni pro lásku (2000)

Druhé setkání s Kar-wai Wongem a o moc lepší. Křehký příběh se skvělou stylizací, atmosférou, kamerou, hudbou... Šaty paní Chan byly opravdu dokonalé, asi něco takového nutně potřebuji.

Noční jízda (2013)

One man show Toma Hardyho alias Ivana Lockeho, který má opravdu špatný večer, jede autem a snaží se všechno vyřešit. Nejsem fanynka Toma, ani jsem nesoucítila s panem Lockem, neřekla bych, že to byl masterpiece, ale nebylo to špatné.

Město duchů (2008)

Vlastně si ani nejsem jistá, proč jsem se na to koukala. Každopádně vědomě jsem nikdy Rickyho Gervaise nikde nezaregistrovala, takže tohle je mé poprvé a hnedka je to průšvih. Neoriginální, nudné a nevtipné, no, možná by se na tom něco málo dalo najít, ale vážně mě to nebavilo.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Jak jen to říct... Bylo to dobrý, bylo to lepší než minulý díl, ale pořád tomu něco schází do dokonalosti. Každopádně za zhlédnutí to určitě stojí.

D.Gray-man - Hallow (2016) (série)

Pokračování jednoho z mých nejmilovanějších anime. Pokud jste neviděli předchozí sérii, budete totálně zmateni, naprosto ztraceni a vzhledem akum možná i znechuceni a naprosto nemá cenu se na to koukat -> začněte od začátku, vyplatí se to ;) Pokud se vám původní anime nelíbilo, taky nedoporučuji, nic lepšího (ale ani horšího) tu nenajdete. A všichni co se těší se po dlouhých deseti letech dočkali nových třinácti dílů. Tento nestydatě malý počet epizod však omezuje možnost fillerů, které byly největším nešvarem předchozí série. Máme novou kresbu, nově namluvené postavy, zkrátka spoustu věcí, které mi zprvu hrozně vadily a byla jsem kvůli nim otrávená, ale... přešlo to samozřejmě celkem rychle a i po té spoustě let si nemůžu pomoci a totálně podléhám kouzlu mé nejmilovanější postavy Allenu Walkerovi (ale víceméně i všech ostatních skvělých a úžasných žen a mužů). Dozvídáme se tu prostě jen pokračování příběhu (z mangy, který zatím skoro celý znám, ale stejně mě znovu dojímá atp.) Má to jen jednu chybu - těch dílů je opravdu moc málo :'( Dodatek - naprosto skvělý je opening Key-Bring it on, my Destiny debutujících Lenny code fiction (už na nich mám závislost).

Zmizelá (2014)

David Fincher je super a profesionál každým coulem, takže po technické stránce vše oukej a to samé atmosféra a vůbec. Bena Afflecka poslední dobou nějak nemusím a jeho Nick mi tak nějak přijde trochu prkenej. Zato Rosamund Pike jede ve velkém stylu. Ze začátku jsem ten hlavní zvrat příběhu netušila, ale ve chvíli, kdy se to "zvrhlo" už to zas bylo strašně předvídatelné a konec mi opravdu nesednul.

Angelika a sultán (1968)

Angeliku zase všichni milují a oceňují její neuvěřitelnou krásu, dokonce i sultán... Ale Angelika už zase odolává, protože miluje svého (už ne mrtvého) manžela, který se jí vydává zachránit z otroctví. Skončí ti dva nakonec zase spolu v posteli? Ještěže už je to poslední díl a já můžu ukončit sledování téhle "legendy" a s trochou štěstí už ji nemuset nikdy vidět znovu. Chyba je asi ta, že se mi Michele Mercier ani děj tohoto příběhu nezamlouvá.

Nezkrotná Angelika (1967)

Angelika se vydává po stopách už ne mrtvého, ale před zákonem prchajícího manžela. Drama s tragickým závěrem aneb těšte se na poslední díl. Stejné jako předchozí díly.

Angelika a král (1966)

Všichni padají na za... zem před krásou markýzy Angeliky, dokonce i francouzský král. Ale ona pořád miluje "mrtvého" manžela. Třetí díl kvality zhruba předchozích dvou.

Báječná Angelika (1965)

Druhý díl nepřináší oproti prvnímu nic moc nového. Angelika má opět další ctitele, je smutná a tak se rozhodne jim podlehnout... a zatím osnovat pomstu a stát se bohatou a mocnou. Když si ale odmyslím děj, tak by to byla celkem slušná kostýmní záležitost :D