Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) odpad!

Za ty prachy to ani nevypadá dobře, herci zjevně trpí (snad dostali tučné honoráře...). Čtvrtý díl knihy má hodně slabých míst, ale tenhle film to je strašidelná věc.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

První série byla celkem dobrá a donutil a mě zhlédnou i další tři. Ty však mají značně proměnlivou kvalitu. Některé díly byly "zajímavé" a některé mi přišly už spíš jako upírské porno s jakous takous chabou zápletkou a spoustou krve kolem. Obsahuje to snad veškerá klišé žánru, některé věci jsou nedomyšlené a nedotažené, někdy se až moc snaží šokovat. Ovšem jako divák máte šanci to přežít. Herci jsou fajn a typově se na své postavy hodí. Anna Paquin je sice blond a má tu být za fešnou slečinku, ale stejně je spíš divná. Stephen Moyer zajímavý a Alexander Skarsgard pro mě objev (do čtvrté série se vyplatilo dokoukat už kvůli štěněčím očím "bezbranného" Erika). Za zmínku určitě stojí i Rutina Wesley. Dodatek - další a další série pro mě znamenají čím dál větší zklamání a poslední sedmou sérii skoro po roce od jejího vysílání nejsem zatím schopná dokoukat. Původní hodnocení však nechávám a opravdu lituji naprosto promrhaného potenciálu. Dodatek - sedá série dokoukána a považuju to za opravdu velký osobní masochismus, jedině štěstí, že už je konec. Kdybych měla hodnotit teď, tak dám odpad, protože už si moc nepamatuju ty ne úplně otravné začátky.

Panství Downton (2010) (seriál)

Trochu naivní a předvídatelné, ale přesto se mi líbí.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Opravdu hodně dlouho mi trvalo, než jsem se odhodlala na tento film podívat. Je zvláštní, zajímavý, dojemný a poněkud pomýlený a bylo to fajn.

Město andělů (1998)

Tento film si získal mou 1* za Meg Ryan a Nicolase Cage, které mám ráda a pak díky jednomu dávnému rozhovoru. Ovšem jinak mu krom hezkého názvu nelze připsat jakékoli přednosti.

Zběsilost v srdci (1990)

Hnus od začátku do konce? Pro mě je to v podstatě vystihující, opravdu nemám chuť hledat v tomto snímku zalíbení atp. Moc kýče a nechutností - smrtelná kombinace. Jediné, co zde pro mě stojí za řeč, je Nicolas Cage.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Jedna z nejpůsobivějších a nejpřesnějších adaptací románové předlohy. Opravdu výpravný seriál s výbornými hereckými výkony, nádhernou hudbou... Prostě skvělá podívaná!

Správci osudu (2011)

Tento film mě donuti hodně přemýšlet. Škoda je, že to bylo ve smyslu - proč tohle někdo natočil? Co mi to mělo říct? Vizuálně hezké, řemeslně dobré, ale poněkud prázdné...skrývající se za potenciálně velkou myšlenku.

Hlavně nezávazně (2011)

Ty 4* si to možná nezaslouží, mělo to několik hluchých míst, ale celkem dobře jsem se pobavila.