Johnny English se vrací (2011)

Bez vulgarity, bez fekálního humoru... takhle nějak vypadá dobrá komedie.

Slečna Drsňák (2000)

Předvídatelné, ale vcelku příjemné i po několikátém shlédnutí, veselý odpočinkový film.

Kramerová versus Kramer (1979)

I přes více než 30 letý odstup od natáčení filmu pořád neuvěřitelně působivý film.

McLeodovy dcery (2001) (seriál)

Problém u tohoto seriálu je ten, že všechny řady nelze hodnotit jako celek. Po třetí sérii se z velké míry obměnilo osazenstvo hlavních rolí a seriál získal úplně jinou atmosféru. První tři série v porovnání s jinými seriály nebyly žádné geniální dílo, ale bylo to milé, nenásilné, postavy bylo snadné si oblíbit, atomosféra australské farmy příjemná. Takže první tři série pro mě 4*. Pak tu ale máme další série, u kterých boužel z mé strany seriálu uškodila i změna obsazení českého dabingu. Postavy se vyměnily - z převážně blond obsazení prvních sérií tu najednou máme rusovlásky a brunetky, zápletka začíná být čím dál tím víc násilná a překombinovaná. A tak začátkem 5. série už nemám ani malou chuť se koukat dál. Takže za 4. a začátek 5. série bych dala odpad. Ale první 3 série se mi prostě líbily :) a tudíž celkově 3*

O dve slabiky pozadu (2004)

Zuzana Šulajová je hezká a dobře hraje. Ničím dalším se tento film pochlubit nemůže.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Kdybych brala tento film samostatně, neměl by vhodný začátek, je to druhý díl samozřejmě a je tedy sám o sobě je tedy neúplný. Rozdělení děje, ke kterému došlo není z nejlepších, vše vypadá řešeno spíše marketingově než s ohledem na příběh nebo diváky. Na druhý díl byla ponechána převážná většina akce, přesto v některých chvílích byly hluchá místa, i když jinak vše dobře odsýpalo. Málo prostoru dostali někteří důležití hrdinové a celkově tak některé momenty mohly vypadat zmateně. Vizuální stránka opět velmi dobře zpracovaná, herci super. Vůbec to nebylo špatné, ale dokázala bych si představit lépe zfilmovaného HP7 za pomoci lépe vyždímané předlohy.

Na Větrné hůrce (1970)

Název filmu napovídá, že by se mělo jednat o adaptaci románu Emily Brönteové. Ovšem největší podobností mezi filmem a knihou jsou jména hlavních hrdinů, jejich povahy a převážnou většinu motivací si zřejmě scénárista vycucal z prstu. Opravdu velká škoda, Dalton mohl být výborným Heathcliffem a ne jen bláznivým špinavým hlupákem.

Muži na stromech (2006) (seriál)

Příjemná nenáročná zábava (a Jack je fešák...).

Panna nebo orel (2010)

Když jsou role správně rozdané, pak se dobře kouká i na film s "naivní" zápletkou.