Hříchy pro diváky detektivek (1995) (seriál) odpad!

Že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky? Boužel se stalo. Sice jen náhodou, ale je to tak. Po seriálu Hříchy pro pátera Knoxe zde přichází další div z televizní produkce. "Skvělou" zpěvačku nahrazuje ještě "lepší" plus další změny herecké a jinak vše zůstává při starém, hlavně ta nuda a nenápaditost a utrpení pro diváka (ale co si budem povídat, hlavně pro jeho uši...).

Tudorovci (2007) (seriál)

Děj všichni znají, nebo ne všichni, ale po otevření encyklopedie je možno snadno doplnit informace a pořídit si tudíž solidní spoiler. Nejsem znalec a tak jsem neodhalila historické nepřesnosti a jsem tedy spokojená. Herci byli zajímaví, kostýmy nádherné a natočeno to také bylo dobře. Jen by mě zajímalo, jestli opravdu všechny ženy na králově dvoře a jeho manželky vypadaly jako modelky - podle dobových obrazů to člověk zřejmě nerozpozná, ale budiž. Nejlepší volbou podle mého také nebyly některé erotické scény a scény poprav, které zřejmě mají být dost šokující. Musím pochválit počet počet sérií - že by konečně někdo věděl, kdy přestat pokud tedy zůstane čtvrtá série poslední (což některým k dobru přičíst nelze).

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007) odpad!

Písničky jsou nudné, příběh se mi nelíbí a asi nemám už žaludek na tu spoustu krve. Co na tom, že to je řemeslně dobře zvládnuto, u některých filmů za toto přičtu i hvězdičku, ale u tohohle opravdu nemůžu, nemám pocit, že by si to aspoň trošku zasloužil.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Carrie je vlastně takový nešťastnou náhodou dospělý teenager. Zajímá se pouze o obutí, ošacení a o to, aby si sehnala nějakého toho "chlapce". Živí se psaním sloupku Sex ve městě a veškerý svůj volný čas dělí mezi nakupování, posedávání s kamarádkami po kavárnách a večírky. Ale proč ne, že... Možná to všem nepřijde jako trochu málo. Jako zvuková kulisa skvělé, doporučuji, není tam nic, nad čím byste se zdrželi tím, že by to stálo za zamyšlení.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Gilmorova děvčata jsou poměrně sympatická a hrají je pohledné herečky, které umějí velmi rychle mluvit. Nevadí mi ukecané věci, a toto je často i vtipné. Stars Hollow je celkem barvité a zábavné. Pak ale přijde na vlastní problémy, které děvčata řeší. Maminka je zřejmě od dětství zvyklá se chovat jako spratek, zřejmě jí to vyhovuje a za všechny nepříjemné věci, které se jí kdy staly viní všechny okolo. Ale proč ne... někomu to může být sympatické (mě boužel ne...). A pak dcerka, která se jako spratek většinou nechová, což je kupodivu, zřejmě spolkla slovník a protože se k ní všichni chovali hezky, tak nutkavě vyhledává lidi, kteří na ní budou oškliví... Ale proč ne, není to příliš pobuřující. Celkově se to jako zvuková a obrazová kulisa osvědčilo. Navíc musím ocenit, že na sebe jednotlivé díly navazují, což není samozřejmostí a značně mě to potěšilo.

Hříchy pro pátera Knoxe (1992) (seriál) odpad!

Snad úplně nejhorší bylo čekání na odhalení vraha se zásadami pátera Knoxe a písničkou... Tohle opravdu není můj šálek kávy... a ani čaje.

Pán odnaproti (2007) (TV film)

Je to průhledné jak sklo... Film bez sebemenšího překvapení - to sice někdy není na škodu, ale musí to být něčím vyváženo. V tomto případě boužel.