X (2022)

7/10. V zásadě příjemná vyvražďovačka, na kterou se pěkně kouká už jen díky sympatický hereckým výkonům, ale především se dobře poslouchá, protože soundtrack  je naprosto uchu lahodící a pro milovníka 70´s hudby jako jsem já, to byla lahůdka.

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Po přečtení komentářů zdejších kritiků si snad začínám myslet, že ve všech nových seriálech musí být celých 80 minut akce, střelba a zachraňování světa, aby tito lidé byli spokojeni. Jinak si nedovedu představit ty výtky, že je to "nudné". Tak a teď k 1. epizodě, která se náramně povedla a pokud jste hru minimálně 1x hráli a dávali u ní pozor a příběh jste vnímali, musíte být v sedmém nebi, jako jsem byl po shlédnutí já. Ty detaily vyšperkované a tu přidanou hodnotu (o ty scénky, které ve hře nebyly) jsou skvělé. Věřím, že tohle byl pouze zlomek toho, co nás čeká. PS: Ten flashback na konci epizody, kdy se Joel ocitl ve stejné situaci jako v roce 2003 kdy epidemie začala pro mě byl peak této epizody.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

2 hvězdičky dávám za trpaslíka u bezdomovce, který je skrytý eastr egg na stejnojmenný seriál, který se na rozdíl od tohoto zklamání povedl.

M3GAN (2022)

Film se v mnoha scénách nebere vážně - sám si střílí z klišé podobných hororů a to mi přijde sympatické, avšak nejvíce film sráží příšerné a hrůzostrašné (ne)herecké výkony vedlejších postav, obzvláště šéfa korporace pro kterou pracuje Gemma. Jinak se jedná o průměrný hororový kus, který doporučím k vidění, zas taková hrůza jako se tady na ČSFD píše to není. Nesedne to všem, ale já jsem byl spokojený. PS: Film viděn v rámci ČSFD projekce, kdybych za film měl platit, asi bych si počkal až bude na VOD platformách, protože je v dnešních dnech v kinech k vidění spousta kvalitnějších filmů. Slabší průměr který neurazí ani nenadchne.

Velma - The Candy (Wo)man (2023) (epizoda) odpad!

První epizoda byla hrozná, ale já si jí užil. Mám rád když trpím.  2. epizoda je hrozná ale vůbec jsem si jí neužil :( Tak do třetice všeho zlého?

Coldplay: A Head Full of Dreams (2018)

Moje recenze je velice neobjektivní, protože skupinu Coldplay miluju už od dětství, miluje je naše rodina a jejich písničky jsou pro mě osvobození od špatné nálady. Proto se mi dokument velice líbil a především ve střižně si na něm dali velice záležet.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Zatím teda hodně velká slabota a nenašel jsem zatím ani jeden moment, kdy bych se sám od sebe zasmál. Nejlepší věc je zatím úvodní a závěrečná píseň seriálu. Uvidíme co seriál nabídne a předvede v dalších epizodách....

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody (2022)

6/10. Z kina jsem odcházel zklamaný. Po Elvisovi jsme se v roce 2022 dočkali dalšího filmu podle slavné hvězdy, ale tentokrát to bylo o minimálně 3 třídy horší. Ať už po dějové tak po kompoziční stránce. Vůbec to nemělo ten elán, nějaký opravdu oslňující wow efekt, skoro mi až přišlo že se jedná o TV film na nedělní odpoledne. Pochvalu každopádně zaslouží jak Naomi Ackie, tak i Clarke Peters který hraje otce Whitney, avšak když srovnám Naomi s hlavním představitelem Elvise - Austinem Butlerem, tak Elvis (Austin) nevede 1:0, ale rovnou 10:0. Film je pěkně natočený a hezky se na něj dívá. Neurazí, ale ani nenadchne.

Velký Gatsby (2013)

"Jsou to zkažení lidé, jste lepší než oni všichni dohromady". 9,5/10.

Pocta Karlu Gottovi (2022) (koncert)

Pocta Gottovi ale bez Gotta. A s céčkovýma selebritama.