Menu (2022)

Hodně specifický snímek, který lze zařadit na rozmezí žánrů komedie-drama. Film velice rychle utíká, buduje si svou atmosféru velice pečlivě a celou dobu jsem v kině byl jak na trní, jako příklad mohu uvést to, že pokaždé když Ralph Fiennes tleskl a prohlásil: "Další chod" - lekl jsem se. Až na poněkud rychle doplácaný konec, který pobuřuje spoustu lidí a neví co si pod ním představit se jedná o moc příjemný film na dlouhý podzimní listopadový večer, na který se určitě ještě podívám, ale tento rok (2022) vyšlo určitě více kvalitnějších bijáků s podobnou tématikou, jsou to takové horší 4 hvězdičky.

Ratchedová - Mildred a Edmund (2020) (epizoda)

Chápu že si autoři museli nechat otevřená vrátka pro 2. sérii, ale bylo to zde až moc okaté. Jinak jsem byl s finále 1. série spokojený, zase se na to krásně koukalo, kamera je odvedena na 1*.

Vidím vás - Někdo mě hlídá (2022) (epizoda)

Po 3. díle zpět k tomu tajemnu, díky kterému si mě seriál našel a kvůli kterému dávám plný počet. Nikdo si není ničím jistý, obvinění padají kam se oko podívá, tohle umí Murphy skvělé. Zmínka o přehnané korektnosti je taky zajímavým segmentem tohoto dílu.

FIFA: Pod povrchem - Too Close to the Sun (2022) (epizoda)

Nejsilnější moment dílu je na konci, kdy se současný prezident FIFA dvoří s Putinem a dodává, jak se z Ruska stává díky MS v roce 2018 otevřená a přátelská země. TOP MOMENT za mě! A vlastně strašně smutné uvědomění, kdo vede tuto organizaci nyní.

FIFA: Pod povrchem (2022) (seriál)

Dokument vám přímo neříká co bylo špatné a co ne, především díky tomu, že v něm vystupuje široké spektrum osobností spojených s organizací FIFA nebo nikoliv. Vždy si můžete udělat názor Vy. Nikdo Vám zde násilně nebude říkat co je správné a co ne, což jsem u Netflixu dlouho nezažil. Zprvu jsem se bál, jestli nejsou 4 díly až moc, ale u tohoto tématu by klidně mohlo být dílů 5. Malé mínus shledávám v tom, že se nezmínila budoucnost FIFA a návrhy expertů na její zlepšení. Jinak se jedná o skvěle zpracovaný dokument, ze kterého Vám bude zle, protože tak odporné a nesympatické postavy co rozhodujou o světovém fotbale už dlouho nikde neuvidíte.

Fresh Prince - Tak to bychom měli (1996) (epizoda)

Retrospektivní epizoda ukazující přeřeky hlavních postav, ale obohacena o záběry ze zákulisí natáčení, které dávají tzv. "recyklační epizodě" tu přidanou hodnotu, kterou odměňuju i já :) Bavil jsem se a miluju ten "feel" toho seriálu. Prostě proto ho sleduju, je strašně příjemný.

Ratchedová - Paní loutek (2020) (epizoda)

Originální nápad na flashbackovou část v podání loutkového představení - to se povedlo. Celkově se toho v této epizodě stalo mnoho, a hodnotím jí jako nadprůměrnou.

FIFA: Pod povrchem - The Chickens Come Home to Roost (2022) (epizoda)

ABSOLUTNÍ STROP DOKUMENTARISTIKY. Pohled na dané téma z mnoha stran, aby s i divák udělal názor sám a je naprosto šílené co se v této organizaci dělo/děje. Absolutorium autorům za jeden z nejlepších dokumentů, co jsem na Netflixu měl možnost vidět. Poslední díl bude bomba!