• Thriller

Potíže s Harrym (1955)

Tahle černočerná komedie mi sedla, herecký ansámbl mě několikrát úplně odboural a musím napsat, že na mě všichni působili ohromně sympaticky.. Mrtvý Harry jim přidělal pár vrásek na čele a zřejmě i pár puchýřů v dlaních.. Rozuzlení potěšilo, u mě spokojenost..

Chyťte zloděje (1955)

Musím zcela otevřeně přiznat, že mám slabost pro herce a herečky, které pravidelně obsazoval pan Alfred Hitchcock, zřejmě máme podobný, možná stejný vkus.. Cary Grant vládne nádherným a působivým mužným charismatem, který se dnes už moc nevidí, bohužel.. Grace Kellyová je zcela výjimečně krásná, talentovaná, oduševnělá a podmanivá.. Příběh zloděje, který už není „kocourem“, mě bavil a líbil se mi.. Chápu, že ukradená identita naštve..

Hrůza na jevišti (1950)

Královsky jsem se bavila, mělo to šmrnc, vtip, nadhled, odsýpalo to ve svižném tempu a než jsem stihla dvakrát mrknout, spadla opona.. Jane Wymanová byla ve svých rolích okouzlující, získala si mě ihned, Alastair Sim jedním slovem fantastický, no a musím zmínit detektiva, Michael Wilding mi způsobil velice příjemné překvapení, jak on se uměl něžně podívat.. Krásné a podmanivé filmové pohlazení s vybízejícím zamyšlením nad střídáním „rolí“.. Moc pěkný a trefný komentář JitkaCardova..

Vlčí halíř (1975) (TV film)

Tohle nahlédnutí do rodiny Němcových v době, kdy pobývali v Domažlicích, se mi zamlouvalo.. Předně tu stojí za pozornost filmový pár Jana Březinová a Radek Brzobohatý, oba báječní a tak nějak mi padli do oka, asi dokázali ztvárnit či naplnit moje představy o nich.. Příběh o úplatcích, pašeráctví, podvodech je, zdá se, věčný.. Bohatí chtějí být ještě bohatější a neváhají obcházet zákony/morálku/sliby, no a ti chudí proti nim vlastně nikdy neměli/nemají šanci..

Pochybná žena (1946)

Dýchlo na mne nezaměnitelné kouzlo starých filmů a pořád to na mě působí.. Půvabná Ingrid Bergmanová a charismatický Cary Grant tvoří v tomto snímku moc krásný pár.. Pomalý rozjezd mi vůbec nevadil, užívala jsem si ty dva a jejich výměny, pak začalo přituhovat a závěr byl parádní.. U mě spokojenost a s přimhouřením oka dávám čtyři hvězdy..

Ptáčník z Alcatrazu (1962)

Velice zajímavé a působivé životopisné drama, hodně dlouho jsem to chtěla vidět, ale odrazovala mne délka filmu, moje chyba.. Film o vrahovi, násilníkovi, cholerikovi, ano-jistě-nepochybně, v tomto ohledu nehájím.. Jen v sobě nacházím dostatek pochopení pro vzdělání, pro nevyzpytatelnou křehkost duše, pro drobné opeřence.. Burt Lancaster v proměnách času absolutně fantastický, od mladíka po starce uvěřitelný a strhující.. Domnívám se, že si na stará kolena tu milost zasloužil, ovšem nestalo se..

Testament mládí (2014)

První světová válka očima ženy, Vera Brittain prožila a napsala, Alicia Vikander propůjčila svůj přirozený herecký talent a naprosto dokonale ztvárnila zdravotní sestru (tedy nejen sestru), která vidí pustošivou sílu válečného šílenství v nemocnici..

Pro pár dolarů navíc (1965)

Vrátila jsem se k tomuto snímku po dvaceti letech a sejmul mě na první dobrou, pánové Clint Eastwood, Lee Van Cleef a Gian Maria Volonte ve svých rolích úžasní, strhující příběh o pronásledování bandy zločinců, vyloupení banky, tikání hodinek, škrtání zápalek, česání jablek fantastické a k tomu všemu nádherná hudba.. Velice povedená věcička, u mě spokojenost..

Hřbitov pro cizince (1991) (TV film)

Výborný scénář Jiřího Hubače to celé v mých očích povýšil, je to napsané výstižně, trefně, přesně ví, co chce říct a nechybí tomu nadhled a ani humor.. Jak ta komančská lůza zacházela v 50. letech s piloty RAF je neomluvitelné.. Jiří Bartoška a Josef Dvořák velmi dobří, potěšila mě i půvabná Libuška Šafránková, ona je prostě kouzelná i jako učitelka.. Červené karafiáty mě iritují dodnes..

Jako v bavlnce (2020)

Tak v téhle bavlnce se nechci nikdy ocitnout, opatrovnice je mrcha všech mrch a po penězích jde jako slepice po flusu.. Nutno jedním dechem dodat, že Rosamund Pike dává tu odpornou osobu s takovou lehkostí, až mi téměř vyrazila dech, byla jedním slovem výborná.. Cynická část mého já zaplesala v okamžiku, kdy narazila kosa na kámen (skvělý Peter Dinklage), no a protože mně černý humor není cizí, bavila jsem se a zúčtování potěšilo..