Modern Warfare: Frozen Crossing Pt. 2 (2010)

Kvalit předešlého dílu nedosahuje, ale setkáváme se s novými a dobrými nápady, vychytávkami kamery a ženskou v jedné z hlavních rolí. 75%

5 huajai hero (2009)

Hlavním přínosem tohoto dětského podání thayského boxu je, že za pár let budeme svědky totální destrukční a akční pecky, kde se střetnou Tony Jaa a již z první věty nakousnuté dětské hvězdy. Ty se, když přijde správný čas, ohánějí hlava nehlava a i 100kilový hromotluk má co dělat, aby udržel rovnováhu. Ikdyž, chlast mu napomáhej! :-) Cca 2-3 bitky jsou kvalitní a je znát účast zkušených a ostřílených boxerů. I přesto je to pro náročnějšího diváka málo. Dětičky a kardiaci si můžou připsat jednu hvězdu navíc. 45%

A-Team: Poslední mise (2010)

V kině jsem si to po Princi z Persie opět pořádně užil. Akční jízda od začátku do konce, prokládaná vtipnými! hláškami a situacemi. Ale zpět k akci. Ta byla svižná, nápaditá a neokoukaná, tedy autoři se nebáli přijít s něčím novým a tak to taky vypadalo! Popcorn s sebou a hurá do kina! A klidně i s přítelkyní. 80%

Ip Man 2 (2010)

"Sláva čínským bojovým uměním!" Těžko hledat rozdíly oproti prvnímu dílu, lehko říci, že jsou stejně dobré! Některé souboje v ringu mi připomněly starý dobrý Karate Tiger s žíznivým a hladovým JCV Dammem, jenže navíc s lehkostí čínského kung-fu. Nejen Donnie Yen, ale taky skoro 60-ti letý!! Sammo Hung Kam - Bo a Darren Shahlavi, ti všichni předvádí své vrcholové umění boje muže proti muži. Jo, tohle prostě můžu! 90%

Zelená zóna (2010)

Sice se zdá, že je M. Damon neprůstřelný, ale jeho vyšetřovací metody, schopnosti velet a umět rozhodovat jsem jenom kvitoval. Akce byla slušná, na to, že šlo spíše o průzkumný tým, pohybující se většinou v uzavřeném prostoru. K tomu mi trochu vadilo, že závěrečná část se odehrává ve tmě, tedy je prd vidět. Ve dne je to však pastva pro oči. Nevím, kde přesně se odehrávalo natáčení, jestli opravdu v Baghdádu, ale prostředí bylo zachyceno líbivě a účelně. Damon je jasný, ten to táhne a povětšinou za správný konec, takže já se bavil. Co vy? 75%

Bez soucitu (2010)

Je pravdou, že ze začátku je vše šíleně zběsilé. A to počínaje tempem, dějovými skoky konče. Časem však tahle strhující jízda zpomalí a vy tak dostáváte příležitost zvyknout si na nezvykle drsného Johna Travoltu. V tomto okamžiku začínáte být spokojeni, ale tou pravou útěchou jsou nyní již povedená akce a několik nečekaných zvratů. Nic nečekat, vypnout (né televizi) a občas se pousmát nad vtipnýma hláškama, potom nebudete zklamáni. 67%

Modern Warfare: Frozen Crossing (2010) (studentský film)

Atmosféra jako vystřižená z CoD! Navíc, téměř dokonalé zpracování, když si uvědomíme, na kolik dolarů tato sranda přišla. Uvidíme, s čím přijdou fandové v druhé části! 85% Druhý díl, který je sice méně atmosferický, ale obsahuje několik vychytávek a ženskou v jedné z hlavních rolí, najdete zde...Modern Warfare Frozen Crossing Pt 2

Solomon Kane (2009)

Srovnání s Van Helsingem? Hlavní dvě postavy snad ještě ano, ale jinak je to nebe a dudy. Solomon Kane jakoby z oka vypadl gamese Painkiller (kdo hrál, ví), kropit to, kropit to a kropit to. Ikdyž zde je tempo o hooodně vlažnější. A vůbec by nevadilo, kdyby se zmíněnou hrou inspiroval, např. v použití smrtícího náčiní. Pak by závěrečný souboj, na který jsme v podstatě celou dobu čekali, nebyl tak zběsile rychlý a chladný. Když už tedy šlo o peklo, trochu zatopit by neuškodilo. Takže po traileru docela zklamání... 60%

Darkroom (2010)

Spolu s The Box nejzdařilejší z pětice filmečků prezentujících Ambiligt od Philipse. Darkroom je však z nich nejnapínavější a taky v něm máme možnost vidět pravého Unicorna! :-) 80%