Padesát odstínů šedi (2015)

Pripisovat reziserke, ktora dovtedy natocila az jeden zivotopis o Lenonovi a par trapnych kratkometraznych somarin, zamer pachat vsetky tie uz vycitane negativa "umyselne" je naivita. Obsah filmu nema zmysel komentovat ale len tak na okraj: film ktory sa toci okolo erotiky a sexu ale ktory nie je schopny tuto erotiku zobrazit (ani len jedna full frontal nude scena) ma byt o com?! Este aj ta polo-nude scena s "bobrom Dakoty Johnson" je umely vysledok post-editingu! Nie, nebol to zamer tvorcov "umelecky" obist to nizke, primitivne a rozpravacsky nezaujimave ale obycajna bezhranicna trapna anglosaska prudernost. Z kazdeho zaberu je badat ako sa kamera boji zajst kam by nemala a ako nasilu je zakryte vsetko to fuj-fuj realne-sexualne a nemravne... Ked som pruderny chumaj, tak netocim filmy o sexe ale o platonickej nenaplnenej laske alebo rono nejaku militanto-feministicku agitku bez celej tej sracky okolo...

The Lovers (2017)

Filmov s podobnym nametom je sice mnoho ale tento kanadsky kusok sa urcite oplati pozriet. Dej sice len tak nezavislo plynie pred seba ale inac som ani nic ine necakal, takze prekvapeny/sklamany som nebol. Od klasickej "komedie" to sice ma na mile daleko ale mozno aj prave preto som kazdemu jednemu hercovi jeho ulohu bez vyhrad uveril a nevedel som sa dockat zaveru. Film zo zivota, obzvlast odporucaniahodny parom, ktore uz maju nejaku tu 5-rocnicu za sebou. Necele 4*

Hundraettåringen som smet från notan och försvann (2016)

Zatial co storocny starcek sice odkukaval od Forresta Gumpa no stale dokazal byt aspon trochu iny a zabavny (3*), 101 rocny starec nie je ani originalny ani vtipny ani zaujimavy. Cele pasaze som bez zaujmu nevnimal, lebo to bolo natolko nudne... Neviem ci uz 2* nie je vela. Jedine co ma rozosmialo bol Breznev (co je na 1h45m zalostne malo)... Pokracovanie nasilu.

Můj slepý bratr (2016)

Cakal som nejaku nezavislu nudnu dramediu a la sundance a dostalo sa mi na moje pocudovanie velmi dobre pozeratelnej romantickej komedie pri ktorej som sa skutocne dobre bavil. Herecke vykony velmi dobre, aj ked postava Robbieho bola pomerne povrchne vykreslena a Jenny Slate Nickovi Krollovi len sekundovala. Nepresladena negycovita romatika, ktoru si mono bez obav dopriat.

The Oxford Murders (2008) odpad!

a vrahom je....: zahradnik! Tato krmi-sracka bola natolko predvidatelna, ze som nejeden dialog odrecitoval este pred postavami... Prvoplanove, trapne, lacne. Argentinske telenovely su napinavejsie a prekvapivejsie-

Místo u moře (2016)

Za toto dostal mlady Affleck Oscara? Za jeden jediny vyraz tvare a 2 hodiny hranu prazdnotu duse? Toto je najlepsi muzsky herecky vykon roku 2016? Tak to bol potom velmi slaby rok... Film ma absolutne neoslovil kedze nie som citlivka, ktora si rada poplace nad tazkym osudom hl. hrdinu. Skor tazka nuda az na par scen ktore boli zaujimave. Inac nic. 3* by som tomu dal keby to malo polovicnu stopaz...

Dos más dos (2012)

Humornejsia a prudernejsia variacia Happy Few (napr.). Nebolo to zle ale film dost trpi krajinou povodu (puritanskym pojatim). Film o sexe bez sexu, co to ma znamenat...?! Napriek komedialnemu nadychu je to ale podane velmi realne, zato palec hore.

Toni Erdmann (2016)

5*-kovy nominant na Oscara? Hospodine, pomiluj ny! Neskutocne trapne, NIE VTIPNE! A este viac ako trapne to bolo nudne. Este aj ta scena s FKK narodeninovou party, ktora mohla potencial vygradovat do vtipu/pointy vysumela do prazdna! Neustale skakanie medzi nemcinou a anglictinou mi liezlo na nervy rovnako ako dementne podprahove feministicke posaolstva. Tento film mi ostane v pamati ako najvacsi Reinfall poslednej dekady. Zato si zasluzi 1*.

LEGO® Batman film (2017)

Ta kanonada vtipov a popkulturnych odkazov filmu paradoxne skodi. Ale bola potrebna aby odputala pozornost od dosti plytkeho a prirychleho deja. Kym do ca. polovice to este jakz-takz islo, narastajuca supermravnost, dobrota a moralny patos v zavere, to totalne dohnojili... S prihliadnutim na celkom zabavnu prvu polovicu velmi slabe 3*.

Act Naturally (2011)

Velmi jednoduchy a predvidatelny film bez prekvapeni. Film smrdi amaterizmom ale nakolko sa nejedna o velku produkciu, nemozno to tvorcom zazlievat. Postavy su uveritelne a herecke vykony tiez stravitelne. Nudistom a tym, ktori by to radi skusili sa da film oporucat, ostatnych ale zrejme neoslovi. Kedze filmov s touto tematikou vela nie je, 3* aj za snahu.