Šuani (1988)

Pribeh a dej velmi vazny vyprodukovany ale tak diletantsky a zahrany tak naivne, ze aj 2 hviezdy su zrejme privela. Keby aspon Sophie nieco ukazala ale ani tolko...

Tenkrát podruhé (2019)

Takto si predstavujem romanticku komediu! Ziadne presladle mlatenie prazdnej slamy, naopak: k veci a aj trocha vaznejsie resp s trochou cierneho humoru. Podnieti zamysliet sa, nad spolocnostou, nad vlastnym zivotom. Na rozdiel od mnohych inych komentatorov sme sa my pri filme skvele zabavili na perfektnych hereckych vykonoch celeho osadenstva. Som rad ze Francuzi este stale vedia tocit dobre filmy.

Noční můry z temnot (2019)

Kedze sa jedna o horor pre deti tak 4*, na halloweensky vecer pre celu rodinu ako stvorene! Tridsiatnici, ktori tu rozdavaju po 3* a menej by sa mali zamysliet, ci sli na spravny film a kolko hororu sa da napchat do PG-13. Ale ked tu nejeden odbornik ani nerozozna 60s od 80s, tak co ineho ocakavat... Osobne son vdacny za zvoleny koncept, pretoze strasidelnych filmov vhodnych aj pre detske publikum nie je vela.

Hubieho Halloween (2020)

Napriek nesnesitelnosti Adama Sandlera a tupom moralizovani sa jedna o sledovatelnu zabavu pre celu rodinu. Zasmiali sme sa a to nie len raz, cize 3* zasluzene.

Asi to ukončím (2020)

Nebolo to zle, ale tie vcasne prestrihy na skolnika donebavolajuco spoilerovali pointu. Keby sa chlapik objavil az niekedy po 60. Minute, mohol divak dlhsie spekulovat, co by snimku rozhodne prospelo. Pretoze siahodlhe dialogy boli niekedy zaujimave, par krat trefne ale casto len hluche. Vizualne/Obrazne vsak velmi pekne, takze napriek jednoduchej dejovej linke si to 3* zasluzi.

Padesát odstínů svobody (2018)

Vsetko zle - z podhladu muza. Sracka na n-tu, ktoru som nedokazal dopozerat. Ale moju pani to skutocne nazhavilo, preto 2* ...

Ježek Sonic (2020)

Sonic je film pre deti. Nie pre celu rodinu - pre deti! Ja by som mu dal s prizmurenzmi ocami max. 2 hviezdicky, kedze dej je predvidatelny, plytky, bez nejakeho moralneho ponaucenia, bez velkych emocii. Obycajne pozlatko. Den predtym sme si pozreli Onward a to sa neda vobec porovnat, nebo a zem. Ale kedze mojmu synovy sa velmi pacil (zrejme aj viac ako Onward, kedze sa jedna o vskutku jednoduchu podivanu), musim tomu kompromisne udelit 3*, kedze pustit to samym detom niekedy pocas dna, mas od nich pokoj a oni sa pobavia. Na spolocny rodinny vecer sa ale nehodi!

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Ako film to nebolo vyslovene zle, remeselne zvladnuty priemer (scena s preletom ponad Zem velmi pekna!). Kde ale ostalo to co robilo (film) Shining tym cim je? Hutna atmosfera, napatie, to nevyslovene, tajomno od pociatku do konca?!!! Dr. Sleep je fantasy rozpravka pre deti, Abra-kadabra shining. Keby sa tam zrazu objavili Janicek s Marienkou (alebo uz spomenuta kralovna zloba), skutocne by to vobec neprekvapilo. Na Shiningu sa tu len parazituje. Tento film nema dusu, je sterilny, spravnacky, nudny, nelogicky. Hlavne ze sa pedantne dbalo na gender a minority mainstreaming. Kde su tie casy, ked hlavnou postavou filmu este mohol byt biely muz/chlapec. Ked si dnes niekto mysli, ze ezotericka vycancana svedska MILFKA dokaze byt atmosferu nesucim bubakom hororoveho filmu, tak som zrejme v nespravnom storoci... Toto nazvat hororovym prekvapenim roku moze len skutocny hororovy exprd. Pre mna sklamanie roku.

Curiosa (2019)

Obrovske minus za pouzitu hudbu, ktora do filmu pasovala jak ruzova na ferrari... Avsak aj napriek tomu hodne 4*, pretoze po ostatnych strankach sa jedna o velmi dobry film. Jemna neamericka (rozumej prirodzena) erotika zasadena do netuctoveho pribehu. K tomu autenticka vyprava a herecke vykony. Tu topornu dobu v ktorej si aj manzelia vykali vykreslili na vybornu, palec hore!

Mrzout (2014)

Jeden z mala filmov, ktory som po (tej vraj dobrej) prvej polhodine vypol... S Muzom menom Ove sa to neda vobec porovnat.