• Pohádka
  • Western

Bláznova kronika (1964)

Tento film je trochu jiný než ostatní filmy Karla Zemana, ale je to výborná alegorie války a lidí v ní. Navíc tomu nechybí humor například "Služebnictvo popletlo pokoje". Výborný Petr Kostka a Miloslav Holub a krásná Emília Vášáryová.

Baron Prášil (1961)

Skvělý Miloš Kopecký a ve spojení s triky Karla Zemana je to naprostá paráda. K tomu nádherná Jana Brejchová a mladý Rudolf Jelínek. Opravdu výborný film.

Vynález zkázy (1958)

Opravdu paráda. Asi nejlepší film Karla Zemana a jeden z nejlepších filmů naší kinematografie vůbec.

Cesta do pravěku (1955)

Klasika a převrat ve světě filmových triků, ale trochu tomu chyběli lepší herci a propracovanější scénář. Ale ty čtyři hvězdičky si to zaslouží i tak.

Kůzlátka otevřete... (1965) (TV film)

Zajímavý námět, ale herecký výkon Olgy Scheinpflugové by možná mohl mít úspěch na jevišti, ale v televizní inscenaci působí její přehnaně výrazný projev hrozně. Navíc kulisy byly také jako na divadle a ten stále se zobrazující křivý strom nepřispěl nijak k tomu, aby inscenace měla spád.

Děvčata, nedejte se! (1937)

Naprosto nevěrohodný scénář. Ředitelkou přísně vedená církevní škola, kde si každý dělá to, co mu zrovna napadne. Všechny tři hvězdičky jsou pouze a jen za skvělého Hugo Haase, který z toho dokázal udělat komedii.

Klíček ke štěstí (1992) (TV film)

Hrůza. Naprosto kostrbatá mluva, nalezenec, který opustí milující pěstouny a hledá rodiče, které sice najde, ale matka jej vzápětí znovu vymění za tanečky v lese a k otci se vůbec nepřihlásí zase on. Naprostý propadák. Ta jediná hvězda je za to, že to aspoň bylo krátké.

Dva bratři (1972) (TV film)

Zajímavé, jak lze skloubit naprosto civilní herecký projev Högera a Nedbala a teatrální herectví Třísky a Brejchové. Pokud k tomu přidáme vynikající výběr hudby (Brahms), tak je poznat rukopis režiséra Weigla. Jednu hvězdičku jsem ubral za Satoranského, který mi tam prostě neseděl.

Modrý den (1994) (TV film)

Zajímavý námět, ovšem je škoda, že Paulová je spíš než dobrá herečka pouze velice krásná herečka, takže za tu její krásu tři hvězdy, protože ji umí dobře prodat.

Krásná paní ševcová (1973) (TV film)

Herecký koncert Josefa Somra a Vladimíra Menšíka, kterým sekunduje Eliška Havránková (později provdaná Balcerová), která sice nedosahuje jejich herecké kvality, ale zato je opravdu krásná.