• Pohádka
  • Western

Mordparta (2016) (seriál)

Tento příběh o partě kriminalistů, která řeší především své vlastní problémy, je úplně mimo. Ty dvě hvězdičky jsou pouze za výkony herců, kteří se o něco snaží.

Dva t. č. v zel. hl. dvě veselé nekuř. (1985) (TV film)

Tak tohle byla totální pitomost. Dva vojáčci, kteří se oslovují kolego a bojí se ženských a dvě aktivní samice, které kvákají o století pasivních samců. Protože jsem byl na vojně, tak dobře vím, že ti dva vojáčci by jistě byli nadržení jak polární motýl a určitě by před nimi neprchli, ovšem to co by se dělo, to by asi nebyl námět vhodný pro inscenaci pro mládež v roce 1985.

Smeč (1983) (TV film)

Typická moralita z reálného socialismu osmdesátých let. V podniku maká jen Janžurka, která stíhá vypisovat i "důležitá" hlášení a výkazy a je za to všímavým náměstkem povýšena. Ve skutečnosti by ten náměstek byl jedna ruka s těmi, kteří si v pracovní dobu jen vyřizují své osobní záležitosti.

Dlouhé dopoledne (1969) (TV film)

Bravurní ukázka absurdity komunistických soudů a vězeňství. Nelidský režim a je smutné, že nám pořád vládnou bývalí komunisté.

Spása (2014)

Byl jsem zvědavý, jak se Dánům povede natočit western a moc mne nepřesvědčili. Působilo to na mne spíš jako digitálně zpracovaný komiks, ale mělo to spád a zajímavá byla i postava toho šerifa, který je zároveň kněz. Ten to prostě hrál na obě strany a ještě tomu sám věřil, že to dělá jen pro to své stádo.

Vinobraní (1982)

Krásný, poetický film. Herecký koncert Kemra, Macháčka, Jiráskové, Somra a Bohdanové. Nemůžu jinak než pět hvězd. Právě proto, že je tak smutný a nostalgický. daleko lepší než vinařská trilogie s Menšíkem, které je plná komunistické ideologie.

Jiří Suchý: Malé kotě (1962) (hudební videoklip)

Naprosto dokonalé. To kreslené kotě hrající na housle i ten závěr s živými koťaty, která hledí na televizi. To nemá chybu.

Alibi na vodě (1965)

Není to žádné veledílo, ale za ten závěr, kdy esenbák hlásí "Banda dětských chuligánů přepadla náš vůz, vedou je dva dospělí příživníci. Obsaďte park a nádraží", si zaslouží hvězdičku navíc.

Cahill, U. S. marshal (1973)

John Wayne už sice měl 66 let, ale přesto je jako šerif uvěřitelný. Klasický western s trochu naivními hrdiny v podání dvou nezletilých šerifových synů. Zápletka je poněkud mimo, ale jako celek je to koukatelné a za smích toho Lightfoota musím ještě aspoň jednu hvězdu přidat. Takže celkem 4.

Osudná smyčka (1967) (TV film)

Podivný hotel, který vypadá spíše jako ubytovna, ale ve kterém se náhle vynoří německy mluvící turista a recepční, tedy vlastně vrátný, jak je v této inscenaci oslovován, vytáhne zpod pultu letový řád leteckých linek, který bych v nějaké ubytovně v Tambergu nečekal ani omylem. Podivný příslušník VB, který se snaží v případu vidět sebevraždu, ale podivný prokurátor, který případ vyšetřuje také, je zase přesvědčen o vraždě. K tomu podivná dvojčata, která si přehazují vlastní identitu a navíc ještě k tomu všemu případ zamčeného pokoje s klíčem vevnitř, který však není zamčený, takže opravdu podivné. Dvě hvězdičky pouze za Dvorskou, která se snaží hrát co může a za tu atmosféru doby, která je pěkně vystižena i když to určitě nebylo záměrem tvůrců.