• Pohádka
  • Western

Život je život (2015) odpad!

Obsazení kvalitních herců ještě neznamená, že film bude kvalitní. Toto bylo opravdu tak uhozené, že se na to nedalo dívat, nedávám často odpad, ale tady jsem neměl jinou volbu. Česká komedie ztrácí humor a přibývá v ní trapnosti.

Pohádka o houslích a viole (2005) (TV film)

Velmi smutný příběh, který je sice o kouzlech, ale přesto není příliš pohádkový. Vladimír Dlouhý tady ve 47 letech vypadá o dost starší a je na něm vidět, že nebyl zdravotně v pořádku.

Strašidlo cantervillské (1989) (TV film)

Velmi podařené zpracování povídky Oscara Wilda, perfektní masky strašidel a výborní herci, jediné co mi vadilo je Bohdalka a její křemílkovské skřehotání. Poněkud upravený děj, ale výborný humor "Já jsem ani nechtěl, ale žena, znáte to."

Muž na střeše (1976)

Je to velmi zajímavý námět, příběhy Martina Becka mám rád a toto mne zaujalo i tou atmosférou šedesátých let, kdy policie ještě neměla speciální jednotky jako je například URNA a podobné akce proto můžou dnes někomu připadat podivné, ale stačí si vzpomenout i na jiné filmy z této doby a opravdu tehdy policie měla o dost jiné metody a zásahy v podobných případech byly na jiné úrovni než jsou dnes.

Než poznáš první úsměv (1989) (TV film)

Zajímavý námět, ale herecky i režijně podaný velmi špatně. Vilma Cibulková umí hrát jen uřvané hysterky a ostatní herci nepředvedli také nic, mladí herci až na Vetchého hráli teatrálně, Havelková a Brabec hráli to co vždy, Galatíková umí zahrát daleko líp a zaujala mne jen Jirásková, která se zde bohužel jen mihla, navíc i režisér Ráža tady zcela selhal.

Zločin na poště (1980) (TV film)

Výborné herecky výkony a skvělé zpracování povídky mého oblíbeného autora. Krásné je také vystižení atmosféry doby a exteriéry ve kterých bylo natáčeno.

Smůla (1972)

Mám rád tyto francouzské filmy, bylo to výborně zahrané a líbil se mi i námět, ale silně jsem se rozmýšlel jestli nedám jen tři hvězdy, protože mi vadil ten otevřený konec.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Dobře natočené a bravurně zahrané, výborná atmosféra padesátých let, ale přesto si myslím, že to bylo příliš překombinované a místy tam bylo dost nelogických momentů. Pokud by ti gauneři byli takto dokonale propojení, tak by jim to nenabourali tak lehce. Hlavní gauner, kapitán Dudley Smith, začal likvidovat svoje společníky místo toho, aby prostě zlikvidoval ty, kteří mu šli po krku. Ovšem docela dobře jsem se bavil, takže 70 %.

Bouřlivé víno (1976)

Tak toto byla naprostá normalizační pitomost. Jednak komančská propaganda a druhak blbost na kvadrát. Podvodník Vala okrade ty, kteří chtějí podnikat a zabrání mu v tom chytrý komunista Menšík. Ovšem ty hlouposti, jako například podvodník chce uprchnout z penězi do Rakouska a z vesnice u rakouských hranic prchá do Brna. Nebo když na Valu číhá Jandák v jeho hotelovém pokoji, tak je taky trochu záhada to, jak by se tam mohl dostat. Prostě blbost na kvadrát. Jednu hvězdičku dávám za Menšíka, který tady dělal psí oči na Turzonovovou a nakonec to u ní vyhrál nad frajerem Jelínkem, což je sice dost nepravděpodobné, ale jako kladný hrdina přece vyhrát musel. Hrál sice komunistu, ale hrál jej dobře a hvězdičku si zaslouží, stejně jako výborná Šmejkalová v podání Ivy Janžurové.

Jedna kočka za druhou (1993)

I když herecké výkony byly skvělé, tak výsledek byl velmi sporný. Už to obsazení, Somr jako otec Bohdalky, to prostě nesedělo, už proto, že jsou skoro stejně staří, Postránecký jako obšourník, to taky bylo mimo a jedna z nejdůležitějších postav byla silně přehrávající Postlerovou zahraná tak, že by ji museli okamžitě odvézt do blázince, protože vyváděla fakt šíleně,. Prakticky ani jedna postava se nechovala normálně a tak 50 % je maximum.