• Pohádka
  • Western

Teroristka (2019)

Černá komedie s výbornými hereckými výkony, za ty bych dal klidně pět hvězdiček, výborná Janžurová, Hofmann, Liška, ale i ostatní. Tu jednu hvězdičku jsem dal dolů za to, že nemám rád komunální satiru i když je pravda, že tady jsem výborně bavil prakticky po celu dobu.

Místo zločinu České Budějovice - Slunovrat (2023) (epizoda)

Kritikové asi sledují Specialisty, ale v porovnání se životem tito kriminalisté a jejich způsob vyšetřování mají daleko blíž ke skutečnosti než ti policajti ze seriálů na Nově. Líbilo se mi to a bylo to ze života. Kriminalisté tady byli ukázáni jako normální lidé, kteří se občas opijí nebo dělají hloupé vtipy.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Jako dítě mne Čtyřlístek minul, protože v roce 1969, kdy začal vycházet, mi bylo už 13 let, ale protože již padesát let pracuji v antikvariátu, tak ty příběhy znám. Tento film je ovšem jasným důkazem toho, jak lze udělat z legendárních příběhů zpotvořeninu. Samozřejmě to jde i opačně, jak dokázali například filmy s Fantomasem, výborné komedie, které vznikly na základě brakových detektivních příběhů, které už by dnes nikdo nečetl a které byly tehdy myšleny naprosto vážně. Tomuto filmu dávám pouze jednu hvězdičku za výtvarné zpracování, ovšem to ještě musím pominout postavu Aurixe, který působí jako parodie na lva. Ostatně celý film je spíše parodií na legendární komiksové příběhy.

12 rozhněvaných mužů (1997) (TV film)

Opravdu výborný film, výborní herci, ale to byl i film z roku 1957, takže jde jen o znovu natočený výborný film.

Hodinářův učeň (2019)

Výborný humor. Ti sudiči byli všichni tři perfektní, Neužil, Plesl, ale hlavně Plodková, ta tomu nasadila korunu. Líbil se mi i hostinský v podání Miroslava Krobota a zajímavá byla i postava zvířecího muže a také ta dvojrole Morana a Živa. Námět je spíše filozofický, ale moc pozoruhodný a nutí k přemýšlení. Ovšem pro děti to není to pravé.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Nejlepší komediální seriál naší televize. Perfektní herci i námět. Neseděla mi tam jen Jiřina Šejbalová, ta do toho nepasovala, její moravština byla hrozná a ona sama nikdy nebyla komediální herečka.

Eva tropí hlouposti (1939)

Výborná komedie. Perfektní Nový i Gollová, celkový dojem kazí Sedláčková v roli Elišky, Raoul Schránil, který hraje všechny postavy stejně a Bolek Prchal jako sluha, který si hraje na detektiva. Baldová, Nollová i Hilmar jsou klasicky skvělí. Fan Vavřincová psala dokonalé humoristické romány a například Taková normální rodinka je také bezvadná, mám na mysli samozřejmě ten seriál a ne ten film s Mádlem.

Bohouš (1968) (TV film)

Výborná komedie, skvělí Sovák s Menšíkem, ale tu jednu hvězdu jsem musel ubrat za ten Menšíkův podraz s chlebem. Já fandil Bohoušovi a měl také vyhrát.

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Docela pěkná zimní pohádka, vadil mi jenom ten skřet, ten by pasoval spíše do nějakého fantasy příběhu, ale to je v poslední době móda. Takže lepších 60 %.

Návrat sedmi statečných (1966)

Naprosto průměrný western, který u mne pozvedl Yul Brynner na 60 %. Je to fakt špatně natočené a v tomto filmu je jasné, že by neměli žádnou šanci, navíc, kdyby na ně bandité zaútočili v noci, tak je pobili všechny. Proč to neudělali není ve filmu vysvětlené. Ovšem na druhou stranu, hodnocení většiny lidí zde je nižší než si film zaslouží, protože jej porovnávají s původními Sedmi statečnými a s těmi se nemůže rovnat téměř nic.