• Pohádka
  • Western

Úraz (1989) (TV film)

Tak herecké výkony takové střídavé oblačno, ale ten scénář, to bylo slabé jak desetkrát vyvařený čaj. S hodně přimhouřenýma očima dvě hvězdy.

Rychlík do Ostravy (1960)

Tento film výstižně ukazuje rozdíl mezi životem za komančů a dnes. Nejen, že by to, co tehdy vystačilo na celovečerní film, dnes nevydalo ani na pořádnou reportáž do zpráv, ale třeba i to, jak jeden chlap se snaží na komín připevnit jakýsi nástavec a celá fabrika, včetně kuchaře ze závodky, tomu přihlíží, protože nemá nic na práci, ale také když Skopečkovi tetička oznámí, že už u nich nemůže bydlet a prostě mu řekne, tak se ožeň, jako kdyby to samo o sobě znamenalo, že bude mít byt. Ty dvě hvězdy dávám čistě za herce, za dětinsky naivního Skopečka a za krásné herečky.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Toto může pobavit asi jen puberťáky, ono je to pro ně zjevně také určeno, ovšem já už puberťák nejsem.

Extase (1932)

Tak děj o tom, jak si zhýčkaná bohatá dceruška velkostatkáře z neznámých důvodů vezme starého chlapa a hned po svatbě si uvědomí, že není k ničemu, protože chce pouze sex. Tedy vlastně nesmysl, protože prachy nepotřebovala a sexuální uspokojení od něj čekat nemohla, takže nebyl důvod, aby si jej vzala. Proslulá scéna, kdy běhá nahá za koněm mohla být slavná možná ve třicátých letech, ale dnes už na ní není nic zajímavého, snad jen to, že šaty ze hřbetu běžícího koně nespadnou. Takže jediné čím film zaujme je způsob natočení, který se vyžívá v záběrech přírody a hry se stíny a v závěru silně připomíná socialistickou avantgardu, protože ty závěrečné scény jsou jak z propagandistického filmu na stavbu železnice. Ty výkřiky "Hurá práce" k tomu filmu vůbec nepasují, ale je z nich cítit to nadšení levicového intelektuála, který sice nikdy nemakal rukama, ale velice to podporuje. Je to čistě intelektuálský film a kdo v tom hledá něco jiného, tak bude zklamaný.

Bakaláři - Telefon (1977) (epizoda) odpad!

Tak toto byl výplod chorého mozku. Je fakt, že za komančů lidé moc nemakali, ale ty herecké výkony a do toho ještě ten komentář Termerové. To bylo opravdu pro blbce.

Bratři (2023)

Měl jsem pocit, že se tvůrci poněkud více soustředili na to, aby neublížili hlavním hrdinům ani v náznaku. Proto se sice dočkáme mnoha docela realistických scén estébáckého mučení, ale scény vraždění jsou vynechány a pouze se o nich mluví. Dále je tam několik historických chyb, ale to je v podobných filmech běžné. Ocenil bych herecký výkon Dykové a Dobrý je opět perfektní jako záporák.

Adikts (2024) (seriál) odpad!

Tak mám dojem, že toto vypadá spíše jako reklama na drogy. Hnus.

Kůň (2022)

Nádherný poetický film. Vypovídá o lidské malosti i o touze udělat něco jinak pouze na základě toho, jak to člověk cítí. Skvěle také funguje zasazení děje do vánoční doby. Jak svědčí některé komentáře, tak je dost lidí, kteří by se chovali jako většina obyvatel toho činžáku a postavila by se na odpor proti něčemu co se přece nedělá a i když to nikoho neobtěžuje, tak jim vadí, že se někdo chová jinak.

Světýlka z blat (1992) (TV film)

Tak pohádka je to poměrně jednoduchá, ale ten Zindulka i Pavlína Mourková jsou perfektní. Hlavní postavy jsou poněkud slabší, ale je to i jejich rolemi, protože takový klaďas jakého hrají Kuklová a Prachař, ten se hraje špatně, zato Zindulkovo zuřivé rozbíjení hrnků nebo zloba a závist jakou předvádí Mourková, to je přímo herecký koncert.

Není úniku (1993)

Tak pro příznivce akčních filmů to asi bylo zklamání, ale já takové ty filmy, které jsou jen o akci nemusím, takže já si na tomto filmu cením právě to, že s akcí spíš šetří. Není to sice žádné veledílo, ale mi se z filmů s Van Dammem líbí zatím nejvíc, on sice Jean-Claude není zvláštní herec, ale tady to zas tak zvlášť nevadilo a na Rosannu Arquette byl hezký pohled.