Predátoři (2010)

Lepší 3*, místy jsem uvažoval i o 4*. Překvapivě se mi to celkem líbilo, možná i více než původní Predátor. Rodriguez do toho asi naštěstí zasahoval méně než jsem je obával (i když toho WTF maníka z jakuzy si tam beztak protlačil právě on). A velké překvapení je pro mne Brody. Sice doteď nechápu, jakého šílence ho napadlo vybrat jako největšího badass filmu, ale Brody si s tím poradil celkem obstojně, dokonce by mne zajímal i v dalších rolích drsných týpků.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Když jsem se dozvěděl, že se má točit hororová komedie s Rennerem, tak jsem se začal těšit. Po prvních trailerech se má očekávání vrátila na nulu. Po shlédnutí filmu musím konstatovat, že pocit z trailerů byl výstižný. Zmršený potenciál. Kde začít? Tak především vizuál filmu mi byl celkem odporný. Tak trapné a neuvěřitelné zbraně už jsem neviděl dlouho. Souboje byly přímo směšné. Hudba strašná. Hlášky vůbec nefungují, stejně tak scény, kde bychom měli být v napětí. Děj je nudný a neuvěřitelně předvídavý (všechny zvraty či zásadní události lze odhadnout dlouho dopředu). A k tomu všemu nemám rád Gemmu Arterton. Celé mi to připadalo, jako by se Uwe Boll snažil o remake Kletby Bratří Grimmů. Už ten nebyl žádná sláva, ale přesto je minimálně o level výše... minimálně Stormare v něm má více prostoru než zde. Takže 1* dávám za nahý zadek Pihly Viitala (nebo její doublu) a za několik záběrů na zadek Gemmy v úzkých kožených kalhotách. To jediné mne alespoň na chvíli dokázalo vzbudit z letargie.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Zajímavý animák, z něhož jde cítit autor předlohy Gaiman na sto honů. Avšak jsem trochu na rozpacích, pro koho je vlastně určený. Pro děti je Coraline příliš děsivá, pro dospělé zase příliš pohádková, sem tam dětinská.

Iron Man 3 (2013)

70% Ani na potřetí si mne tato série nepodařila zcela získat. Avšak Mandarin parádní a Guy Pearce překvapivě svého padoucha zvládá taky s grácií. Jen by mohl s těmi rolemi záporáků trochu přibrzdit, pomalu je z něho další Mark Strong.

Temný rytíř povstal (2012)

Tak jsem to téměř po roce znovu shlédl a musím přehodnotit své původní hodnocení a tu * nakonec přidám. V kině jsem byl tehdy mírně zklamán, za což dost možná mohla i poněkud přepálená stopáž a poměrně málo prostoru, jenž dostal Bane. Nicméně nyní s odstupem musím uznat, že tenhle film přece jen funguje velmi dobře a je to více než důstojné zakončení téhle famózní trilogie. Sice i zde se, stejně jako v každém díle, najde pár scén, které mi přijdou poněkud laciné (tím nemyslím rozpočtově), ale jako celek si těch 5* přece jen zaslouží. Paradoxně se mi nejvíce líbily scény mimo Gotham, Baneův příběh a útěk z vězení jsou pro mne nejsilnější scény z celé trilogie. Triky vypadají realisticky, někdy je ani nevnímáme, takže to poklona, hudba rovněž tradičně na jedničku, některým scénám dává úžasně epickou atmosféru. Tom Hardy samozřejmě výborný, charisma z něho přímo prýští, škoda jen, že je na plátně poměrně málo a že jeho konec je poměrně slabý. Ostatní herci odvádí přinejmenším svůj vysoký standard. Samotný konec se mi rovněž líbil, parádní tečka trilogie. Popravdě mne hodně mrzí, že na Oscarech byl poslední Batman totálně ignorován. A to jsem si myslel, že mi to pěkně spočítají za celou trilogii, stejně jako to udělali s (dle mého přeceňovaným) Pánem prstenů. No nic, jen pro mne další utvrzení v tom, že Oscary už pro mne nemají prakticky žádnou vypovídající hodnotu. A to jsem kdysi kvůli nim byl vzhůru až do rána:D Ach já bláhový...

Super 8 (2011)

Škoda toho závěru, který totálně vyšumí a divák se cítí ošizený. Pak člověk odchází od filmu spíše naštvaný, přitom až na posledních 10 minut to pro mne bylo poměrně příjemné rodinné hororové sci-fi.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Nedá se svítit, musím jít s hvězdou dolů. Už kdysi mi přišlo těch 11 Oscarů totálně mimo, ale hype je zkrátka mocná zbraň. Nicméně s každým dalším shlédnutím mne třetí Pán prstenů irituje víc a víc. Neuvěřitelné množství kýčů, trapných zpomalovaček, flashbacků, nudných dialogů o ničem, směšných scén (např. ta jak Elrond předává meč Aragornovi), přepálená stopáž...

REC (2007)

Strašná trapárna. První hodina je neuvěřitelná nuda s otravnými postavami. Pak už se něco začne dít, ale samozřejmě většinou hrozné ptákoviny a klišé se hromadí po hrstech. A dívat se na film jen kvůli slušným posledním 10ti minutám, to snad nemyslíte vážně? Z filmu lze cítit na každém rohu pidirozpočet a amatérskost. Ale jestli vás vystraší rozklepaná kamera, trapně jednoduchý makeup, předem avizované lekačky...tak prosím. Na to, jak bývám u hororů posraný strachy, tak tady jsem po drtivou většinu filmu neměl nijak zvýšený tep, a to jsem se díval v noci.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Neuvěřitelně repetetivní a předvídatelný seriál. Každý díl je prakticky o tom samém, přesto to překvapivě funguje a baví i po XY dílech. Hlavně díky výbornému hereckému obsazení, hláškám a kočkám, které skončí v posteli alespoň jednoho z bratrů, pokud ne rovnou v obou.

Akt (1997) (divadelní záznam)

Ajaj, já usl u Cimrmanů? To nevěstí nic dobrého... nicméně dám tomu druhou šanci...