Pýcha a předsudek (1995) (seriál)

Presne taký seriál, ktorý si potrebuje občas pozrieť každá žena. Kde vieme, že nakoniec aj tak všetko dobre skončí :) Dobrá predloha, úžasne zvolení herci /Colin Firth sa pre úloha pána Darcyho asi narodil/, pôsobivá výprava dávajú spolu vynikajúci seriál. Odporúčam v pôvodnom znení, kde si môžem vychutnať aj krásnu angličtinu. Keď sa akosi nič nedarí, tento seriál zaberie zaručene.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Čo pre mňa robí tento seriál takým výnimočným nie sú len komplikované príbehy, ktoré Mr. Poirot úspešne vyrieši. Je to pohľad do dôb minulých - správanie a vystupovanie ľudí, ich oblečenie a prostredie, v ktorom sa pohybovali a podobne. Kde inde môžete zazrieť dobový hotel, prístav, park, ulice .. a vďaka finančným možnostiam tvorcov a ich pozornosti ku každému detailu aj krásne zariadené dobové vily, autá, lode, vlaky, závodné autá aj lietadlá.

Firefly (2002) (seriál)

Tento seriál som vyhľadala kvôli dobrým hodnoteniam na ČSFD. Ani Sci-Fi, ani western nepatria ku mojim obľúbeným žánrom, ale Firefly ma chytilo. Veľmi dobre napísané postavy, sympatickí herci, dobrý dej a nezabudnuteľné hlášky. Zápletkou možno podobné Star Wars, ale pre mňa oveľa milšie a ľudskejšie. A Malcolm Reynolds je skrátka ... úžasný.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Úžasné zakončenie série. Je pravda, že film aj v pôvodnej dĺžke poskytuje nezabudnuteľný zážitok, ale predĺžená verzia - jeden z najkrajších filmových zážitkov.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Dve veže sú pre mňa plnohodnotnou súčasťou tejto úžasnej trilógie. Veľmi odporúčam pozrieť si rozšírenú verziu. Zo všetkých troch filmov práve u Dvoch veží cítim jej najväčšie plus oproti bežnej kinoverzii. Vidím, aký úžasný film Peter Jackson nakrútil, ako veci do seba zapadnú, ako sa vysvetlí správanie istých ľudí. Je škoda mnohých dobrých vystrihnutých scén. Napr. spomienka Faramira na Boromira : po príhovore Boromira na hradbách by som aj ja najradšej zdvihla svoj meč a kričala - For Gondor !

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Srdcovka. Ako veľký milovník kníh som trilógiu Pán prsteňov síce prečítala, ale neoslovila ma. Po tomto filme sa však pre mňa otvoril svet Stredozeme. Petrovi Jacksonovi sa podaril malý zázrak : film má šancu osloviť aj ľudí, čo predlohu nepoznajú a hľadajú príjemný oddych /ja pred týmto filmom/ , ale aj ozajstných fanúšikov Tolkiena /ja v súčasnosti/. Pre potreby filmu síce museli autori výrazne upraviť niektoré časti knihy, ale podarilo sa im úžasne zachovať ducha knihy, podstatu príbehu. A nádherná vizuálna stránka ako bonus.