Oppenheimer (2023)

Fantastický zvuk. Je nádherné badať ako niekto zapomoci zvuku, dokáže rozpumpovať sálu a zase niekto iný zvyk skoro úplne odignoruje. Zážitok vidieť ten film na plátne s poriadnym ozvučením. Chris Nolan sa opäť predviedol, a možno pred vzhliadnutím je dobré vedieť, že čiernobiele pasáže su oficiálne verzie a farebné sú Openheimerové subjektívne verzie. Stopáž je enormná ale je to 180 minút žrádla pre divácke zmysli. Je to parádne dielo, a aj keď každému kto dosiahol v IQ skóre aspoň dvojciferné história napovedá ako sa jednotlivé dejové prvky vyvinú, nič to neuberá na tom ako vás ten dej pritlačí do sedačky a nech hodí kameňom ten kto sa do toho nevžije tak, že je na tej púšti s nimi. Za mňa 90% a Murphy sa mi páčil vo všetkých Nolanových filmoch a aj v tomto.

AKA (2023)

Sympatický akčňak, zrejme s nie veľkým rozpočtom ale sympatickou hlavnou postavou. Za mňa 60%

Coco (2017)

Perfektná rozpravka, darmo disney vie ako na to. Zaujme všetkých, pekné animacie dojemný pribeh ktorý si skoro každý odreve. Za mňa 90%

Spalovač mrtvol (1968)

Zeď kteránmi zaclanela ve vyhladu padla. Tak dlho som sa strojil na tento film, presvedčeny že je to riadna bomba ale nečakal som že až taká. Pán Heušinský večná slava. Ale ten strih, ta kamera fantazia. Ten film keby vyšiel dnes v angličtine bol by to trhák. Neuveritelné aký výborný dokáže byť tak starý čiernobiely film. A zároveň veľmi dobre zahratý. Vlastne je to Hrušinského one man show. Za mňa 90%

Bezohledný (2019)

Také príjemné osviežujúce, žaner gangsteriek a z nuly bossom je však prepchatý perlami že len ťažko sa v ňom konkuruje nejakému miniprojektu aj keď celkom autentickému s dobrým obsadením. Páčili sa mi dobové superšporty ktoré sa tam občas blysli

4 latas (2019)

Celkom sa mi pačila ta romanticka idilka ale chybal tomu dej ktorý by človeka uchvátil, nehovorím, že to bolo zlé, roadmovie fajn, ale chybali tomu napriklad pekne zabery aj keď napriklad prechadzali marokom, take zabery by natočili aj v dunajskej strede. Pribeh je o trojici davnych priateľov z ktorych jedna tretina umiera niekde v Mali, a zvyšok spoločne s dcérou umierajúceho sa rozhodne na francuzskom prvorepublikovom citroene a rovnako starými telami poraziť púšť ešte raz. Škoda, dobry potencial, dobry herec dobrý námet, avšakvysledok za mňa tak 58%

Čas na sebe (2022)

Je to kombinácia viacerých klišé preto to skoro nikoho nebaví. Kevin Haart s walberghom to trosku vylepšuju, ale moc sa na to nedá pozerať za mňa 40%

Predátor (1987)

Na to že som to pozeral z 36 ročným omeškanim teda v aprili 23, nebolo to najhoršie. Určite lepšie ako prvý votrelec. Keby tam nebolo tak vela priestoru kde sa nič nedeje, bol by to lepši akčňak, takto 60%

Osvícení (1980)

Ak by som mal častejšie zimomriavky pri sledovaní nejakeho filmu ako som mal pri Kubrikovom shining musel by som ich mať nepretrižite. Fantastický pôžitok z atmosféry filmu, vybičovaný napätím, fascinovaný dokonalou hudbou. Nicholson je iba čerešnička na už dokonalej torte. Fantastické zábery, uvodná scéna z vrtulníka, a fakt že v celom filme sú tak 3-4 sceny ktore su spojené s krvou alebo násilím, darmo, to napätie z celeho filmu je fantastické a tak realistické aj po 43 rokoch, klobúk dole pán Kubrick Nič viac netreba pisať 90% it is.

Pýcha a předsudek (2005)

Knižnu predlohu som chvalabohu, že žialbohu nečital aj napriek tomu, že ju mám roky v knižnici. Stojil som sa na ňu, ale po pozretí si tohto filmu viem, že to nieje nič pre mňa. Pribeh sa toči okolo vzťahov, vo vedlajšej línii sestier Benetovych a v hlavnej línii okolo vzťahu ElizabethKeira Knightley s Edvardom z twighlitu zo 17teho storočia. Dokonca by som si trufol naznačiť, že tu postavu neskor do twighlitu obšlahli, lebo bohatý introvert ktorý navonok vystupuje aprotivne a arogantne v sebe skrýva dobro cnosť a lásku sa postupne charakterovo rozkvitne do snáď niekedy ženícha a o tomto sa to vlečie naprieč celými 120 minutami. Musim uznať, do istej miery ma tobavilo. Pačili sa mi postavy a dokonca to malo aj mierny komediálny nádych. Škoda, že sa to tak naťahovalo ale inak za mňa snáď aj 70%