Van Diemen's Land (2009)

Vlastně se tam toho nic moc neděje.. ale ta temná, surová, tíživá a velice depresivní atmosféra film provází od začátku, až do konce.. a to se jen tak nevidí.. dokonce jsem ho i pár dní nemohla dostat z hlavy a furt jsem nad ním tak nějak musela přemýšlet.. a čím více se mi tam rozkládá, tím více se mi líbí a nacházím na něm stále další a další positiva..

Kick-Ass 2 (2013)

Sice o něco slabší než jednička, ale i přesto mě to bavilo.. Wadlow perfektně navázal na Vaughnův styl a tudíž se to hodně podobá jak efekty, hudbou, tak i dialogy.. Chloë byla opět perfektní, Christopher byl ještě lepší než v jedničce, Jim Carrey byl dokonalý jako vždy (i když mě trošku mrzelo, že jeho postava nebyla více využitá) no a Aaron je spíš taková ozdobička obou filmů, na kterou se hezky kouká.. ;)

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

I když je to všechno takové předvídatelné a kazí to klišé hloupé dialogy, tak je to prostě tak PŘEKRÁSNĚ udělané, že mi to zatemňuje mozek.. takže kdyby to bylo u něčeho jiného, kde by převládal děj nad efekty, tak bych své hodnocení rozhodně snížila, ale tak co.. každý holt občas zatleská nad blbinou v pěkném obalu.. :)

U Konce světa (2013)

Hned po prvních minutách je Vám jasné, že se jedná o Wrightův film.. jeho styl humoru je skutečně osobitý a hrozně mě baví.. The World's End je pro mě takovou kombinací jak Shaun of The Dead i Hot Fuzz.. první polovina mě neskutečně bavila, bohužel pokračování lehce ztrácí na kouzlu, ale nijak strašně to film nezabíjí.. opět dokonalé obsazení - Simon Pegg je prostě úžasný a nikdy jsem ho neviděla hrát lépe, do toho mu perfektně konkurují Frost, Freeman, Marsan a Considine s jejich černým humorem a nespočtem skvělých dialogů.. takže i když trošku zklamání, jak tady někdo podotkl, Hot Fuzz nasadil laťku příliš vysoko, tak i přesto je to super..

Vrah zůstal po škole (2011)

No tak těžko říct, co tímhle chtěl básník říct.. protože do teď vlastně úplně nechápu, co jsem to viděla.. dobře, tak jasné je to, že se tvůrci snažili o parodování všech možných hororů na všechna možná témata, dále také o sarkasmus skrze dialogy, které jsou skutečně přechytřelé na to, že hlavním postavám může být 17.. a na konec o zesměšňování teenagerovských životů na středních školách nebo-li jedna holka je ta nejoblíbenější na celé škole a ta druhá je naprostý looser, o kterém nikdo neví, že žije.. takže když se to budu snažit shrnout do nějakých negativ a positiv, tak začnu asi takhle: co se týče negativ, tak naprostý dějový guláš, asi není plně super pro diváka, páč mě osobně trvalo dobrých 30 minut, možná i víc, než jsem se v tom tak nějak začala orientovat a chápat co se tam asi může dít.. dál rozhodně to neuvěřitelné množství dialogů, kdy nechápete, o čem se tam vlastně baví a o čem diskutují, jelikož většina dialogů, je tvořena na frázích a přirovnávání k slavným osobnostem, takže pokud někdo nemá veliký přehled o americkém dění, filmech, knihách, muzice a jejich umělcích všeobecně, tak se opravdu moc chytat nebude.. no a když člověk zváží positiva, tak pro mě to bylo asi převážně vizuální stránka filmu, poměrně dobré obsazení a hlavně! super soundtrack.. takže tohle mi asi přineslo Detention, zmatek v hlavě a objevení nových, dobrých, kanadských kapel.. :)

Skinwalker Ranch (2013)

I když se tam toho děje poměrně dost, tak to naprosto zabíjí v první řadě neoriginalita a občasná absurdita, kdy jim celé to "100% opravdová found footage", prostě nemůžete žrát ani jedinou buňkou těla, tak jak by to bylo možné např. u The Fourth Kind.. dále něco, z čeho jsem i já klidná povaha po 30 minutách bědovala nahlas a to ne ani tak třesením kamery, ale tím věčným přeblikáváním a zrněním, samozřejmě vždycky, když se tam něco dělo.. tak to jsem jako opravdu byla vděčná za tu krátkost filmu.. no a na konec to debilní zakončení, kdy měl člověk pocit, že vlastně ani sám režisér nevěděl jak to zakončit, tak to prostě v půlce svého myšlenkového toku utnul, poněvadž nevěděl kudy kam a tak nic není dovysvětlené, to co tam bylo nakousnuté, zůstalo nedořešené a tak to tak se všemi a se vším vzalo rychlí konec, až jsem jako byla překvapená, že z těch 75. minut nějakého řešení, následoval hned ani ne 5. minutový konec, titulky a prý sbohem.. takže jak to celé shrnout - no nadšená jsem z toho dvakrát nebyla..

Thor: Temný svět (2013)

Původně jsem neměla extra touhu vidět druhý díl Thora v kině, jelikož mě ten první díl úplně nedchnul, ale tak dostalo se mi příležitosti buď jít na tohle a vidět to ve 3D (což mi hned bylo jasné, že by to mohlo být poměrně zábavné) anebo být doma.. takže jsem samozřejmě vzala možnost číslo jedna (přece jenom se na Hemswortha kouká móc pěkně).. kupodivu anebo spíše díky tomu 3D a velkému plátnu, mě druhý díl bavil značně víc než ten předchozí a to díky bohatšímu ději, akčnostem od začátku až dokonce a moudřejšímu Thorovi.. no a samozřejmě vizuální stránce, která byla dokonalá.. takže to bylo takové celé příjemně oddechové.. uvidíme kam to celé Thorovství a Avengerovství ještě dospěje..

Devoured (2012)

Nebýt toho sice už několikrát viděného, ale docela dobrého zakončení, tak bych dala rozhodně méně než za tři, jelikož je to k uzoufání nudné..! ale ten konec to alespoň trošku zachraňuje..

Chuckyho kletba (2013)

No musím přiznat, že jsem nikdy nebyla nějaký oddaný fanda Child's Play ani Chuckyho.. asi proto, že mi to spíš vždycky připadalo docela komické, vidět toho panáka cupitat za svojí obětí s kuchyňským nožem v ruce a s nenávistným šklebem.. ale ano je to škaredá panenka (být dítě, tak se z ní asi podělám), tudíž dokáže vyděsit.. ale ne jako celovečerní hororový zabiják.. zase na druhou světlejší stranu tohoto filmu, musím říct, že mě to dokázalo bavit poměrně víc, než jakýkoliv předchozí díl a dál musím taky ocenit to, že se Chuckyho opět zhostil Brad Dourif..

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Tak ať jsem od tohohle čekala cokoliv, tak tohle to rozhodně nebylo.. byla jsem neuvěřitelně mile překvapena a fakt jsem se hooodně nasmála, ale je mi jasné, že na to, aby jste tohle mohli brát jako super záležitost, musíte mít v oblibě jak toto obsazení, které za mě bylo dokonalé (Jonah Hill je pro mě čím dál tím větším borcem, taktéž James Franco), ale také tyhle typy komedií a humoru.. ale jak už jsem psala, tak já z toho byla unešená a jednoduše se to pro mě stává komedií roku nebo lépe i těch předchozích a i těch následujících.. ;) (a mimochodem výstupy Michaela Ceray a Channinga Tatuma.. to bylo něco..) :D