• Krátkometrážní

Ostrov (2023)

Odporná stereotypizovaná sračka, která opravdu pobaví pouze generaci našich rodičů. Postavy napsané otřesně, nechápu, jak se vůbec může tento scénář dostat do užšího výběru a získat jakoukoliv dotaci na vznik od ČR. Postava Plodové představuje onu hloupou manželku, která má u sebe toho schopného muže, který ví a umí vše. Čistá hrůza to poslouchat i sledovat. Filmů u nás vzniká málo a tento tu za mě prostor mít nemá. Zbytečné a trapné. Je mi smutno i za samotné herce. Z Thajska uvidíme jednu lokaci a poté možná na minutu dvě další, na více budget nezbyl, ale řekněme, že aspoň něco originálního. Rudolf Havlík by měl přestat psát vlastní scénáře a raději se naučit lépe režírovat. Amen.

Barbie (2023)

Je to bizár dnešní doby. Zápletka film automaticky posílá do nekvalitního podprůměru. Barbie dostane celulitidu, tak musí jít říct do reálného světa "holčičce", která si s ní hraje "nebuď smutná", aby jí zmizela celulitida, jenomže Ken, který jel s ní zjistí, že reálný svět ovládá patriarchát, tudíž se vrátí a Kenové převezmou Barbie world. Panebože. Záměr tvůrců asi byl, abych si řekl, jak je film uvědomělý a dělá si prakticky srandu sám ze sebe, ale mě to nepřijde. Není na tom totiž vtipného nic a celé to na mě působí až moc vážně na to, abych to bral jako vtip. To, že na konci se z toho ještě snažili udělat nějakou osvětu ve stylu "mějte se rádi, takový jací jste", tak to už byl bizár na entou. Sledujete Barbie film o Barbie, která je prakticky nejtoxičtější stereotyp ženy, o zápletce s celulitidou, protože ona je přece "dokonalá Barbie" a ty nemají celulitidu a do toho všeho se vám bude film stejně snažit na konci předhodit něco takového jako "všichni jsme krásní, mějte se rádi". Celé mi to přijde, jako nějaká rádoby parodie na dnešní svět, ale naprosto špatně uchopená, napsaná a zrežírovaná. Odehrávat se to celé v reálném světě, bude mě to bavit jednou tolik.

Deník puberťačky (2015)

Výborně napsané a i zahrané. Jsou zde nádherně propracované charaktery, které se počas celého filmu vyvíjí jak mají. Bylo to na pomezí čtyř a pěti hvězd, ale už dlouho jsem neviděl takto dobrý film tolik podhodnocený a přitom je opravdu kvalitní!

Transformers: Probuzení monster (2023)

Bavilo mě to rozhodně více než Transformeři s Markem Wahlbergem, ale i tak totálně zbytečné a průměrné. Především scénář je celé jedno ohráté klišé. Herci mi nevadili vůbec, Primals se mi líbili, ale toto “pokračování” nenavazuje a ani jako divák nechápu jak a proč jsme dostali po sešti dílech Transformerů další v téhle podobě. Není to ani remake, jako sequel to nedává smysl, tudíž mi naprosto uniká podstata tohohle všeho (kromě vyždímání peněz). Jak to chtějí dále navázat, to mi rozum nebere. P.S. Nechápu, jak někdo může říct, že Bumblebee byl oproti tomuhle lepší, minimálně je to na stejné hladině špatnosti.

Idol (2023) (seriál)

Mělo to tak velký potencionál, ale očividně všechny ty předělávky tomuto seriálu neskutečně uškodily. Nejlepší věc na celém seriálu je Lily-Rose, které jsem to všechno dokázal uvěřit. Zbytek nestojí moc za řeč. Už dlouho jsem neviděl takhle brutálně nablíštěné nic, seriál je o ničem, vše vyzní do ztracena, má to spoustu témat, které nakonec jen diváka vedou do slepých uliček (téma kultu, údajné násilnictví Tedrose, kdy čekáte až vybouchne pořádně a ono nic) a do toho všeho úmorně pomalé tempo a pouze 5 dílů (šestý museli vyřadit až teď někdy). Absence jakékoliv podstatnější zápletky, co by z tohohle seriálu udělala kvalitativně mnohem lepší dílo, byla kritická. Trailer byl 50x lepší než celý seriál. Kdo byl taky zmatený z toho, že to reálně podle traileru mohlo mít i slušnou zápletku a nemělo, nebo že se bude i něco odehrávat v exteriérech, což se taky nestalo. Poslední díl byl hodnotil slovem, nedokončenost. Co tvůrci zanedbali v prvních čtyřech dílech se snaží honem dohnat v dílu pátém. Jde vidět, že se stříhalo vydatně. Samotnému mi chybělo spoustu zakončení řečených myšlenek, vztahů mezi postavami nebo i plánované finální vystoupení (jeden by čekal, že koncert bude v seriálu ukázán). Na úplném konci se mi líbil ten nečekaný návrat Tedrose, kdy jsem si opět myslel, že už konečně přichází scéna, kdy ji tam zmlátí do krve, ale moment naprostého zvratu v myšlení Lily-Rose nečekal asi nikdo. Ve výsledku strašně nedokončený a odfláknutý seriál s velkým potenciálem, který zůstal nevyužit a doplatil na změny v produkci (kde byla Anne Heche, které mohl být seriál věnován?, RIP).

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

The Most Overrated TV Show Ever!!

Ozark (2017) (seriál)

Celý seriál je takovou variací na seriál Breaking Bad, ale v dobrém. Vůbec mi nevadí, že si to na něho trochu hraje, protože to jde svou vlastní cestou a jelikož mám BB rád nevadí mi nic podobného co vznikne, pokud to je takto kvalitní. Další komentář u čtvrté série. P.S. Třetí sérka nejlepší a Julia Garner celou tuto sérii utáhne snad sama.

Ozark - Season 4 (2022) (série)

Hodně na vážkách zda dát čtyři nebo pět hvězd. Celkově určitě za čtyři, ale ten konec? Prostě se mi líbilo, že jim to ve výsledku vše prošlo. Je to zajímavé, protože u většiny těchto typů seriálů z toho zločinci nevyváznou a Byrdeovi to teda až na psychické šrámoty a Bena zvládli. Další výstižné slovo pro tuto sérii je uspěchanost. Přišlo mi, že nějaké smrti a zvraty jsou dělané nasílu. Tvůrci věděli, že je to poslední série, ale připadá mi, že ne všechny postavy dostaly prostor říct vše, co ještě měly. Minimálně u Darlene a Waytta mi to tak působí. Občasné hluché momenty přehlédnu (to dělá těch 14 dílů) a dávám pět.

Pařba v Bangkoku (2011)

Stále výborné. Funguje to stejně dobře jako jednička, jen z toho lidé byli méně nadšení, protože je to příběhově stejné jako první díl s kapkou variace v podobě jiného města.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Jsem rád, že to vzniklo. Samozřejmě to není nic převratného, ale bylo fajn dovědět se, jak se Jessemu podařilo uniknout z Albuquerque. P.S. Uživatel dO_od to naprosto vystihnul, "je to hezká, ale ve své podstatě naprosto zbytečná tečka".