Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Asi jsem se měla smát, ale nějak nebylo čemu. Tuctový komediální seriál, který tlačí na pilu. Ano, děcka se u toho infantilního humoru nejspíš pobaví, já jsem na nějakou vtipnou scénu marně čekala 22 minut. Zhlédnutí dalších dílů u mě nehrozí. Pilot - 40%

Ospalá díra (2013) (seriál)

Pilotní díl režírovaný Lenem Wisemanem (Underworld) je svižný, přenesení klasického příběhu do současnosti je dostatečně zábavné a konspiračními teoriemi se tu rozhodně nešetří. Navíc tu máme příjemný mix neokoukaných i dobře známých hereckých tváří. Potěšilo mě hlavně obsazení vycházející hvězdičky Nicole Beharie (Shame) do hlavní ženské role. Zato herečtí veteráni v rolích šerifů nemají letos v seriálech dlouhou životnost. Jeff Fahey nepřežil ani pilotní díl Under the Dome a Clancy Brown je na tom v případě Sleepy Hollow ještě hůře. Pilot - 80%

Low Winter Sun (2013) (seriál)

Mark Strong si zopakoval svou roli ze stejnojmenné britské minisérie a právě na něm seriál do značné míry stojí. Jak je u AMC zvykem, má seriál pomalejší rozjezd, ale už v úvodním díle vás drsné detroitské podsvětí a prostředí zkorumpovaných poldů chytne. Tvůrci se navíc s ničím nepářou, jak se na kabelovku AMC sluší a patří. Pilot - 80%

Pot a krev (2013)

Míša Bay natočil film a nejsou to Transky! :-O Slavíme!

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Tráva sice skončila, ale Jenji Kohan přichází s dalším vtipným kouskem, který se nese přesně v jejím stylu. Takže o nekorektní a trochu drsnější humor tu rozhodně není nouze. Pilot - 80% Po trochu pomalejším rozjezdu nabírá seriál zhruba ve druhé třetině na obrátkách a s přibývajícími díly se z něj stává takřka čistokrevné drama, kde je sice stále místo pro úsměvné momenty, ale z finále vyloženě tuhne krev v žilách. 1. série - 90% Druhá řada za tou první v ničem nezaostává, vývoj děje i postav je stále parádní. Jistě, fanatické obdivovatelky mrchy Alex pláčou, že tu byla tak málo, ale na ní seriál skutečně nestojí. 2. série - 90%

The Bridge (2013) (seriál)

Krásně ponurá atmosféra, střet dvou kultur v podání mexického detektiva a americké policistky. Pomalé tempo vyprávění přidává téhle kriminálce na přesvědčivosti. Sice si budu muset chvíli zvykat na klasicky nemastnou-neslanou Diane Kruger, ale charismatický a jako vždy výtečný Demián Bichir její herecké "nevlohy" naštěstí vyvažuje. Pilot - 90%

Kouzelníci (2013)

Jistě, že je to absolutní blbina. Ale blbina, která se zábavným způsobem strefuje do nejrůznějších kouzelnických show, i šílených reality show, v nichž lidé dělají za každou cenu co největší nechutnosti, přičemž si devastují tělo, zatímco diváci lačnící po senzacích se na to koukají, přestože se jim u toho zvedá žaludek. Pro mě velmi vtipná satira s herci, kteří si své party náležitě užívají. (70%)

Bez hranic (2013) (seriál)

V první části pilotu se to celkem dost hemží klasickými krimi klišé a nepříliš nápaditými dialogy. Jakmile je ale tým kriminalistů z několika zemí sestaven a divákovi představen, konečně přichází na řadu pátrání po sériovém vrahovi a s ním i spousta napínavých momentů. Doufám jen, že z trosky v podání Williama Fichtnera se postupem času znovu stane sebevědomý detektiv, protože takové postavy mu sluší nejlépe. Pilot - 70%

Pod kupolí (2013) (seriál)

Karty jsou rozdány, hra může začít. Velmi solidní úvodní díl, v němž jsou nám představeni hlavní aktéři i nastalá situace. Teď už nezbývá než čekat, jak se nám to rozjede. Pilot - 80% --- Bylo to jako na houpačce, slabší díly střídaly ty lepší. Jako zábavná letní podívaná ale Under the Dome vcelku obstál. 1. série - 70%

Ray Donovan (2013) (seriál)

Vzájemně se ničící zlomené duše, aneb rodiče si nevybereš a traumatické následky lidských činů se s tebou táhnou celý život. Tohle Showtime prostě umí a Ray Donovan slibuje hodně. Charismatický Liev Schreiber má zaděláno na životní roli (konečně!), ale není jediným tahounem parádně obsazeného seriálu. Jen houšť! Pilot - 90% / Po druhém dílu bez rozmýšlení házím pět hvězdiček, protože takhle výborně napsaný, natočený a zahraný seriál si to zaslouží. Ray Donovan se ukazuje být dokonalou zábavou pro náročnějšího diváka, který nevidí svět černobíle a dokáže při sledování používat i tu věc zvanou mozek. 1. série - 100% Ve druhé sérii nám ještě víc přituhuje, vcelku nečekaně se tvůrci nepářou s odstraňováním řady postav a Ray i se svou rodinou se dostávají na ještě větší dno. Nerada bych obě série srovnávala, každá má něco do sebe, ale je fakt, že ten vývoj postav v druhé sezóně je možná ještě o kousek zajímavější. 2. série - 100% Třetí řada přitvrzuje a nabízí nám nejen mnohem větší rodinné drama, ale celkově je pocit beznaděje ještě hmatatelnější. V některých momentech jde o přímo koncentrovanou depresi, zejména Terryho linie je hodně silná. Rušivá jsou tu snad jen rovnátka Katie Holmes a fakt, že se Ray ještě pořád nedokázal Mickeyho jednou provždy zbavit. 3. série - 100% --- Nejoblíbenější postava: Ray Donovan (Liev Schreiber).