Batesův motel (2013) (seriál)

Pilot: Má to atmosféru, herecké výkony ústřední dvojice podle předpokladů výtečné a psychologie postav zatím vykreslená na jedničku. 80%

Ve službách FBI (2009) (seriál)

Neal, Peter, Mozzie a Elizabeth - ten nejkouzelnější "tým" pod sluncem. :D

Vikingové (2013) (seriál)

Vizuálně podmanivé, neokoukané herecké tváře rozhodně zajímavé a bitevní scény dostatečně syrové. Nicméně sem tam se to přece jen trochu vleče a těch náboženských plků je někdy až příliš. 1. série - 80% Druhá řada je ještě o třídu lepší a není zde takřka žádné hluché místo. Pokud si i třetí série udrží stejné tempo, budu nakonec muset tu pátou hvězdičku přidat. 2. série - 100% Ve třetí sérii to hlavně kolem některých dějových linek sem tam zaskřípalo, párkrát jsme zakroutili hlavou nad nelogickým chováním postav, ale nakonec jsme stejně byli nadšeni nejen poutavými bojovými scénami. Druhou sérii tahle sice nepřekonala, ale pořád jsou Vikings tím nejlepším ve svém žánru. 3. série - 90% Čtvrtá řada měla pár slabších míst, za což dle mého může vyšší počet epizod. Děj se tak více rozmělnil a některé díly byly vyloženě natahované. V polovině jsme se navíc dočkali trošku uspěchaného časového skoku a chvilku trvalo, než jsme si na dospělé Ragnarovy syny zvykli. Hlavní událostí byla samozřejmě očekávaná smrt Ragnara, se kterou se nejspíš mnoho fanoušků dosud nevyrovnalo. Ale už bylo zkrátka načase a nesdílím názor, že bez něj už to nebude ono. Závěrečné díly dokázaly, že to půjde i bez Ragnara. 4. série - 90%

Vyrobeno v Dagenhamu (2010)

Můj manžel má vždycky pravdu, takže si přečtěte jeho komentář. --> ruhebitte2010

Domek z karet (2013) (seriál)

To co Aaron Sorkin v The Newsroom odstartoval, tady dotahuje jeho kámo David Fincher do drsného konce. A Kevin Spacey ve vrcholné formě! Jo, když dojde na pro něj hodně moc osobní téma, to nezná bratra. 1. série - 100% 2. série nabízí ještě více politických sviňáren, drsných manipulací a hajzlíků na scéně. Politika je svinstvo a famózní Kevin Spacey si toho parchanta, kterému prostě musíte i přes všechny jeho nemorální činy fandit, užívá díl od dílu víc a víc. Nemůžu se dočkat další řady. 2. série - 100% Třetí série se nutně musela ubírat jinou cestou. Frank je na vrcholu a tak se do popředí namísto intrik derou zejména vztahy, především pak zvláštní partnerství Franka a Claire. Kvůli tomu se najde spousta diváků, kterým se takhla řada zamlouvat nebude, protože intriky a boj o moc jsou samozřejmě divácky atraktivnější než pečlivě vykreslená psychologie postav. S tím se holt nedá nic dělat, konzumenti si žádají své a to tentokrát nedostanou v takové míře, na jakou si zvykli. Já osobně jsem ale velmi spokojená, zejména postava spisovatele vnesla do příběhu svěží vítr a i přes pomalejší rozjezd mi třetí řada opět vzala dech. 3. série - 90% Čtvrtá série se rozjížděla pomaleji, ale postupně gradovala až do neskutečného finále, které dozajista odstartovalo další kapitolu tohohle seriálového skvostu. Líbí se mi, že je tahle řada opět jiná, postavy procházejí zajímavým vývojem a politické intriky tomu jako obvykle dodávají pořádnou šťávu. Při sledování většiny dílů jsem si jen přála, aby House of Cards nikdy neskončil, protože tvůrci rozehrávají jednu zajímavou partii za druhou. 4. série - 90% Pátá řada bude podle mě pro diváky asi nejobtížněji stravitelná, zvlášť pokud se příliš neorientují v americké politice a legislativě. Ale její síla tkví právě v tom, jak si tvůrci pěkně pohrávají se všemi možnostmi, jak co obejít, aby se Underwoodovi mohli udržet u moci. O zvraty opět není nouze a přestože mi zabili jednu z mých nejoblíbenějších postav, nelze téhle mrazivé řadě vůbec nic vytknout. 5. série - 100%

85. Annual Academy Awards (2013) (pořad)

Fail obřích rozměrů. Takhle opravdu ne, senilní páni Akademici. Aspoň, že ta Adele to trochu zachránila. A oscarové drobky pro Skyfall. A Christoph Waltz. A Tarantino. A Argo! OK, zas tak strašný to nebylo, ale teď budu mít tak rok alergii na muzikály a mladými hochy obdivovaného Setha MacFarlanea po tomhle už nechci nikdy vidět.

Atlas mraků (2012)

Nejlepší film roku 2012. Vizionářské dílo, které bude plně doceněno až za dlouhá léta. Ale až se tak stane, budu plakat dojetím.

Raubíř Ralf (2012)

No tohle!! Ti, co tohle docení, budou v sedmém nebi. Těch ostatních je mi upřímně líto. Retro... jakože super retro! :)

Skyfall (2012)

První bondovka, kterou můžu označit za umělecké dílo. Věděla jsem, že ve chvíli, kdy se vřítí do bondovského světa vizionář Sam Mendes, všechno obrátí vzhůru nohama. Ale tohle? Krystalické old fashioned potěšení, říznuté moderními hrozbami a ještě vydatnou dávkou osvěty od Mr. Mendese. A ti herci!!! Bond už nikdy nebude stejný jako dříve. A mně nezbývá než tleskat a tleskat a...