Buchty a klobásy (2016)

Celý film mele jako kolovrátek stále to samé. Vtip tam občas tam je, ale po chvilce je to jen nuda a stereotyp. (2D dabing) Rozpočet: $ 19 miliónů, Tržby: $ 139,70 miliónů.

Hra peněz (2016)

Příběh z natáčení televizní investiční show, kdy se moderátor a členové štábu stanou rukojmími ozbrojeného mladého muže. Jodie Foster je lepší herečka než režisérka, děj jde předvídatelným směrem. A špatné je i načasování po Margin Call a Sázce na nejistotu. (2D dabing) Rozpočet: $ 27 miliónů, Tržby: $ 93,282 miliónů.

Dvojníci (2016)

Čekal jsme blbost... byla to blbost, ale film mě neurazil a dokonce i lehce pobavil. 2,5*

Podfukáři 2 (2016)

První Podfukáři mě nenadchli, nebyla to žádná nádhera, ale vidět/zapomenou to šlo. Nepamatuj ji, že by tam někdo měl umřít. Dvojka je po všech stránkách objektivně horší (ať máte k jedničce jakýkoliv vztah). "Kouzla" jsou jen prostě protože CGI. Takže se může stát naprosto cokoliv. Ve filmu není žádné napětí, pokud někdo na vteřinu uvěřil, že jsou v letadle tak .... nechápu. (2D dabing) Rozpočet: $ 90 miliónů, Tržby: $ 334,894 miliónů.

Očista: Volební rok (2016)

Třetí Očista je totéž v bledě modrém co předchozí dva díly, jen přichází se změnou: je zrušeno pravidlo, že se nesmějí zabíjet politici (ani nevím, že to pravidlo bylo :-). Celá ta politická šaráda mi nesedla, akce je málo nebo není nijak moc zajímavá. (2D dabing) Rozpočet: $ 10 miliónů, Tržby: $ 118,416 miliónů.

Pan Holmes (2015)

Bývalý detektiv Sherlock Holmes tráví sklonek svého života na venkovském statku v anglickém Sussexu. A paměť mu již neslouží jako dříve. (2D dabing) Rozpočet: $ N/A, Tržby: $ 29,355 miliónů.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Colin Firth předvádí kouzelnické triky, ale nevěří v nadpřirozeno a rád tedy odhaluje podvodníky. Takto by měl odhalit i mladou Američanku (Emma Stoneová), která údajně má nadpřirozené schopnosti. Firth se tedy po krátkém přemlouvání vydává do Francie, aby odhalil špinavé triky a při tom začne myslet srdcem. Nejnovější film Woodyho Allena, bez Woodyho, je docela zábavná jednohubka, nic, na co se vzpomínalo druhý den. (2D dabing) Rozpočet: $ 16,8 miliónů, Tržby: $ 51,029 miliónů.

Hardcore Henry (2015)

Filmové hry jsou běžné, tak teď tu máme herní film :-O celý je totiž natočen očima jeho protagonisty. Děj nemá cenu řešit - prostě jdi a všechny vyřeš. (2D dabing) Rozpočet: $ 2 miliony - částečně financován z dobrovolných fanouškovských příspěvků, Tržby: $ 14,333 miliónů.

Než jsem tě poznala (2016)

Krásná, mladá, nevzdělaná, nekvalifikovaná dostane práci jako "společnice" krásného, mladého, bohatého, vzdělaného, úspěšného kvadruplegika. Ona je veselá, on je mrzout. Knihu jsem nečetl, ale jak to dopadne jsem věděl od začátku. V zásadě obyčejný film, který neurazí, ale ledového srdce nezahřeje :-). (2D dabing) Rozpočet: 20 miliónů, Tržby: $ 207,545 miliónů.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Objeví nějaké nečekané nebezpečí, Enterprise letí jako záchrana, posádka je rozprášena, musí se dát dohromady a porazit nebezpečí. Úvod je příjemně Trekovský, akce solidně odsýpá , něco si mohl režisér odpustit. Ale celkový dojem je dobrý, takže příjemná podívaná. Vyplatí se rozhodně vidět na velkém plátně. (2D dabing) Rozpočet: $ 185 miliónů, Tržby: $ 342,898 miliónů.