Osm hrozných (2015)

Film je opravdu dlouhý, ale až na tu zdlouhavou první část mně výborně bavil. Ke konci jsem pochopil i význam té první části, kde Tarantino postupně představuje jednotlivé charaktery. Druhá třetina už byla ve znamení zápletky, kdy divákovi postupně odhaluje lži jednotlivých postav. No a poslední třetina už je tarantinovská jízda se vším všudy. Samuel L. Jackson opět exceluje a navazuje na podobnost postavy Julese Winfielda z Pulp Fiction. Historka o lulanovi a utrpení generálova synka je brilantně grandiózní! :-)

Bod zlomu (1991)

Jedním slovem: SVOBODA. Na film můžu koukat i po třiadvacáté a stále u něj zažiji pocity, které u jiného filmu neznám. Prostředí, doba, herci, záporák Swayze, kterému fandíte. Vlny, slunce, Kalifornie, mládí... život, nespoutanost. Pro mě nejatmosféričtější film vůbec!

Trainspotting (1996)

Pět hvězd? A důvod? Kdo potřebuje důvody, když má heroin.

Psycho (1960)

Stará hororová klasika. Nejvíce mě však zaujala nikoliv kultovní scéna ve sprše, ale scéna, kdy jde detektiv po schodech do prvního patra a z ložnice vybíhá matka, jež následně bodá překvapeného detektiva do hlavy...

Podfukáři (2004) (seriál)

Vynikající, úžasné, skvělé. Jste-li fanoušky filmů Sbal prachy a vypadni, Podfu(c)k nebo spíš něco ve stylu Dannyho parťáci, nezapomeňte mít každé pondělí ve 22 hodin zapnutou ČT1.

Šumný Špindlerův Mlýn (2001) (TV film)

Skvěle. A písnička od divadla Sklep - Lavina. Tak vše končí a začíná.

Profesionálové (1977) (seriál)

Seriálová klasika. A i když je to už 30 let staré, pořád se na to dá dívat, příběh každého dílu vždy o něčem je a nenudí. V porovnání s dnešními seriály s podobnou tématikou, nemají Profesionálové konkurenci.

Skrytá identita (2006)

Opravdu skvělý film, je to sice tvrdý oříšek, protože neztratit se ve snímku mezi všemi těmi postavami, jejich charaktery a vzájemnými pouty, je docela obtížné :-). Nicméně film jsem zkouknul jedním zrakem nebo okem a navíc, naprosto mě odrovnal neamerický konec, z čista jasna je najednou vše vyřešené a zároveň nic. Doporučuji všem a uděluji hodnocení nejvyšší, protože si myslím, že Skrytá identita si jej opravdu zaslouží.