Vtip za stovku (2024) (pořad) odpad!

To je co toto akoze? Vrcholna trapnost starych, otrepanych a nudnych vtipov, ktore moderuje chlap prezleceny za zenu. Ciastocnu inspiraciu vidim v "malom Mirkovi" z relacie "Uragan", kde mal Peter Marcin podobne vystupovanie a tiky ako teraz Tomas Bezdeda. TV Joj pripravila opat dalsi skvost pre divakov s IQ pod 90, ktori sa zabavia na tejto trapnosti. Predpokladam, ze sa odvysielaju 3-4 casti, potom to presuju na 22.30 a o dalsie 3-4 casti to v tichosti zmizne z obrazoviek ako mnoho dalsich projektov v slovenskych televiziach. Odpad!

Možné je všetko! (2023) (pořad) odpad!

Nezabavne, uplne nudne, doslova trapne! Snaha vytvorit nieco vtipne, ale niet sa comu zasmiat.

Survivor Česko & Slovensko - Série 1 (2022) (série)

Dlhé, nudné, trápne, navyše doplnené o pseudo celebrity. Kvalita zvuku na úrovni prvej GoPro kamery, synchronizácia zvuku občas dosť mimo a stabilita kamery na úrovni roztraseného alkoholika. Veľkolepá a drná show z ktorej sa stal akurát tak veľkolepý prepadák, presne tak, ako sme si od TV Nova a Markíza zvykli. Dávam tomu jednu hviezdičku, pretože stále dúfam, že sa tam z džungle vynorí ceckatá černoška, ktorá sa pripletie do natáčania.

Take me out (2017) (pořad) odpad!

Ani neviem ako to napísať, ale proste toto je dno televíznej zábavy. Umelé pipky s predcvičenými frázami, trápne tanečky za pultom a srdiečkové gestá rukami, tak pri tomto mi ostával rozum stáť.

Ostrov (2016) (pořad) odpad!

Ukazka toho ako sa da uspesny zahranicny format v podobe Survivoru pokazit a preniest do formy slovenskej reality show, kde je vsetko o intrigach, ohovarani a nezmysloch. Zabehnuty format, ktory stratil vsetko co mal, teda vsetko nie, ostal aspon pekny ostrov a nadherne prostredie, vsetko ostatne stoji za prd. Neviem, ze ci si v Markize myslia, ze ludia chcu fakt pozerat hluposti ako je Farma a podobne, takze tomu prisposobili aj tento format relacie. Skoda slov.

The Program: Pád legendy (2015)

Ako fanúšik cyklistiky, či už aktívny alebo pasívny, nemohol som si nechať ujsť tento film. Po pár rokoch som bol opäť v kine, aby som si to mohol vychutnať. Už od samého začiatku sa mi zdal film akýsi nedomyslený, zrýchlený, ani neviem ako to opísať... Začiatky Armstronga prebehli za pár minút, zrazu rakovina, vyliečenie z rakoviny a návrat. Myslím, že tomu úvodu by sa zišlo venovať viac času, pretože človek nesledujúci cyklistiku sa v tomto stratí. Počas filmu mi chýbala rozhodne zmienka o Marcovi Pantanimu, Janovi Ullrichovi alebo Tylerovi Hamiltonovi, Georgovi Hincapiemu či doktorovi Fuentesovi. Pred asi mesiacom som dočítal knihu, ktorú napísal Daniel Coyle v spolupráci s Tylerom Hamiltonom, ktorá má názov Tajný závod. V knihe Hamilton opísal a rozpitval pozadie dopingu, dopingové praktiky, schôdzky s doktorom Ferrarim a Fuentesom, alebo kopu ďalších vecí v ktorých vo filme nepadlo ani slovo. Film sa viac venoval tomu, ako sa reportér Walsh snaží chytiť Armstronga za každú cenu alebo ako Armstrong vystupoval pred novinármi. Len okrajovo som mal možnosť vidieť to, ako sa užívali krvné transfúzie na hotelovej izbe, ako sa skladovali zásoby krvi a EPO v chladničke, ako sa dopovalo v autobuse, ako sa robili dopingové kontroly. Myslím si, že pohľad na tieto veci by bol pre diváka zaujímavejší než to, že sa Armstrong rozprával doma pred zrkadlom sám so sebou a nacvičoval si prejav. Určite by som rád videl aj to, ako Ferrari počítal watty, ako do vody cyklistom pridával 1 gram soli alebo ako ich testoval na francúzskom kopci Col de la Madone. Žiaľ, musím konštatovať, že som veľmi sklamaný z toho, že film len tak zľahka ukázal pozadie dopingu a nevyužil potenciál, ktorý mu téma dopingu v športe dávala. Najlepšia postava pre mňa vo filme rozhodne doktor Ferrari, či už po vzhľadovej stránke alebo prízvukom. Dávam tri hviezdičky.