• Thriller

Matador (1986)

Tady Almodóvar "vařil" z více přísad.Do téma matadorského prostředí zakomponoval trochu krimi,intrik,větší množství sexuálních scén a je hotovo.Jen můžeme zjistit že Banderas neztratil svoje žhavé, španělské  charizma ani v pozdním věku.Každou roli si střihne brilantně.Kam se na něj hrabou holyvúdští holobrádci.

Zákon touhy (1987)

v době natočení mohl být film zajímavý odvážnými scénami hlavně v socialistických zemích kde se spíš budovalo.Uměleckou hodnotu ten chaos nemá pražádnou.Mladý Banderas toho padoucha zahrál dobře.Ale to je za mě asi všechno!Možná by snímek pro sebe měly objevit zájmové skupiny v současné době.Ehm...

22. míle (2018) odpad!

Film slepený jako všelí plástev ze střípků záběrů.Nekompaktní děj.Použitelný při konferenci s názvem : Jsme všude a můžeme všechno.

Policajt nebo spratek - Vydírání (2014) (epizoda)

Za mě - nejslabší epizoda.A už začíná být pomalu nuda ty věčné půtky o Viki  jako kohoutků (Igor a Danila) na jednom smeťáku.A nechat běhat tu fiflenku Leru v  obrovských šteklích po dlažebních kostkách?No teda nevím, ale to bylo přes čáru.A navíc ta její přehrávaná unylost...ta osoba mi tam fakt nesedla.

Co jsem komu udělala? (1984)

ani se mi to nechce hodnotit.Pro mě velké zklamání.Ale kvitují že Almodóvar natočil spoustu dalších ,lepších filmů v pozdějších letech

Volver (2006)

trochu chaos.Je to o tom ,kam až je schopna matka zajít ,aby ochránila dítě.A s horkou španělskou krví se s tím nepářou.

Mluv s ní (2002)

kdo nerozumí Almodóvarovi, nerozumí ani jeho dílu.Až syrově odkrývá co se děje v mysli jeho postav v koupelnách,v ložnicích pod peřinou(tam je to už na hraně pornografie), u stolu..Nemaže se s tím pokrytecky.Možná někteří herci mají osipky jen  jak uvidí jeho scénáře.Tady vytěžil z psychologie jednotlivých postav.Divák je už vlastně na začátku informován jak to dopadne.Máme možnost vidět stále krásnou Chaplin.Cámara,kterému v době natočení filmu bylo 33 let,se své role ošetřovatele zhostil jako skutečný profík.Tak jako i ostatní v menších rolích.Almodóvar nedá nikomu nic zadarmo.Skvělá kamera bez filtrů, doprovodná hudba která podtrhla atmosféru

Kika (1993)

Tenhle film šel nějak mimo mě.A musím říct ,že tady herci dostali řádně naloženo scénářem.Na konci už na některých bylo vidět, že melou z posledního.Děj se vymyká absolutně všem žánrům které jsem doposud viděla.Budu si ho muset pustit ještě jednou a v klidu.

Já, Don Giovanni (2009)

Každá doba má své rebely.Někteří byli upáleni,jiní vyhoštěni a některým se postavily pomníky.Jak ve které době žili.A dlouhá staletí se nevyplatilo postavit se církvi.Tenhle příběh mi přišel jako kabaret.A proč ne?