Tohle je náš svět (2016)

Zatím nejzábavnější filmová událost letošního roku, ačkoliv původ má v tom loňském. Je neuvěřitelné, jak se totálně míjí s některými uživateli na zdejším fóru.

Noční zvířata (2016)

1) Pokud si tady většina pochvaluje hudbu, tak připomínám, že pan Korzeniowski poněkud vykrádá sám sebe. 2) Ano souhlas scénárista byl totální dement. 3) Ano, stárnoucí Amy Adams i to HD rozlišení svědčí a asi proto si ji pánové přeci režisér vybral. A proč si vybral Jaka Gyllenhaala, to snad asi ani nemusím napovídat. 4) Jedna hvězda jen díky závěrečné scéně, a druhá za úvod, jinak by to bylo jen za jednu.

John Adams (2008) (seriál)

Silné 4 hvězdičky.

Wallander (2005) (seriál)

Až na dvě výjimky velmi vyrovnaný seriál a jako celek z pohledu vývoje hlavní postavy pro mne bez výhrad. A jak říkal můj profesor na střední škole - "Ten, kdo má celý rok samé dvojky si na vysvědčení zaslouží jedničku".

Pestrobarvec petrklíčový (2014)

Prázdně manýristické, ale díky božské Sidse Babett Knudsen to asi stojí za zhlédnutí s ovladačem v ruce.

Taboo (2017) (seriál)

Úroveń jednotlivých epizod jako na horské dráze.

Unforgotten (2015) (seriál)

1. sezóna - Britský standard, obecně tedy evropsky nadprůměrná minisérie. Jen ten závěr a katarze týkající se jedné z podezřelých osob jsou těžko uvěřitelné. - 80%/ 2. sezóna - 80%/ 3. sezóna - 80% /4.sezóna - 50% - velmi slabý případ./5.sezóna - 45% - scénáristicky a herecky velmi slabé

Špinavý byznys (2016) (seriál)

1. sezóna - Místy seriál sahá až k pěti hvězdičkám, ale u 8 a 9 dílu trochu ztrácí dech./ Update 31.1.2019 - 2.sezóna ztratila dech docela a scénáristicky se potácí okolo 50%, místy opravdu, opravdu nelogické a neuvěřitelné chování postav a postup v ději. Doporučuji vynechat tuto část seriálu. /Update květen 2021 3.sezóna - poté co Cibina dodělala CZ titulky jsem nakonec dal i tuto třetí (samostatnou) řadu a nelitoval jsem. Mnohem mnohem lepší než druhá a jen o málo horší než první. - 80%

Místo u moře (2016)

Scénář: 80%, střih:20%, kamera: 70%, režie:50%.