Hra o trůny (2011) (seriál)

Nejprve to bylo příliš úchylné středověké jakoby-fantasy, které se pak uklidnilo a stalo se koukatelnou variací na středověké pachtění se za trůnem, ve kterém se slibovalo, že se tam nějaké fantasy i skutečně může objevit. I objevila se magie a dráčci, ale posléze to celé zase postupně upadalo jen v brutálně morbidní pitomost, která už přestávala dávat smysl. Bohužel, mělo to možnosti i budoucnost, a zahodilo to všechno. Platí to, co jsem říkal už dříve: Dejte někomu předělat scénář a natočte místo brutální obnažené telenovely tri- nebo pentalogii ve formě filmů. Protože tohle už ztratilo soudnost.

Delhi Safari (2012)

Neuvěřitelná indická hrůza ~ Nejen že to vypadá, slušně řečeno, nehezky, ale k tomu si připočtěte hodně divný anglický dabing a hodně nudný, nezajímavý, otřepaný eko-příběh, prošpikovaný indickými lacinými písničkami a tanečky, které jsou jednak otravné a druhak z nich čiší, jak jsou zde z nutnosti. Film nedoporučují, rozhodně ne.

Útěk z planety Země (2013)

Čekal od toho snad někdo něco velkolepě inovativního? ~ Vypadá to pěkně, autoři si vyhráli s detaily, ale tohle nevzniklo kvůli Oscarům nebo dokonce něčemu dosud neviděnému. Tohle je standard přesně podle příručky. Najdete tu skutečně jen minimum něčeho, co byste již neviděli někde jinde. Ale víte co? Je to jedno. Odsejpá to a nebyl jsem natolik znuděn, že bych posouval v ději. Prostě jednohubka na jede deštivý večer (a je fuk, že dneska nepršelo :) ~ 2,5* ~ To stejné po sto padesáté. Ale uteče to, je to krátké ;) ~ (thx czmimi)

Práskač (2013)

Nakonec to šlo. Jasně, nejde o žádný akční thriller, na celém filmu je vidět, že budget nedosahoval trilionů, prostě je to jen jakýsi lehce agitační prst, ukazující na, v očích tvůrců, divný zákon. Dwayne hraje, ostatní tam jsou taky a alespoň nějak to odsýpá. Rozhodně lepší Dwaynova role, než když si hrál na vílu Zuběnku (nebo co to tenkrát bylo...). ~ 2,5*

Nadějné vyhlídky (2012)

Příliš moderně teploušská nuda. ~ Proč museli všichni mladí muži vypadat a chovat se jak přiteplelí metrosexuálové v téhle době, proboha??? Stejně tak Helenka mi přijde, že hraje jen potrhlé bláznivky a všude je tak v podstatě stejná. Jinak, pakli-že bych se měl rozhodovat, zda předlohu na základě požitku z filmu číst, tak raději ne a budu nadále žít v blahém nevědomí. ~ Tohle se totiž fakt moc nepovedlo. ~ 1,5*

Bídníci (2012) odpad!

Byl jsem zvědavý, jak to nakonec dopadlo. Nutno podotknout, že muzikály nesnáším a nikdy jsem nechápal, proč se musí místo mluvení mečet. Nicméně to, co jsem nalezl tady, mě nepříjemně překvapilo, protože tady skutečně všichni kvičí i nepodstatný základní věty a slova, což vyznívá nejprve směšně, ale při představě, že to takhle to bude celou dobu, jsem to vzal, zahodil a utíkal od toho co nejdále. Byl bych ochotný skousnout filmové zpracování románu se zakomponovanými písničkami (sic), ale poslouchat "tohle" celou dobu oni omylem. Skutečně pěkně to vypadá, efekty, kulisy i kostýmy, ale nevydržet u dvouapůlhodinového filmu ani dvacet minut nemůže ani tu jednu hvězdičku znamenat. Prosím přetočit a nechat herce mluvit, děkuji.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Muskulaturní limonáda ~ (spoilery!) ~ Tak po předchozí Fast Five pro mě zklamání. V 'pětce' se lákalo na akci, mělo to spád, celkem i humor a hlavně se tu měly sejít v Expendables absentující dva pochodující svaly - Vin a Dwayne. celé to byla mnohem testosteronovější, akčnější a prostě celkově vodvazovější "Dannyhoparťákovina". A vyšlo to. ~ Šestka je ale limonáda, nastavovaná. Všichni už jsou usazeni, Dwayne je po pětce v podstatě nutností a samozřejmostí a jde se konat dobro a hledat minulé lásky iluzorně padlé. Do toho se nám zaláskuje další dvojice, která potupně pochcípá, celé je to nějaké příliš "Letty", jejíž postava mi byla ukradená a tady byla naprosto nevyužitá a zbytečná, nehledě na ultra-levný nápad s výpadkem paměti. Hlavní záporák byl zbytečný, tedy vlastně samozřejmě že ne, ale prostě to nebyl žádný záporák, jen zlá vata. Humor sice nějaký byl, ale maximálně jsem se dvakrát usmál, holt jsem kakabus. Ve výsledku tak šestka byla zbytečný díl a pětka měla končit Stathamovým entrée. ~ Fast and the Furious mě u pětky bavili právě proto, že se jednalo o odklon od "hlavně-autíčkových" F&F. Šestka se pokusila tyhle dvě linie spojit a nevyšlo to. Z filmu jsem odcházel nenadšen a ani jsem na něj nemyslel, za chvíli zapomenu, že byl. To přejíždění civilů tankem taky bylo sice hodně záporácký, ale taky mi to přišlo dost pitomý. Prostě jen svalnatá limonáda. ~ Jak mi byla pětka překvapením roku, je pro mě šestka zatím zklamáním roku.

Tajemná huldra (2012)

"Huldra je spanilé stvoření, mámící svým luzným zjevem mladé muže. Kdo by taky odolal půvabné světlovlasé dívce. K plaché, tiché a ostýchavé dívčině má huldra však daleko – jejími příbuznými jsou ostatně trollové. Huldru poznáte podle ocasu, pokud ho ovšem ukáže; podle pověstí ho pečlivě schovává, aby nepolekala případné nápadníky. Pokud dojde ke svatbě, huldře ocas odpadne. Nevyzpytatelná a divoká povaha, kterou si ze své výstřední rodinky přinesla, jí ale zůstává. A tak běda muži, který se svou manželkou – huldrou – zachází špatně. - Zdroj: severskelisty.cz" ~ A o tom je film. Máme tu dva maníky, uklízející zbytky po někom, kdo se snažil před někým ukrýt huldru. Ostatním huldrám se to zjevně nelíbilo, navíc někdo chce dotyčnou huldru najít, dva maníci se k tomu prostě nachomýtnou a pak se něco kolem děje. Působí to poněkud lacině a poněkud... zbytečně. Jedna nahá ženská, dvě tři digitální stvoření a pár objektů na zabití v lese. Hele, nejpozději do týdne o tom už nebudu vědět.

Cestující (2008)

(spoiler) ~ Líbilo se, proto jsem lehce podiven nad zdejšími komentáři. ~ Praxí nepříliš zkušená psycholožka Claire dostává na starosti pomoci několika přeživším letecké havárie. Během sezení vychází najevo, že že důvod tragédie nemusí být takový, jaký se snaží předestřít zástupci aerolinek. Navíc jedním z přeživších a Claiřiných pacientů je také Eric, který si na rozdíl od ostatních nepřipouští žádné posttraumatické potíže a své přežití bere jako možnost začít svůj život znovu. Ty dva k sobě něco ale táhne. A nejen je, všichni přeživší jsou nějak spojeni. A nejen tím, že si začínají vzpomínat a že je někdo sleduje. Postupem času totiž začíná být jasné, že tady bude něco trochu... hodně jinak. ~ Anne mi nevadila, nevím, proč by mělo. A líbil se mi i film, jehož příběh postupně odvádí diváka záměrně trochu bokem směrem k postavě Erica, přičemž nakonec je všechno jinak. Jediné, co trochu zamrzí, byť ne, že by mě nepřekvapilo, je fakt, že jde o poněkud vykradenou pointu Šestého smyslu. Také závěrečné vysvětlování mohlo být kratší, beze slov, jen s hudbou a záběry, což by finální atmosféře podle mého mnohem více prospělo a zaměstnalo zbytky divákovy představivosti, aby se nemusel domýšlet, proč tedy byla Claire doma v posteli a na rozdíl od ostatních až do konce nic netušila (i když to ten zmatený "chodec" vlastně taky ne...).

Mocný vládce Oz (2013)

Podtitul: Velké digitální neštěstí ~ Alenka byla pohádková, kdežto tohle bylo skutečně jen velké digitální neštěstí. Nezajímavě nepohádkově nefantasy digitální přeplácanost doslova až bolela. Samotní herci do tohoto předigitalizovaného prostředí v některých scénách naprosto zřetelně neseděli, navíc mi přišlo, že z nich bylo doslova cítit, že si sem jen odskočili před zelené plátno někdy mezi skutečnou prací. Samotný příběh a zvraty byly tak... laciné až nevhodné pro film. A oproti Alence byste tu marně hledali i nějakou zajímavou anebo alespoň trochu zapamatovatelnou hudbu nebo alespoň hudební motiv. Jak tedy hodnotit přeplácaný splácaný uplácaný film, během kterého je vám trapno za herce? (+) za porcelánovou panenku, která se z celého filmu asi skutečně povedla, (-) za nutnost mít v každém fantasy herce s růstovým handicapem a vydávat je za trpaslíky. ~ Výsledek: Mocný vládce Oz: Velké digitální neštěstí - První a zároveň poslední část: Příliš blízko tragédii (Oz: The Great and Powerful - The Huge Digital Disaster, Part First and Last - Extremely Close to Tragedy) ~ 1,5*