Nahá kořist (2007)

20.2.2011 ~ Do odlehlého městečka, kdesi na hranicích ničeho s ničím, je převelen nový policista, bývalý detektiv, co strkal frňák někam, kam neměl. Musí si zvyknout na to, že tady se dělají věci jinak a hlavní zábavou jsou tu kurvy, chlast a takřka neomezený lov. A nástěnka s pohřešovanými mladými dávkami bobtná a bobtná... ~ Námět zajímavý, zpracování příšerné. Už na začátku máme možnost vidět, kam se asi většina pohřešovaných dívek, v drtivé většině z řad kurev místního nočního baru-bordelu, poděje. Protože tady je lov tou největší zábavou, tak se loví. A nejlépe se loví, když je kořist nahá. ~ Když se ale ztratí poslední lehká děva, všímá si toho právě nový policista a je rozhodnut s tím něco dělat. Nová kořist ale není úplně blbá a chvíli lovci trvá, než se k ní dostane tak blízko, jak by potřeboval. Mezitím mu ale vždycky plány zhatí někdo, kdo se v pustině připlete do cesty. ~ Zpracování a vlastně všechno kolem něj pitomé a to i na béčkový film, kterým se tohle snaží být, céčko by odpovídalo lépe. Herci se snaží hrát, ale scénář vznikal na place. Proč musí být kořist nahá, nikdo netuší. Distributora se tak snaží zřejmě nalákat více mužských diváků, ale věřte, že to nemá význam. Vlastně tohle nemá vůbec význam a ztrácet čas by u toho byla škoda, takže pokud si to odpustíte a zajdete si třeba na procházku, byť na pár minut, uděláte líp. V každém případě.

Wrestler (2008)

20.2.2011 ~ Mickey Rourke byl dle mého herec kdysi. poté, co se uchlastával a prý i ufetovával a navíc se mu podařilo úspěšně podstoupit neúspěšnou plastiku ksichtu, už může hrát jen tvrďáky zocelené zkušenostmi (Expendables), velké pošahané zrůdy (Iron Man 2) a nebo Wrestlera. Úžasné životní drama jedné vyprahlé srágory. ~ Mickey byl kdysi známý wrestler. To je taková ta přiblblá srágora, kdy je na lidi sehráno divadýlko zápasu v ringu takřka bez pravidel, chlapi jak hora po sobě skáčou jak praštění a hekají a krvácejí. Z mého pohledu zábava a činnost ještě tak o schůdek imbecilnější a nižší než box a to je už co říct. V každém případě tohle byla minulost. ~ Nyní je Mickey wrestler takřka v důchodu, fetuje všechno možné, aby stále vypadal k světu, ale už je to jen troska, co občas vymetá nějaký zápas s jinou troskou, ale spíš bere podřadné džoby, kdy tancuje paničkám. Žije v hnusném koutě hnusného města hnusný zbytečný život. Jedinou zábavou a vytržením z hnusné existence je kurva z místního bordelu. Mickey ví, že stárne, ale neví, co by dělal jiného, neumí vůbec nic, než jen mlátit dle domluvy dalšího blba mezi provazy. ~ A to až do chvíle, kdy dostane infarkt. Po něm musí své hodnoty přehodnotit a jestli chce zůstat na živu, musí se svou obživou skončit. Jenže to nejde tak snadno, když jste na všechno ostatní levý. Chvíli to tedy zkouší jako prodavač v místním hnusném lahůdkářství, chvíli se snaží sbalit onu kurvu, aby s ním žila, protože je sám a ona je to jediný v okolí, co by mohla svůj kurevský život zahodit s troskou, chvíli se snaží přiblížit své dceři, na kterou celou dobu sral, ale ani jedno mu nevychází. A pak si uvědomuje, že je wrestler a s vědomím následků jde znovu dělat svou pitomou zábavu. ~ Ano, MIckey to zahrál dobře, film samotný byl ale děs. Nechápu, proč bych měl soucítit s takovým odpadem, jakého Mickey hraje. Romantický vztah mezi troskou a kurvou mě taky ani v nejmenším nedojímal a tak se nakonec přikláním k vyššímu hodnocení jen díky postavě pana režiséra, Darrenu Aronofskymu - bezkonkurenčně jeho nejpitomější a nejzapomenutíhodnější film.

Nefes: Vatan Sağolsun (2009)

20.2.2011 ~ Válečné drama o tom, jak se na úpatí hor vypořádávají vojenské Turecké jednotky s Kurdskými separatisty. Blbě. Pokud jste viděli 9. rotu, tak jde takřka o to stejné. A stejně to i končí. ~ Čekal jsem od toho trochu víc než jen pokus zachytit psychické stavy a tlak očekávání příchodu nevyhnutelného. Skupina tureckých vojáků je odvelena do hor střežit jedno postavení na vrcholku kopce. Cestou nahoru jim ale separatisté jednoho z kluků zastřelí a celá parta tím tak po zbytek svého trčení na vrcholku hory trpí. Jediné, co jim pomáhá, je občasný telefonát domů a svým milým, ale i tohle netrvá moc dlouho, protože holkám se doma nechce čekat, že přijde oznámení o úmrtí ve službě. A telefonů využívá i "Doktor", místní vůdce separatistů, který se do hovorů vždy vmísí a snaží se podkopat morálku jednotky. Jak jeho slovní útoky vzrůstají, je čím dál tím více jasné, že TO za chvíli přijde. A ono to přijde a nebude to hezké. ~ Full Metal Jacket, 9. rota a mnoho a mnoho dalších válečných filmů, kdy je na jedné hromadě parta chlapů a čeká. a to čekání je ničí. A když už to přijde, stejně je to zničí. Bohužel, jakkoliv je skutečnost hnusná a nepochopitelná, film nenabízí nic jiného, než všechny ostatní jemu podobné. A ani jsem nestačil zjistit a zapamatovat si pořádně kdo je kdo a už tu byla noční bitka a nejsurovější část filmu.

Poslední noc v Římě (2010)

20.2.2011 ~ Rádoby umělecké, rádoby dráždivé, rádoby psychologické. Jinak ale absolutně o ničem. ~ V Římě se kdesi na večírku nebo na baru potkávají dvě mladé ženy. Jedna (Španělka) druhou (Ruska) pozve k sobě na hotelový pokoj, kde se obě lépe poznávají, a to doslova. Jedna druhé vypráví svůj životní příběh, svoje touhy i prokletí, ale jedna druhé stále lže a jak se mezi nimi tenhle noční vztah vyvíjí a prohlubuje, je jedna ke druhé upřímnější a svůj životní příběh stále více přibližuje pravdě. Jedna druhou ale také přitahuje a tak si chvíle mezi vyléváním mysli a srdíčka vyplňují sexuálními hrátkami. ~ A to je celé. Plky o jejich životě nejsou zajímavé, ale ne proto, že by to bylo nudné, ale protože je to jen důvod, jak nahnat dvě mladé hezké nahé herečky do jedné postele. Záběry na jejich tělesné křivky míšené se záběry maleb na zdech a stropě mají navodit umělecké dílo, ale je to jen důvod, jak protáhnout plkání a odůvodnit záběry kamery. ~ Holky si možná užily, štáb taky, ale divákovi se nedostalo ani zajímavého filmu a ani koukatelného softporna. A tak mi nějak uniká důvod, proč to přesně vzniklo, když z toho nic nebylo. ~ 1,5*

The Freebie (2010) odpad!

12.2.2011 ~ Hrozné ve všech ohledech. ~ Mladý pár se miluje, miluje se moc a moc, ale vztah mezi nimi a samotný sex oběma přijde jako stereotyp. Oba se tak po jednom posezení s příteli dohodnou, že si dají navzájem jednu volnou noc. Nikdo se nebude toho druhého ptát, s kým danou noc byl a co dělal. A taky se tak stane, oba si vyjdou, on si najde číšnici, ona si najde barmana, oba si to s nimi rozdají a druhý den ráno se vrací k sobě do společného domova. ~ A od té doby je celý vztah v prdeli, protože nečekaně to jednomu i druhému dojde. Oba podvedli. Ona je zdrcená a nevěří, jak se na ní on dívá, pro něj je ona děvkou, protože pokud ho miluje, nikdy by mu to neudělala. ~ JEŽIŠI, TO JE ALE PÍ*OVINA! ~ Nejen, že to vypadá jak podprůměrné béčko, je to děsně natočené, příšerně sestříhané, imbecilní kamera, zvuk i střih na prd, herecké výkony i přitažlivost herců k pláči a neskutečně nevhodně zvolená hudba. Snaží se to být něčím, čim to není a navíc je to neskutečně blbé. Kdyby to vzal do rukou schopný scénárista, jiný režisér, zahráli to jiní herci někde jinde a hudba se licencovala z nějakých starých šlágrů, mohl to být alespoň podprůměrný normální film.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

19.2.2011 ~ Mají nevyléčitelně nemocní a trpící bolestmi právo rozhodnout se, zda chtějí nadále trpět nebo konečně zemřít? Jack Kevorkian věřil a věří, že ano. Ano, jde o vážné téma, ale film samotný mě nijak neohromil. Snad jen Al Pacino, který je už sám nad hrobem. ~ Životopisný film na motivy života a práce Doktora Smrt, Jacka Kevorkiana, který začal nabízet asistovanou sebevraždu nevyléčitelně nemocným a zároveň trpícím pacientům. Eutanazie měla každému možnost rozhodnout se, jak naloží se svými posledními dny a minutami. Rozpoutal tak celonárodní a celosvětovou diskuzi nad tím, co je a není humánní, co může a nemůže ovlivňovat Bůh a jestli lékař má právo pomoci pacientovi zemřít. ~ Po celém světě se toto téma řeší dodnes a po celém světě jsou zastánci i odpůrci eutanazie. Film vypráví o tom, jak všechno začalo, kdo se vším pomáhal, jaké strasti měl Jack a jemu blízcí s policií i médii a jak se ne vždy všechno dařilo. Způsob vyprávění příběhu penzionovaného doktora mi ale dost neseděla nelíbil se mi. Místy mi film přišel dost nudný a o ničem, místy se celý příběh najednou přesunul o hodně velký kus dál, aniž by bylo dáno divákovi vidět co se mezitím stalo. Takové příliš komorní a příliš nízkorozpočtové a, bohužel, ani Al Pacino mě nijak neohromil. Nějak jsem totiž nevěděl, jestli hraje nebo sám umírá. Každý stárne a na kráse to nikomu nepřidá, ale postava Dr. Smrt tady Al Pacinovi padla jak ulitá a pro efektnost měl s sebou nosit kosu. Ne ne, jakkoliv je to téma zajímavé a šlo z toho udělat zajímavý film (celé je to jen TV film z produkce HBO), tak to na mě jako film nepůsobilo, resp ve všech ohledech působilo "levně", cokoliv si pod tím pojmem představíte.

Všichni jsou v pohodě (2009)

19.2.2011 ~ Děti, s rodinami rozfrkaní po celých státech, a tatík, co je doma sám. A nikdo mu nechce nic říct. Nikdo mu nemá co říct. ~ Robertu DeNiro zemřela před nedávnem manželka. Nyní žije sám, je nemocný na srdce a společnost mu dělají prášky. Rozhodne se tedy vydat na cestu po státech a navštívit nečekaně všechny své děti. Lékař mu to nedoporučí, ale Robertovu cestu nezhatí. ~ Tatík se tak nejprve vydává na cestu za synem do NY, ale nenachází ho. Následně navštěvuje ještě obě své dcery a druhého syna, ale ani jeden mu nemá moc co říci a nikdo z nich nemá moc čas a zájem nechávat ho u sebe příliš dlouho a už vůbec nemá nikdo z nich zájem mu svěřovat svá tajemství a neúspěchy. Navíc nikdo z nich neví, jak mu má říct, že nikdo z nich neví, co je s Davidem, ztraceným sourozencem z NY, který zmizel kdesi v Mexiku. ~ Sám Robert ví, že není jejich matka, která se o ně tak pečlivě starala, jezdila za nimi a pomáhala a také ví, že nebyl nijak dobrý otec a jeho přísnost si všichni dobře pamatují. Jen je sám a chce si popovídat se svými dětmi. Podaří se mu stmelit zbytek rodiny? ~ Tenhle snímek stojí a padá na Robertu, ostatní herecká jména jsou jen výplní a v podstatě ani samotný příběh není nijak zvlášť naplňující, ale odpočinkově se na to dívá a linka, kdy si jedna rodina přehazuje tátu jak horký brambor a na pozadí se pátrá po ztraceném bráchovi, to prostě celé nějak utáhne. Jenom konci bych vytknul jeho patetičnost, ale scénáristu už asi nic jiného nenapadlo a tak se musel Robert překonat. Nebylo to špatné, ale víckrát už to také vidět nemusím. ~ PS: Katin dům je tak moderní, až to není hezké.

Past (2010)

12.2.2011 ~ Hraje v tom DeNiro, to nemusí být špatný. Hraje tam i Norton, to vůbec nemusí být špatný. Hraje tam Milla, no... zkusím to. Hodina a půl ztraceného času. ~ Pokud jste ve vězení a chcete se dostat legálně ven, musíte projít nemálo sezeními s týpkem, co se z vás snaží dostat informace, proč jste to udělali, jak jste se cítili, jestli vám váš skutek přijde špatný, co budete dělat, jak se cítíte a tak dále. Když tohohle týpka nepřesvědčíte, že jste se poučili, že jste schopni se zařadit do společnosti a vést nadále poklidný nekriminální život, můžete ven. A když ho nedokážete přesvědčit, tak buďto shnijete mezi zdmi o něco déle a nebo potřebujete pomoc. Třeba manželky. ~ Takovýmhle týpkem, na jehož rozhodnutí závisí svoboda odsouzených, je i Robert DeNiro. Už to má kousek do důchodu, jeho práce už ho sere, protože ví, že se nikdo nikdy nenapraví a sám to nemá se svojí ženou doma jednoduché. Po tolika letech a jeho vlastních excesech už jde spíše o jejich vlastní dožívání chtě nechtě po boku toho druhého. Robertovi se do rukou dostává Stone, který se chce dostat už konečně ven, za svojí manželkou a životem mimo mříže. A protože ví, že Robert ví, ví, že potřebuje pomoc. A tu mu může zajistit jenom jeho krásná mladá a svolná manželka. Milla se tak vetře Robertovi do přízně a i když i to Robert ví, nechává to tak. ~ A díky tomu, že vlastně všechno všichni vědí, Milla ví, Robert ví, Robertova manželka ví, Edward ví, divák ví, že všichni vědí, je to tak dlouhé a nudné, že by jeden plakal. Má to být psychologické drama, ale vše je tak průhledné, zdlouhavé a o ničem, že jde spíš o psychologický experiment, prováděný na živých divácích. Nevím, jak jsem já u tohoto experimentu uspěl, film u mě ale propadl a nechápu, proč se k němu tihle herci vůbec upsali. Je totiž nad slunce jasné, že kdyby u filmu nebyla tato herecká jména, kdo ví, jestli by se to vůbec dostalo alespoň rovnou na DVD a nebo to šlo rovnou do televizního "Hallmarku".

V lepší společnosti (2010)

19.2.2011 ~ Mysteriózně natočené nudné nic na základě skutečného případu a nově nalezených skutečností. Patlanina, u které už skutečně nevím, jestli jsem jí vůbec dokoukal. ~ Ryan je členem vlivné rodiny newyorských realitních agentů a je tak trochu černou ovcí. Nemá zájem o tuhle práci, je poznamenán smrtí své matky, které byl svědkem a nejraději je mimo lidi a všelijaké složité městské ukvapené dění. ~ I najde si mladou hezkou přítelkyni, která jeho změny nálad do jisté míry akceptuje, ale nic netrvá věčně a velká láska se mění v záhadu, o které jeho žena Kirsten nemá ani potuchy. O jeho minulosti a třináctých komnatách nemá ani zdání a kdyby tušila, že se sama zanedlouho stane součástí záhady života celé téhle divné famílie, zmizela by ihned, jakmile by mohla. Takhle jí s tím (asi?) někdo pomohl. ~ Autoři si pohráli s nějakým starým více méně známým newyorským příběhem, který se nikdy nevyšetřil a jali se na něm postavit celý film s tím, že si sami plno věcí domysleli. Bohužel je ale celá tahle srágora dost nudná, stále tam jakoby o nic nejde a pomyslná mysterióznost se snaží dát příběhu punc originality a navodit strach. Nedaří se a ani jako krimi to moc nefunguje. Ve filmu jsem se dost nudil, nerozuměl jsem, proč to Ryan dělá, co s tím má společného jeho rodina a vážně si už nepamatuji, zda jsem to nevypnul někdy před koncem. Film má mít nějaký start, průběh a cíl, to jsem tady nenašel a skutečně mě velice nebavilo čekat, jestli se ke konci objeví nějaká úžasné vševysvětlující řešení. Kirsten je pěkná, Ryan je magor a já furt sledoval čas, kdy už to skončí.

3 sezóny v pekle (2009)

19.2.2011 ~ HOVNO - o tom celý film je. ~ Ano, úvodní slova filmu jej naprosto perfektně a beze zbytku charakterizují. Hovno. Přistupoval jsem k filmu jako k průměrné české slátanině (tedy normálnímu českému filmu) a dostalo se mi hovna neuvěřitelných proporcí. ~ Matěj Hádek, který mě zatím v žádném svém filmu nijak nepřesvědčil, že bych z něho měl být odvázaný, zde hraje postavu Ivana, poválečného fracka, co opustil školu, aby se mlh flákat, dělat kraviny a být tak nejen svému otci, ale vůbec všeobecně úplně na obtíž a k ničemu. Hraje si na básníka, filozofa, myslitele, umělce, ale je jen budižkničemu, provokatér a celkově blb, na kterém se vymstilo, že ho doma nikdo pořádně neseřezal jak psa a nenahnal makat s krumpáčem v ruce. ~ Postava je založená na Egonu Bondym, postavě českého undergroundového básníka, filozofa atd., což v mých očích znamená takřka vše výše popsané. Bohužel tenhle film je dílo blížící se odpadu a tu jednu hvězdičku tu dávám hlavně za kameru a Martina Hubu.