Cela (2000)

Tarsem umí psychedelické záběry a výjevy, ten thriller tu ale byl jaksi navíc a celé dohromady to nefungovala tolik, kolik se z toho dalo vyždímat. Mezi průnikem do mysli a nalezením stopy je hrozně krátká doba, navíc vše zaměřeno na důvody úchylné osobnosti vraha a jeho "léčby", což thriller zabíjelo a ve výsledku s ním ani nemělo nic společného.

Vendeta (2011)

Direct-To-DVD thriller se standardním Cageem, ne až tak hloupým nápadem, ale striktně-podle-šablony zahozeným provedením. Na to, že je příběh zdrcnut na 100 minut, to stále vyznívá příliš dlouze a jakýkoliv zvrat je tak očekávaný, až je vám líto obrazovky nebo monitoru, které to musí zobrazovat. Nebýt Pearce, Berkeleyho a stále ještě dle jména známého Cage, nikoho by Perrineau v nějakém levném thrilleru nezajímal. ~ Na druhou stranu, těch 30,- Kč na trafice tomu bude odpovídat.

Procitnutí (2011)

Slušná duchařina, slušně zthrillerovaná. Ale nijak zvlášť nevybočuje s jí podobných kousků. Jen ten konec zavání tak trochu "Shutter Islandovsky" a určitě je a bude dost diváků, kteří si jej budou vykládat oběma možnými způsoby.

The Sweatbox (2002)

Film o zrodu neexistujícího filmu. Ukázka ohromného množství zahozené práce.

Příběh Pixaru (2007)

Nádherný začátek, zobrazující, jak si tehdejší zkostnatělí "Disneyáci" podřezali větévku, aby si následně právě s těmi odříznutými navzájem zachraňovali krk. Asi tak o 200% zajímavější dokument oproti Waking Sleeping Beauty, jehož je Pixar Story více méně pokračováním.

Jak vzbudit Šípkovou Růženku (2009)

Já osobně mám s Disneyho studiem ten problém, že mě opravdu zaujala jen Sněhurka, vše ostatní není vůbec špatné a stojí za tím tuny a tuny skvělé práce, ale... nikdy jsem z toho nebyl nadšený. Všechny ty muzikály, tanečky apod. šly mimo mě. A tenhle dokument je o tom, jak těžké bylo udělat z Waltovy značky něco, co neupadlo záhy po jeho smrti do naprostého zapomnění, a jak byly všechny ty Krásky a zvíře a Lví králové úžasní a dokonalí. OK, podle výdělků a cen zřejmě ano, ale zase ty filmy šly mimo mě. Jak píše "Splasher", jde o dokument o vzestupu, pádu, vzestupu... ale že bych si z toho odnesl něco víc, než zajímavou sinusoidu, to ne. Navíc na to, že je film z roku 2009, vyprávění končí někde u Lvího krále z poloviny devadesátých let. A co zbytek? O těch patnácti letech mezi Lion Kingem a rokem 2009 se už moc mluvit nechtělo, že?! ~~~ 2,5* ~~~ PS: Na tenhle dokument svým způsobem navazuje mnohem lepší Pixar Story.

Příšerka v Paříži (2011)

Z filmu na mě dýchla atmosféra "Tenhle film prostě MUSEL vzniknout". Prostě musel, protože tady neplatí "Kdo nic nedělá, nic nezkazí", ale "Kdo ni nedělá, o tom se nemluví a ten pak nedostane peníze, až je bude potřebovat, aby něco udělal". A tak vzniklo něco ála King Kong, jen vpravdě bleší velikosti. Nic vysloveně špatného, ale zdaleka ani nic dobrého, snad jen kromě dvou písniček, které ale k prostředí a době, ve filmu vyobrazené, taky moc nepasovaly. Všechno od "objevení" jede naprosto dle zajetých kolejí, mění se jen způsob, ale trasa je striktně daná a neuhne se z ní ani o milimetr. Tedy nevypadá to zle, ale může se stát, že budete usínat. S postavičkami nijak nesoucítíte, prostě tam nějaké jsou, jelikož ve filmu nějaké být musí. Plus za francouzský pokus, animace ale není všechno. ~ PS: Bohužel viděno v anglickém dabingu, francouzština by byla autentičtější, ale to je spíš moje mínus, nikoliv filmu.

Le Havre (2011)

Omlouvám se, ale tohle mě totálně minulo. Dramatu jsem si nevšiml, jen až dětsky jednoduchého pokusu o příběh. Největším vtipem této komedie je její označení za komedii. Způsob hraní měl být asi záměrně takto amatérky-umělecký. Výsledek mě ale minul o několik hvězdných soustav.

Zkrat (2011)

0,5* za kameru a občas reálně vypadající prostředí při těch pár rvačkách, 0,5* za Ginu, která vypadá a umí (hrát jsem ji ovšem, moc nepostřehl). Zbytek je absolutní průser, který měl vyjít MAXIMÁLNĚ na DVD, v kinech ale nemá co dělat, ani v těch nejmenších sálech multikin (ještě bych pochopil Aero apod.). Příběh chybí, postavy jsou zbytečné, rvačky bez kapky krve (asi PG13 - ne, že bych krev vyžadoval, ale při těch ranách je s podivem, že se Gině nerozmaže alespoň makeup), zvučná jména mají jen camea. Příliš dlouhé na to, že se NIC neděje. Extrémně dlouhé záběry mají navozovat atmosféru reálného pronásledování, reálného útěku apod., ale já usínal. V kině jsem usínal. V mnoha momentech jsem si představoval, jak přeskakuji po kouscích pomocí FFWD. Jako studentský film, kterému se záhadně podařilo do filmu zlanařit plno známých jmen a obličejů, je to perfektní a tvůrci mají budoucnost. Jenže on to studentský film není. Je to uspávací brak, který do kapsy strká ve všech ohledech i Colombiana (tedy snad jen krom hrdinek, ty jsou si rovny).

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Až do jedenáctého dílu to byl fajn seriál. Poslední díl, celý poslední díl, to ale zabil, což je hrozná škoda, která z toho udělal JEN průměr, na který za chvíli zapomenu. ~~~ (SPOILER)Ve chvíli, kdy se dozvěděl o ex-parťákovi a rozhodl se dál nespolupracovat, měl jít za CIA, vyklopit to a začalo by se s naháněním teroristů a odhalováním dalších "operativců v týmu". Z toho mohla být klidně jedna nebo dvě další série. Na případné pokračování v posledním díle naznačeném duchu kašlu. Tenhle konec mě hrozně zklamal. Stejně jako pitomě zaříznutý a podobně ujetě zakončený Damianův brilantní Life (/SPOILER) ~~~ 2,5*