Cesta ohněm (2012)

K filmu jsem se dostal naprostou náhodou. Snímek v kvalitě kamerou nasnímané obrazovky a anglickými titulky, které občas chyběly, mě ovšem, bohužel, dost uspával. ~ Chlapec Vijay je svědkem ulynčování otce rozběsněným poblázněným davem. Otce, jehož životní ideou bylo konání slovy a skutky bez jakéhokoliv násilí. Taky na to dojel. Chlapec s těhotnou matkou zmizí do města, ve kterém se záhy objevuje i hlavní zloun, který kdysi stál právě za rozběsněním davu. ~ Po patnácti letech zloun stále zlouní a již dospělý Vijay stále bojuje mezi cestou nenásilí a pomsty. ~ Svoji cestu si tak v polovině filmu (tedy po hodině!) zvolí, divák se lehce probudí a až do konce ospale čeká, co se bude dále dít. Inu, chvílemi se děje, chvílemi zas ne, a nutnost sestříhat to na koukatelné části a délku je tak víc a víc do očí bijící. ~~~ Jak jsem psal výše, nudil jsem se. Indické filmy mi osobně nevadí. Nevyhledávám je, ale ani je, jako kterékoliv jiné, bezhlavě neodsuzuji. Přílišná délka ale těm indickým mnohdy skutečně vadí, dvě hodiny jsou na takovéto roztahané vyprávění příliš. Vždycky, když jsem si řekl, že už by to mohlo končit, zjistil jsem, že jsem teprve v půlce, třičtvrtině apod. Tři díly by z toho šly udělat. A tak snad jediným budíčkem mohly být hudebně-taneční vsuvky, které mi bývají dostatečně exotickými, pohlednými a rytmickými a které jsou pro druhé právě důvod k zatracování bez jediného mrknutí očkem. Pravdou ale je, že v tomhle filmu, snad krom první, nejsou nic extra a spíše se prostě zbůhdarma vyskytují. ~ Béčko, navíc dlouhé a nenápadité.

Cesta bojovníka (2007)

Do doby, než začal mluvit po tolika letech plynně s Vikingy, to byla jenom hloupost. Odtud až do romantického konce, který tu neměl co dělat, to byla prostě pitomost. Pitomost s příliš tmavým obrazovým filtrem.

Soudce Dredd (1995)

Tupounké béčko s celkem kvalitními sci-fi cetkami. Jen doufám, že tenhle film nebude předobrazem novému remakeu.

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Ha, pokrok - teď už parodujeme i Bonda! Od prvních dvou dílů se neudělal pokrok vůbec nikam. Snad jen slečna upírka byla asi první Flynnovou koukatelnou hereckou partnerkou. Slabota a díky bohu, že už nic dalšího nevzniklo.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Jediné dva plusy jsou zřejmě Noah a pokus parodování Indiho a Mumie. Herci, nápady, dialogy, efekty... a ještě mnohem víc stojí úplně za... škoda mluvit.

Mistrovský plán (2011)

Mínusy: Poměrně nuda s nenápaditým příběhem , natočená prostě proto, aby se pár herců zase objevilo před kamerou. Některé postavy vysloveně zbytečné, policistka tele, co vše vykecá, navíc mi bylo doslova líto těch mravenců, kteří otročí pár zbohatlíkům. Místy zbytečné pitvoření se Eddieho. Casey Affleck mi přestává připadat jako herec, navíc by ho měl někdo dabovat.~ Plusy: Druhý filmová role Gabourey "Precious" Sidibe, Ben Stiller se nepitvoří a nesnaží se dělat hloupý nebo trapný humor, nedělá žádný humor (!). Přítomnost Alana "Howkyeho" Aldy. ~ Není těch plusů nějak málo?

J. Edgar (2011)

Úplně stejně zpackané jako Iron Lady. Prázdné vyprávění o člověku, který dle filmu moc dělat nemusel, všechno mu spadlo do klína, a ignorace toho, co dokázal. Leonardo ani Arnie mi v tom nijak nevadili, za to maskér by si už u filmu neměl ani škrtnout, koukat na jeho výtvory se nedalo. 137 sice kvalitně natočených, ale naprosto nic neříkajících minut. Nezajímavé, uspávací.

Železná lady (2011)

Splácanina smyšlenek promíchaných s realitou minulosti. Film chtěl možná na piedestal postavit historickou osobnost Margaret Thatcher, vyobrazil ji ale jen jako senilní bábu, která vzpomínala na páprdy kol sebe a bohužel tahle až skutečně neuctivá část zabírala většinu filmu. Tohle tvůrci nedomysleli. A pokud mysleli, že to nakonec nahradí rádoby uměleckou kamerou, záběry, kompozicí a filtry. Tak se přepočítali. Jediným skutečně velkým plusem je Meryl Streep ve své roli. Na celý zbytek filmu je to ale ukrutně málo. ~ 1 * za film, druhá * za Meryl. ~ Než takováto životopisná dramata, to raději snad nic.

Barbar Ronal (2011)

Barbarský animák postavený na palici. Mohla to být magořina roku 2011, bohužel místy je film skutečně "hluchý" a krom tu více tu méně dobrých vtipů a narážek rozhodně nečekejte nějaký nápaditý příběh. Celý film ale zadupou do země závěrečné titulky, zpívající lebzy nemají chybu :) ~~~ Zpracováním, animací i humorem (tady mnohem více dětem nevhodným :) bych to přirovnal ke Karcoolce. ~~~ PS: Ronal je barbarem i filmem 100x lepší než Barbar "Waikiki" Conan.