matka! (2017) odpad!

Spojenie nespojitelneho.

IMT Smile a Lúčnica - Made in Slovakia (2016)

Standardny dokument zo zakulisia priprav velkolepej symbiozy IMT a ludovoumeleckeho suboru Lucnica. Rozhovory s hlavnymi aktermi az po posledneho osvetlovaca. A teda pan divak musi mat vychodniarcinu s bratislavskym akcentom p. Taslera vyslovene rad. Ked nie, tak da maximalne 2 hviezdy.

To (2017)

Atmosfera strachu z kniznej predlohy urcite nebola zachytena v plnej parade. A oproti prvej verzii z 80' rokov mi chybalo prelinanie detstva hlavnych hrdinov s ich dospelostou. Zrejme bude v r. 2018 "part two" a tym sa to cele vyjasni. Urcite odporucam knihu.

Dárek (2015)

Slabučko využitý potenciál "stalker trileru". Podľa prežívania Gordonovho potupenia v mladosti, by mal svoju odplatu zobrať pekne za pačesy a dvojtvárnemu Simonovi dať všetko vyžrať aj s miskou. Ale šetril ho. Oproti podobným kúskom, mňa teda nevydesil.

Očista (2013)

Zmes nelogickeho konania a podpriemernych hereckych vykonov. Ma vyznam pozerat pokracovania?

Zhasni a zemřeš (2016)

...kľudne zhasni. V tme ťa síce Sophiina kamarátka bude chcieť naplašiť, ale podarí sa jej to maximálne tak 3-4 krát. V druhej 40 minútovke filmu si už na seba príjemne zvyknete. Zato vo svetle dňa, sviečky či baterky ťa musí zaujať sexi sestra malého hrdinu. Mykacie scény typické pre tento druh napätia, no dejová logika sklamala. Sophiina voľba na konci filmu všetko vyrieši a stopne. Film pozrieť a ísť spať.

Na hraně zítřka (2014)

Hyperakčný cover Butterfly effectu o útoku Decepticonov v blízkej ďalekej budúcnosti. Hlavnému hrdinovi dávajú flashbacky slušne zabrať a reset dňa je natočený celkom vtipne. Len mi nejako uniklo hlbšie vysvetlenie, prečo nás vlastne napadli a čo od nás chcú. Asi som nedával pozor, keď bola o tom reč. Samotné spracovanie filmu - kamera, strihy, scenár - by boli aj na 5 *, ale odradil ma posledný reset. Podľa mňa film mohol skončiť poslednou akciou. A ďalšiu hviezdu dole som dal Tomovi... nezdá sa vám v tomto filme voľáky krpec oproti ostatným hercom? :)

Dítě číslo 44 (2015)

Atmosféra vtedajšieho CCCP bola zobrazená celkom desivo... nič moc ak už nikto nikomu nemôže veriť, aby sa nedostal do nemilosti tajných. Mne sa "Lisbeth" do tejto úlohy nehodila. Nevravím, že by môj dojem z filmu zmenilo obsadenie inej herečky, ale Noomi neočarila. Zato Hardy vyzeral fakt zúfalo. Film odporúčam, ale jedno videnie úplne stačí.

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Film som pozeral na 2x, rozdeleny casovo na dve polky. Zda sa mi, ze tak sa aj dej da rozclenit. V druhej polovici konecne nastala akcia, ktora je celkom dynamicka, ale miestami mi prisla nedotiahnuta. Bol som zvedavy na spojenie Bardem & Penn a stvrta hviezda je hlavne kvoli nim. Celkovo ma vsak film nesklamal.