Svůdná krása (1996)

Čechovovsky laděný, lyrický film o hledání otce si mě jednou provždy získal. Částečně také proto, že moje první láska byla velmi podobná Liv Tyler, ale především proto, že se jedná o jednu z mála povedených adaptací literárních děl. Jeremy Irons předvedl svůj tradiční standard, děj je zasazen do kouzelných exteriérů italského venkova a vše doplňuje výborná hudba.

Nelítostný souboj (1995)

Špičkový souboj dvou silných osobností na opačných stranách zákona, kdyby mohly kopat za stejný tým, byly by neporazitelné. Al Pacino a Robert de Niro předvádějí fascinující herecké výkony a divák se navzdory předlouhé stopáži nenudí a ani na nudu nepomyslí.

Noční let (2005)

Ze dvou třetin vynikající thriller, poslední třetina velmi slabá. Rachel McAdams roztomilá jako vždy, Cillian Murphy nechutně záporný, čili vynikající.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Johnny Depp táhne celou hvězdnou sestavu, bez něj by tento film byl poloviční, zastiňuje i Banderase. Salma dostala roli křoví, což je možná škoda. Všechno zůstalo hodně za očekáváním, ačkoliv potenciál tu byl.

Hranice života (2005)

Celou dobu jsem téměř nedýchal, svižný děj, napětí a touha odhalit pravdu mě dostaly, ale ten závěr jsem dodnes nepochopil, kéž by mi jej někdo vysvětlil. A to jsem si s ním lámal hlavu několik hodin.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Na první podívání se mi Klik natolik zamlouval, že jsem jej v brzké době sjel ještě jednou a dojem ve mně zanechal stejně kladný. Snad každého z nás sem tam napadne, jaké by to bylo mít možnost ovládat čas. Bezpochyby by prvotní efekt byl příznivý, nicméně nežádoucí a vedlejší účinky by se dostavily záhy, stejně jako hlavní postavě v podání Adama Sandlera. Další z řady výtečných "sandlerovek", která bude v mém osobním žebříčku hodně vysoko. Rodina nade vše...

Underworld (2003)

Absolutní nářez a špička, od malička inklinuji k upírům a hltám filmy s takovou tematikou. Na Underworld jsem se dlouho těšil a moje očekávání se zcela naplnila, ideální film do multiplexu. Našlapaná hudba, Kate v oblečku hrdinně vzdorující všem nepřátelům, stylové akční scény a hlavně moji milovaní upíři! A ona se ta věčná válka mezi lykany a upíry dá docela dobřé přenést na dnešní svět, takže náznak nadčasovosti tam je. Naprosto však chápu, že Underworld nemusí sednout všem.

Dannyho parťáci (2001)

Z Dannyho parťáků čiší pozitivní energie a entuziasmus herců, kteří si hraní vyloženě užívají. Taková hvězdná sestava, jaká se sešla v celé sérii, se nalezne v malokteré sérii, natož filmu. Clooney, Pitt, Damon, Garcia, Roberts, Cheadle, Mac....Radost hledět na takovou partičku vychytralých zlodějů.

Americké psycho (2000)

Mé první "setkání" s Christianem Balem - šílené, hrůzné, děsuplné, šokující, nechutné, zvrácené, mrazivé, ale zároveň fascinující. Už nikdy mi nepřipadl tak skvělý jako v téhle adaptaci slavného románu Eastona Elise.