Škola svádění (2006)

Navzdory negativním kritikám a zvěstem, že jde o propadák, jsem Škole svádění Billy Bob Thortona dal šanci a byl jsem odvděčen výbornou komedií, u které jsem slzel smíchy. Konec je trochu předvídatelný a příliš holywoodský, ale celkový dojem je na čtyři hvězdičky. A Michael Clarke Duncan jako pomocník učitele svádění je naprosto dokonalý:)

My dva a křen (2006)

Jedna ze slabších komedií Owena Wilsona, přesto několik vtipných momentů jsem zaznamenal.

Záhadná neznámá (2007)

Nový režisérský počin Sophie Marceau vzbudil zájem médií už při natáčení. Bulvární plátky totiž propíraly vztah Marceau a Lamberta. Námět je nepochybně přitažlivý, zpracování však už tak ne. Marceau jako tajemná "femme fatale" vypadá výborně, Marie-Christine Barrault je také přesvědčivá. Ovšem napětí není nijak značné a závěrečný zvrat nikterak překvapivý. Průměrný film.

Berlínské spiknutí (2006)

Soderberghův nadějný projekt zůstal daleko, předaleko za očekáváními. Tobey Maguire jako dršnák je spíš vtipný, než aby jej někdo mohl brát vážně a George Clooney dostává celý film jen nakládačku, i od Maguira, to už je příliš.

Jediná noc (2005)

Somnambulismus jako námět pro film je bezpochyby slibný. Bohužel tohle není ten případ.

Smrti napospas (2006)

Je téměř nemožné zajít si ve Francii na český film, takže když jsem zjistil, že v tomhle hororu hraje Karel Roden, tak jsem šel aspoň na něj. Sál zel prázdnotou, český herec přitáhl asi deset lidí, z nichž do konce se dodívalo asi šest. Děj zasazený do ruských lesů mi připadal dostatečně děsivý, takže jsem z kina neutíkal. Jen jsem nechápal, proč si takový film vybrala trojice postarších dam. Patrně se domnívaly, že jde o zcela jiný žánr, soudím dle názvu.

Bezva vejška (2006)

Film, který je určen vysokoškolákům, kteří se hodinu a půl chtějí pobavit myšlenkou na ideální fakultu, kde vlastně každý učí každého, každý si vytváří svůj vlastní rozvrh a věnuje se těm předmětům, které ho baví a navíc je vše podbarveno skvělými mejdany. Kdyby to tak fungovalo ve skutečnosti, tak by Bezva vejška ničím nevybočovala. Justin Long byl komický už ve Vybíjené, asi má talent :-)

Frida (2002)

Úžasný filmový zážitek. Nelze to vyjádřit slovy, pocity se těžce popisují.

Pláž (2000)

Můj oblíbený filmový zážitek, představa takového ráje mě vždy dokáže nadchnout, navzdory faktu, že asi na Zemi žádnému ráji není dopřáno a osazenstvo takového ráje se musí potýkat s nejrůznějšími úskalími. Virginie Ledoyen jako vždy jedinečná, DiCaprio podle mě umí a Guillaume Canet také málokdy zklame.

Zlatá číše (2000)

Docela dobrá, avšak značně rozvláčná podívaná.