Princezna a půl království (2019) (TV film)

Konečně po nějaké době o Vánocích zase celkem slušná pohádka, i když by se dalo najít spousta much, ale nejsou to žádné masařky, nýbrž pouze octomilky. Herecké obsazení je solidní, Ruml a Josefíková k sobě ladí, stejně jako Kramár s Freimanovou. Svoji roli si vyloženě vychutnal Jakub Prachař a obsazení Honzových rodičů partnerskou dvojicí Malý-Tomicová vysloveně potěší. A přidávám se k ostatním, že je to tak trochu pohádka ve znamení Stardance a u Marka Ebena už nejde poznat, jestli hraje nebo moderuje. Nicméně budu se opakovat, celkový dojem pozitivní, mohlo to být mnohem horší.

Velká hra (2017)

Další velká role Jessicy Chastain, jež zase potvrzuje, že jde v současnosti snad o nejopomíjenější herečku, pokud hovoříme o velkých cenách. Velmi dlouhý příběh vyprávěný ve třech časových rovinách, takže je potřeba vyšetřit si dostatek času a pozornosti, protože tohle není film pro unaveného, opilého nebo sjetého diváka, přestože ve filmu se to alkoholem a drogami jen hemží. Jsem moc rád, že jsem Mollyinu hru viděl, jedním dechem dodávám, že Miss Sloane nepřekonala.

Úhoři mají nabito (2019)

Bohužel ani naprosto luxusní, prvotřídní herecké obsazení a můj dlouhodobě nejoblíbenější český režisér neposkytují záruku kvalitního filmového zážitku. Shrnul bych to asi tak, že do scény na čerpací stanici to vypadalo velmi slibně. Pak šel celý příběh dolů a dolů až do úplných hlubin pekelných. Pokud z toho kápne nějaký Český lev, tak nanejvýš za šílené účesy Oldřicha Kaisera a Matěje Hádka. Tak snad s Vladimírem MIchálkem ještě někdy přijde nějaký podobný skvost jako Babí léto nebo Je třeba zabít Sekala....

Bez věcí nad věcí (2018)

Vsadil bych boty, že když jsem v březnu strávil týden v Německu, že na mě ze všech plakátů k tomuto filmu zářila číslovka 99. Na druhou stranu je možné, že jsem si něco vyfabuloval. Námět se zasazením do dnešní doby více než aktuální, realizace se úplně nezdařila, protože se Florianovi rozběhlo ve scénáři příliš mnoho témat, z nichž ve finále nestačil uchopit ani jedno. Je obtížné napsat scénář, natočit film a ještě k tomu střihnout hlavní roli. Je to velká škoda, protože film měl nakročeno tuze dobře. Nu což, pokud nefabuluji i s čísly, v Německu slavil úspěch v návštěvnosti, a to se počítá.

Všechno bude (2018)

Moje očekávání byla celkem vysoká a ve výsledku jsem tak nadšený nebyl. Přesto musím ocenit filmovou kvalitu a je obdivuhodné, jak Olmo Omerzu pracoval s oběma mladými neherci. K tomu umně zvolená hudba, kamera, střih a skvělá Eliška Křenková. Otázka zní, zda má takhle vypadat film roku?!

Last Christmas (2019)

Je to velmi zvláštní film, rozhodně bych ho nepřirovnával k žádné Lásce nebeské, Deníku Bridget Jonesové a dalším britským romantickým komediím, dokonce bych ho do tohoto žánru ani nezařadil. A to jak to Emma Thompson krásně vymyslela a napsala, mě až dojalo. Navíc písničky George Michaela, stříbrná neděle a překvapení od mojí holky, že nám sehnala poslední dvě vstupenky do vyprodaného kina. Takže nemohu hodnotit jinak než plným počtem.

Gauguin (2017)

Příšerně nudná záležitost... Kdybych nebyl obeznámený s fakty, domníval bych se, že sledujeme příběh lásky a zrady mezi nějakým ztraceným francouzským dřevorubcem a tahitskou vesničankou, kteří volný čas tráví sexem a malováním. Tahitské období je pro Gauguina a jeho tvorbu stěžejní, nicméně pro všechny diváky znalé i neznalé by určitě bylo prospěšnější nahlédnout i trochu do jeho předchozího života, přátelství s Van Goghem atd. Cassel standardně podává slušný výkon a namaskovaný je uvěřitelně. Celkově ovšem zklamání.

Goblin (2010) (TV film)

Šílené céčko, to má daleko ještě i do béčka, umocněno naprosto příšerným českým dabingem, kdy dvacetileté postavy dabují asi šestileté děti. A Goblin byl k smíchu nebo pláči, ale určitě ne ke strašení. Takové filmy by se raději neměly ani natáčet a ušetřit jak prostředky, tak nervy diváků.

Bruna Surfistinha (2011)

Hodně dlouho jsem neviděl brazilský film, tak jsem si aspoň trochu procvičil brazilskou portugalštinu, přestože jsem se u toho celkem zapotil. Příběh Raquel asi nepřináší úplně nic nového a i v rámci žánru jsme už všechno viděli, ale i tak se mi vyprávěný příběh líbil, hlavní představitelka to zvládla víc než důstojně a neměl jsem pocit nudy či rozvleklosti. Není to ale film pro přecitlivělé a rozbolavělé duše, které nesnášejí pohled na mladé princezny a staré či nechutné otrapy v tuze nelichotivých pozicích.

Pomáda (1978)

Je to překvapivé, ostudné, zvláštní, podivné či normální, že jeden z nejslavnějších muzikálů nefiguroval na mém seznamu zhlédnutých filmů?! A asi mě nepřekvapil ani výsledek. Plno písniček, některých až notoricky známých, příběh trochu pokulhává, tak trochu obrazy ze života studentů bez začátku a konce. No, ale když se díváte se svojí Láskou (Pomádu milující) v posteli v typicky listopadovém dni, tak se dá hodnocení zvednout minimálně o hvězdičku výš.