Slepé lásky (2008)

Počul som o tomto filme a vedel som, že musí byť úžasný, ale keď som ho zhliadol, tak je to neskutočné, že sa niekto podujal na zachytenie sveta nevidiacich. Je zaujímavé sledovať ako sa oni vysporiadavajú so svojimi problémami, trápeniami, ale aj šťastím. Zvláštne ako si dokážu poradiť s každodenným životom. To, čo je pre nás samozrejmosť, si oni uvedomujú a berú to ako súčasť svojho života. Veľmi pekný film.

Angel-A (2005)

Pozerám na hodnotenia okolo a veľmi nechápem, prečo ľudia takto tento film kritizujú. Lebo je čiernobiely? Lebo ma len hodinku dvadsať? No a čo! Tento film sa Lucovi Bessonovi fakt vydaril. Je to o človeku, ktorý sa volá André a má 1 veľmi veľký problém. Klame sám seba. Nato je tu Angel - A, ktorá mu má pomôcť sa nad sebou zamyslieť a hlavne, aby mal rád seba samého. Skvelý film s vynikajúcimi hereckými výkonmi oboch protagonistov, ktorí síce nie sú hviezdy svetového formátu, ale to vôbec nehraje rolu. Každý človek by sa mal po zhliadnutí tohto filmu nad sebou zamyslieť, ako je na tom on, či neklame sám seba. Povedané dvoma slovami - krásny film.

Souboj Titánů (2010)

Nový Súboj titánov je celkom podarený remake, ale aj tak tomu chýbala určitá šťava. Nebolo to zlé, ale ani nejak extra vynikajúce. Sam Worthington v roli mladého Persea je dobrý. Čo sa týka efektov, tak tie boli vynikajúce, rovnako ako aj dej, ktorý však až príliš rýchlo ubieha a niektoré pasáže na seba nenadväzujú ako by som očakával a tým pádom je divák trochu zmätený. V konečnom dôsledku je ale tento film zaujímavým spestrením a hodinka a pol ubehne ako nič.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Veľmi dobre natočený remake so skvelými hercami, akými Denzel Washington a John Travolta určite sú. Ryder sa snaží získať peniaze za vlak spolu s rukojemníkmi a Walter Garber musí urobiť všetko preto, aby neumreli ďalší ľudia. Napínavý film od začiatku až do konca!

Předčítač (2008)

Tak konečne som sa dostal k filmu, ktorý som vedel, že musí byť skvelý rovnako ako aj kniha, ktorá je jeho predlohou. Pri pozeraní filmu som sa cítil rovnako ako pri čítaní knihy, keď som sa rozčuľoval nad Haninou hanbou a zároveň som sa pýtal prečo, prečo, prečo. Bol som veľmi prekvapený ako kvalitne bol tento film natočený a ako presne sa drží predlohy. Skvelý film s vynikajúcim hereckým obsadením.

Solomon Kane (2009)

Mne sa to veľmi páčilo. Škoda toho záveru, že nebol viac veľkolepejší, ale slušný a dalo sa to zhliadnuť.A hudba bola vynikajúca =)

Věčný příběh (1998)

Popoluška v modernom šate? Keď som to začal pozerať, nevedel som o čom to bude, ale po prvých 10 minútach som vedel, že to tak bude. Je to svižné, ma to pekne gradujúci dej a všetko to dopĺňa nenásilná hudba a slušné herecké výkony.

Suprhrdina (2008)

Pozerám, že ostatní naokolo tento film dosť kritizujú, ale podľa mňa to bola konečne poriadna paródia po niekoľkých rokoch. Nasmial som sa vcelku dosť a obzvlášť scéna, kde na seba hlavný hrdina vyleje vodu, ale je to v skutočnosti iný roztok a ako začne priťahovať všetky živočíchy z okolia a najlepší je slimák a tchor :-D

Team America: Světovej policajt (2004)

Veľmi zaujímavo spracovaný film, kde namiesto skutočných hercov vystupujú babky. Bolo tu niekoľko veľmi dobrých scén ako napr. keď Kim - Jong Il spieva, že je sám alebo keď Gary ako terorista sedí v džípe a dáva ostatným signál a oni si myslia niečo iné :-D Veľmi podarený film, nebol zbytočne dlhý a dosť som sa nasmial.

Vlkodlak (2010)

Skvelý horor s Beniciom Del Torom a Anthony Hopkinsom v hlavných úlohách! Skvelá hudba, pekne gradujúci dej a Benicio Del Toro zahral Lawrenca vynikajúco. Pekne strávený večer.