Favoritka (2018)

Chápu, že tohle Akademii zaujalo, jelikož podivností vztahů je to chvílemi podobné Tváři vody, která na Oscarech bodovala loni. Vede toho je tu boj o královninu přízeň, boj o to, kdo jí bude manipulovat. K tomu atraktivní dobové zasazení, krásné kostýmy (tedy až na tu zmalovanou loajální opozici), krásné prostředí hradu, které mi přišlo hodně povědomé (je možné, že jsem jej před dvěma lety navštívila) a docela zajímavý soundtrack, jehož hlasitost někdy dosahovala až nesnesitelných výšin. Hercům není co vytknout (že mi Olivia Colman připomínala jednu moji učitelku, za to nemůže), tam jim i to ocenění přeji, avšak paradoxně mě nejvíce překvapil herec mimo hlavní trio - Nicholas Hoult. Nakonec musím zmínit ještě titulky - nápad asi musel znít zajímavě, ale to provedení se mi asi po pěti záběrech zhnusilo, hlavně na konci, když běžela jména herců, producentů atd., se to skoro nedalo přečíst. 6/10

Melancholie (2011)

Tenhle film a veškeré mé pocity z něj vystihuje jen jedno slovo: "depka." 4/10

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Opravdu jsem se neměla dozvědět název tohohle seriálu v originále, neboť si pokaždé, co jej vidím nebo slyším, tak si, i přes uvědomování si jeho skutečného významu, představím vytlačování sedmikrásek z hlíny, a mám záchvat smíchu... Jinak mě kdysi tenhle seriál bavil svou ujetostí asi dva týdny. Naprosto ideální, chcete-li nějakou milou vtipnou kriminálku a máte dost klasického C.S.I. Tady bych brala i víc sérií. 7/10

Chlapectví (2014)

I já musím ocenit tu práci, kterou si s tím tvůrci dali, dělat se s filmem 12 let, točit dospívání, to já bych vzdala a utekla k něčemu jinému. Ráda bych šla s hodnocením výš, ale tady mi ten unikátní koncept nestačí, to je totiž všechno, čím je tenhle film nějak zajímavý. Už dlouho se mi nestalo, že bych se u nějakého filmu tak moc nudila. Stačila hodinka a počet časových skoků mi začal připadat nekonečný. Nejhorší to bylo, když byl skoro dospělý, asi třikrát jsem si myslela, že bude konec a pak se skočilo zase dál a k tomu mě začal sužovat pocit, že to beztak nikam nevede. Asi co pět minut jsem kontrolovala hodinky nebo pohledem uhýbala na monitor svého počítače, že si k tomu otevřu PDFko R.U.R. Dost možná to bude znít krutě, ale ta simpsonovská parodie mě bavila daleko víc. 6/10

Lovecká sezóna (2006)

Když pominete dva hlavní hrdiny, kteří nejsou nejchytřejší (hlavně Elliot - od té doby mám to jméno spojené s idioty...), tak je to nakonec celkem zábava, která není zase tak dlouhá, takže nuda rozhodně nehrozí. Některá zvířátka (např. veverky, bobři nebo Buřtík) opravdu pobavila a pak třeba scéna v Shawově době má parádní (skoro hororovou) atmosféru. Shaw sám jako záporák se podle mě povedl, děsil mě už tehdy a děsí mě i teď. A finální bitka rules ;-). Mimo to všechno mám pocit, že to byl dost možná můj první v IMAXu viděný film, takže za animaci film zkritizovat nemůžu. Ze série určitě nejlepší. 6/10

Vixen (2015) (seriál)

Jednohubka, na kterou se i přes pěknou animaci (až na toho Cisca teda) nemám chuť podívat znova. Příběh je už instant classic, ale i té akce je nějak málo. Tak mě napadlo, jak by seriály Arrow a Flash vypadaly jako animáky s půlhodinovými epizodami? 4/10

Constantine (2014) (seriál)

Komiksy s Constantinem jsem nečetla a postavu Constantina znám především z filmu s Keanu Reevesem, se kterým mnozí tenhle seriál srovnávají. I tak musím napsat, že mě tenhle Constantine celkem bavil a sledoval se dobře (na což možná měl vliv i menší počet epizod než u ostatních seriálů z Arrowverse). Celkem mě i mrzí, že tohle je všechno, že už nic dalšího nebude, tohle mi přišlo skoro jen jako prolog k nějaké větší řežbě. Začátek mi přišel lehce zmatený. Jako kdyby se začalo od prostředka, neboť v průběhu seriálu neustále padají zmínky a odkazy na události před dějem seriálu (Newcastle), nikdy se ale nedozvíme celý příběh, vše je neustále v mlze. Skoro bych uvítala klasický origin, příběh o tom, jak se Constantine všechno naučil, kde potkal přátele atd. Mimo to by neuškodilo lepší propojení epizod - i když tu máme sjednocující linku s bojem proti rostoucí temnotě, chvíli to bylo jen jako fantasy verze klasických kriminálek. To by bylo co se týče záporu prozatím vše. Co mě naopak zaujalo nebo potěšilo, bylo např.: Matt Ryan, mlýn ve kterém měl tým základnu, jedna úvaha jako z Ghost in the Shell, a to, že tenhle seriál měl i jakousi znělku. 7/10

Pod vlajkou Neptuna (2004)

Kdysi mě to fakt bavilo, dokonce jsem četla i ty knížky, podle kterých to (asi) je. Jistě, dnes už mě poněkud iritují jména hlavních hrdinů (Akvabela, Akvafil, Akvamarín a Akvatintus - všechna začínají na "Akva") a našlo by se toho asi víc, ale to kouzlo tomu upřít nelze. Navíc si díky tomu budu navždy pamatovat Archiméda a jeho kruhy. 7/10

Sloní muž (1980)

Anthonyho Hopkinse bych skoro nepoznala, dosud jsem ho viděla většinou ztvárnit postavy, které mi k srdci zrovna nepřirostly, ale tohle bylo perfektní. John Hurt taky k nepoznání, připomínal mi (asi to bude znít divně) Jeffa Goldbluma měnícího se v mouchu... Na rozdíl od Mouchy jsem ovšem necítila žádné znechucení, naopak jsem cítila opor k lidem, kteří s hlavním hrdinou zacházeli jako se zrůdou, nebo za ním chodili jen proto, aby v očích ostatních vypadali lépe, přesto svoje znechucení skrýt nedokázali. 8/10

451 stupňů Fahrenheita (2018) (TV film)

Proč já jsem si jako součást prezentace ke knize musela vybrat zrovna tuhle verzi... Nechtěla jsem věřit zdejším zklamaným reakcím, ale je to bohužel pravda, tenhle film za moc nestojí ani jako adaptace ani jako sci-fi sama o sobě. Kdybych to promítání nemusela hlídat, zaručeně bych u toho usnula. 4/10