Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tak tu máme dalšího Tarantina a jak to tedy dopadlo? Za mě osobně trochu slabší než všechny jeho předchozí díla, ale to nic nemění na tom že tu máme další filmařsky řemeslné dílo. Do půlky filmu člověk neví co si má myslet ani co má od filmu přesně očekávat. Příběh je sice zajímavý ale místy skoro i nudný. Když se dostaneme přes půlku filmu tak teprve začíná klasická Tarantino akce ale jen po velmi malých doušcích. Nechci a ani nebudu nic prozrazovat ale závěr filmu vás bude bavit nejvíc. Co se týče herců tak nemohu nic vytknout ať co se týče hlavních rolí tak i těch vedlejších, prostě skvěle zahrané všemi. Audio-vizuál je skvělý a vše zapadá do duchu 70 let. Za mě tedy trochu slabší a řekl bych až moc a zbytečně natahované dílo. Bohužel ho beru jako nejslabší Tarantinovku. Takže se připravte na trochu pomalejší a ne tak zábavnou jízdu ale určitě stojí na ni zajít do kina přeci jen se jedná o příběh... TENKRÁT V HOLLYWOODU Mé hodnocení: 7.5/10

To Kapitola 2 (2019)

Jak dopadlo pokračování jednoho z nejlepších hororů co kdy vznikl? Jedním slovem famózní. Skvěle né-li lépe odvyprávěné než předchozí díl. Herecké výkony jsou přímo špičkové a Andy Muschietti jejich potencionály využil na 100%. Co se týče Pennywise jako takového tak Bill Skarsgård je opět ve svém živlu role mu pasuje přesně na míru a dostáváme tak přesně toho hrůzostrašného klauna na kterého jsme se dva roky od první kapitoly těšily, spolu s tím dostáváme i mnoho nových zobrazení a skvělých efektů již zmiňovaného klauna. Výprava filmu je úžasná a příběh jako takový je grandiózní, leč si mnoho lidí stěžuje na to že film je až moc zdlouhavý a nudný dle mého osobního názoru tomu tak není, režisér chtěl odvyprávět příběh se vším všudy i s mezi scénami a vše do sebe perfektně zapadá takže se prostě povedlo. Film je napínavý, zábavný, dojemný a nechybí ani mnoho nepředvídatelných lekaček. Čili kdo má trochu vkus a cit pro kvalitní příběh tak se rozhodně nudit nebude. Dále bych opět chtěl vyzvednout soundtrack od žáka mistra mistrů Hanse Zimmera a to nikdo jiný než Benjamin Wallfisch který si s hudbou opět náramně vyhrál stejně jako v předchozím dílu a posunul hudbu svým hororovým stylem zas o level výš, rozhodně doporučuji poslech i samotného soundtracku nejen jako doprovod k mistrovsky natočenému dílu ale i jako mistrovsky složená hudba sama o sobě. Takže k závěru všem fanouškům kvalitního filmu a dobrého hororu doporučuji ať neváhá a hned jak bude moct navštíví kino, a dejte si pozor ať vám něco nespadne do kanálu mohl by vám to pak nabízet tančící klaun který je prostě... TO KAPITOLA 2 Mé hodnocení: 9.5/10

Rambo: Poslední krev (2019)

A jak dopadla Sylvesterova rozlučka s Rambem? Nebudu vám lhát, ačkoliv se mi snímek jako fanouškovi této postavy líbil tak byl snad nejslabší z celé pětice. Sly na to furt má o tom žádná ale chtělo by to kvalitnější příběh a ubrat na laciných digi efektech. Na druhou stranu, co se týče akce tak jsem byl absolutně spokojen akce je v duchu čtvrtého dílu, čili uvidíte spoustu vnitřností, kostí a všeho možného z anatomie těla. Rambo si vážně servítky nebere a když ho naštvete tak prostě padají hlavy jak jabka po zatřesení ze stromu. Zápletka je zcela jednoduchá což by nevadilo ale chybí tomu jiskra a hlavně příběh je místy dost nudný a spousta scén zbytečných. Když pominu né zrovna kvalitní příběh a efekty tak tu máme docela solidní Slyovskou oldschoolovou řežbu. Slovo servítky Rambo nemá ve slovníku, čímž vás bude bavit jen u toho moc nepřemýšlet. Tak si dejte pozor ať neublížíte někomu blízkému tomuto člověku který se jmenuje ... RAMBO POSLEDNÍ KREV Mé hodnocení: 7/10

Joker (2019)

Nepůjdu kolem horké kaše a za mě Ha Ha Ha ... Pardon... tu máme film roku! Dokonale propracované mistrovské dílo ! Přesně ten film na který se přes rok těším se mi promítl před očima na plátně. Dechberoucí dramaticky psychologické krimi dílo! Režisér #toddphillips měl před sebou nelehký úkol udělat origin Jokera podle sebe to chce prostě k*ule Ha Ha Ha Ha jenže se mu to povedlo na 120%. Boží až v Nolanovském stylu zvolena scenérie a kamera obecně. Audio-vizuální zázrak a uspokojení jaké jsem v kině dlouho nezažil. Soundtrack tak temný a vyztižující Jokera že ho už nyní poslouchám potřetí dokola, všem doporučuji dílo od #hildurguðnadóttir . Děj filmu vás nadchne a budete jak zařezaní a hltat minutu po minutě každého záběru. Joker je opravdu hodně kvalitní a povedený film. Je zde i spoustu odkazů na Batmana což jednoznačně chválím a doslova žeru. Město #Gotham bylo uděláno dobově ve stylu kreslířů osmdesátých let což se opět povedlo na výbornou. A konečně se dostávám k výkonu samotného #JoaquinPhoenix nebudu nic omývat ale prostě tento herecký výkon a tohle pojetí Jokera je to nejlepší co jsem kdy na plátně kin či na nosičích v TV viděl, Joaquin jako Arthur Fleck aka Joker je prostě nepřekonatelnej a to jak ho zahrál jak vystihl smutek a šílenství tohle už opravdu nikdo netrumfne, Heath kdysi nasadil laďku vysoko ale Joaquin jí sto násobně překonal. Žádný závěr ani psát nemusím vše jsem vypsal viz výše. Takže prostě běžte do kina hned jak to půjde a dostaňte se tak do pochmurného zločinného Gothamu 80 let a dejte si pozor ať nevyprovokujete nějakého klauna protože by to mohl být Ha Ha Ha Ha Ha .... JOKER Mé hodnocení: 10/10