Válka zítřka (2021)

Film dost bavil a nebyl tak nepřehledný jak všichni píší. Skvělé obsazení a bombastický efekty umocňují tuto sci-fi řežbu v jedno z nejsympatičtějších sci-fi posledních let. Vřele doporučuji.

Black Widow (2021)

Tak jak dopadla rok odkládaná vdova? Za mě super! Neměl jsem nijak zvlášť velká očekávání ale byl jsem příjemně potěšen. Konečně po dlouhé době zas Marvelovka. Příběh byl skvělý jen dynamicky mi nepřišel úplně vyvážený, akce tam bylo tolik že člověk nestačil hltat a zároveň příběh šel i do hloubky Natashy což diváka určitě potěší že se dozví i něco nového, každopádně ikdyž mě film bavil na 100% tak jak někteří ze zahraničních novinářů hlásaly že se jedná o nejlepší sólovku tak s tím úplně nesouhlasím, ale jako samostatný film který je zasazen mezi Občanskou válku a Infinity War opravdu super a dovysvětlí nám co bylo s Black Widow mezi těmito snímky. Jinak Scarlett jako vždy úžasná a Florence též a k tomu samozřejmě R. Weisz a D. Harbour byli skvělý, naprosto excelentně zvolený casting. Audio-vizuál jako u každé Marvelovky luxusní a bezchybný. Hudba od L. Balfe perfektně vystihuje tento “hrdinsko-špionážní” film a krásně se poslouchá jako doprovod k tomuto dobrodružství. Jinak musím říci že jsem byl na snímku ve 3D a konečně i 3D vypadalo opravdu realisticky a po dlouhé době co jsem procestoval hromadu 3D filmů v kině musím říct že tady jsem se konečně i já vyhýbal pár kulkám, takže za mě perfektní 3D po dlouhé době. K závěru řeknu jen to že jestli chcete konečně pořádný film který baví a má hlavu i patu a co hlavně je to MCU film tak neváhejte a běžte do kina na tento opravdu zdařilý snímek, jen si dejte pozor aby i vy jste se nestali cílem jedné z BLACK WIDOW

Rychle a zběsile 9 (2021)

Myslel jsem že dám dle ohlasů na snímek jednoslovnou recenzi ale musím se trochu vypsat a na závěr přijde to jedno slovo. To nejlepší z tohohle filmu je ten plechový kyblík s popcornem. Nechápu jak mohli klesnout se sérii tak hluboko do prdele. Upřímně a teď nastane to jedno slovo … byla to sračka ale opravdu a ani teď par minut po promítání si nedovedu vybavit jediný moment který by mě nějak oslovil, maximálně tak úplně nejzávěrečnější asi 5 vteřin trvající scéna jinak nic. Takže za mě totální zklamání a snad poprvé v životě je mi líto že jsem šel na něco takového do kina a to jsem celou sérii miloval a ke každému dílu byl víc než shovívavý ale tady to prostě nejde “bohužel” . Ale přesvědčte se sami, třeba se to někomu líbit bude … (možná kdybych měl místo mozku prdel tak mě to bavit bude)

Tiché místo: Část II (2020)

Hned ze začátku musím říct že John Krasinski je zkrátka borec, opravdu z kvalitního herce se stává víc než kvalitní režisér, což nám již předvedl v prvním dílu Quiet Place kde si ovšem ještě k tomu střihl hlavní roli a že v ní byl vynikající to musíte uznat sami, jediné co na prvním dílu mrzelo tak byl jeho pád ale to už je minulostí a přejděme rovnou k druhému dílu. Jak jsem již zmínil John Krasinski si zahrál roli Leeho a zemřel ale nebojte i zde na něj narazíte pomocí brutálně vymakaného flashbacku. Film jako takový se nese ve stejném duchu jako předchozí díl, což znamená všude ticho, nikdo nesmí ani žbleftnout což jsme si většina z nás zamilovali v předchozím díle, jen v kině s těmi nachosky a popcornem je to holt těžší (smích). Po vizuální stránce je to prostě skvot, podíváme se do jiných míst a vidíme ten krásně vytvořený postapokalyptický svět (pro hráče PS je to pochoutka, protože krajina až nápadně připomíná hru Last Of Us). Co se týče audio stránky, tak stejně jako u předchozího dílu není nic slyšet (smích) dělám si srandu, je to neskutečně dobře nazvučené každé prasknutí větvičky, každé zašustění listů a to bych mohl vyjmenovávat donekonečna, všem kdo si myslí jak jednoduché je udělat ticho tak vřele doporučuji shlédnout bonusy k prvnímu dílu na Blu-ray a DVD a pochopíte že zvukaři měli víc práce než kdokoliv ze štábu, opravdu zvuk je neskutečný a dynamický. Dále hudba od již proslulého Marco Beltramiho je přímo majestátní, mnohé melodie trochu opepřil a použil stejné jako v předchozím dílu, opravdu nádherný soundtrack, tudíž všem klasicky doporučuji zakoupení soundtracku, já již tak učinil. Ale vraťme se k příběhu, příběh nám jemně naznačí co se vlastně stalo a jak to vzniklo, očekávejte mnohem více akce a daleko více akčních monster kteří stále poslouchají a opět jsou vytvořeny až mistrně jako by je dělal sám velký Sam Winston, takže se těšte na daleko větší příval. Rozhdoně musím podotknout že příběh je o level či dva víc dobrodružný než předchozí film a tím pádem si dvojka najde více diváků které film bude zaručeně bavit. Dále musím zmínit i casting kde se nám vrací sama manželka režiséra v hlavní roli a to jest Emily Blunt s dětmi a do toho nám přibyli i nové tváře v podání úžasného Cilliana Murphyho který již s podobným žánrem má zkušenosti z filmu 28 dní poté a i zde byl prostě úžasný a ihned zapadl jak puzzle do světa Tichého místa. Takže k závěru musím říct, film je akčnější, dobrodružnější a co hlavně má plně funkční lekačky a že jich není málo, film je i dost emotivní a nebojte i na hlavní žánr se dostane a to jest horor a že to horor je, protože to co se tam děje by z nás nikdo zažít nechtěl. Nezbývá mi než vám popřát krásnou zábavu při sledování takhle perfektně zpracovaného filmu a doufám že si jej nenecháte v kině ujít, jinak by vás čekalo … Tiché Místo: Část II

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Bulel jsem jak malý kluk snad v průběhu celé stopáže. Úžasný, nostalgický a neskutečně dojemné setkání legendárních “Přátel” .

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Tak a máme to tady, recenze po téměř roce odmlčení. Tak si pojďme říct jak dopadl tento dlouho očekávaný “Director’s Cut”. Začnu tedy tím, že o Snyderovu verzi Ligy jsme my fanoušci žadonily dlouhé čtyři roky a teď ji tu konečně máme. Začneme tedy příběhem který se zas tak extrémně neliší od předchozí verze, vesměs to je tedy mnohonásobně lepší verze te předchozí, s rozdílem toho že je zde jasný nádech Snyderova temnějšího vyprávění a hlavně díky čtyř hodinové stopáži tu máme daleko rozvinutější příběh, který se zaměřuje na každou postavu zvlášť, takže mnohé věci které jsme v předešlé verzi nechápali jsou zde řekl bych až detailně zobrazeny a naopak mnoho scén které Snyder před čtyřmi lety osobně nenatočil jsou vystřiženy. Příběh máme rozdělený na šest kapitol a ikdyž se stopáž zda býti silným kafem tak vám to uteče jak Aquamanova voda, jelikož každá jednotlivá kapitola na sebe přesně navazuje a každá je vrcholově zábavná. Máme zde dechberoucí a hlavně epický a dojemný příběh o šestici hrdinů kteří bojují proti vyššímu zlu, jen tentokrát to není tak nudné jako předchozí verze (u které se přiznám že jsem v kině usnul) která se nedržela Snyderova stylu který začal v Muži z oceli a pokračoval v něm v Batman v Superman. Opravdu největší strach jsem měl z té dlouhé stopáže a taky za zmínku stojí i formát ve kterém je film streamován a to jest 1:4 i toho jsem se bál a ikdyž si na to ze začátku zvykáte jak kdyby jste koukali na VHS z devadesátých tak vám to po chvilce už ani nepřijde a naopak má to právě své vypravěčské kouzlo a Zack nás chtěl okouzlit vším co do svého Cutu dal. Za zmínku stojí i audio-vizuál který je zde jak jsem již psal stylizován do Snyderova temnějšího stylu, tudíž neočekávejte žádnou barevnou napodobeninu Avengers jako to bylo u předchozí verze ale pořádně našláplé a temné drama hrdinů tak jak by měl svět DC vypadat. Dále zde máme v podstatě dvojitou změnu, jelikož původní skladatel měl být Tom Hollkenborg (Junkie XL) u Ligy z roku 2017, který spolupracoval s Hansem Zimmerem na soundtracku k Batman v Superman ale po odstoupení Snydera vyměnil Joss Whedon tenkrát Toma za Dannyho Elfmana a ackoliv Danny je jeden z mých nejoblíbenějších skladatelů, tak tenkrát se nedržel již zavedených melodií z předchozích dvou snímků a udělal si soundtrack po svém, vložil do něj legendární svou tvorbu z původních Burtonových Batmanů a Supermanovu melodii od Johna Williamse a ikdyž jsem si soundtrack z Ligy 2017 užil a pouštěl si ho tenkrát furt dokola tak to ztratilo své kouzlo a hlavně nově zavedené melodie, ale zde ve Snyderově cutu se vrací Tom Holkenborg a servíruje nám zde 54 skladeb které jsou naprosté unikáty a daleko více se hodí do příběhu jeho verze soundtracku než Elfmanova, máme zde legendární Flight který vytvořil Zimmer k Supermanovi nebo Wonder Woman téma též od Hanse a také zahrnul spoustu svých melodií k Batmanovi která byla k slyšení od nej na již zmiňovaném Batman v Superman a celkově jeho soundtrack a nové melodie i již zaběhlé dodali čtyřhodinové stopáži daleko větší hloubku než Dannyho v dvouhodinové stopáži předešlé verze, takže soundtrack Toma umocňuje zážitek z filmu a zkrátka je to dokonalý skvost na poslech. O výkonech hlavních protagonistů asi mluvit nemusím, ono se zas tak moc v tomto ohledu nezměnilo od předchozí verze což znamená že Ben Affleck jako Batman opět luxusně zahráno, Henry Cavill jako Superman nemám slov, Jason Momoa, Gal Gadot, Ezra Miller prostě všichni byli opět skvělý a neskutečně jsem si jejich výkon užil. Nevím co dále bych ještě mohl dodat k tomuto víc než vydařenému reparátu původní verze. Ale mohu říct že už jsem si tak zatraceně dlouho film neužil jako tady při této čtyřhodinové jízdě! A poodotýkám je tam mnoho a mnoho překvapení které nám dal Zack jako dar z nebes. Takže všichni kdo chcete vidět pořádný komiksový nářez tak si nalaďte HBO GO a hned tento unikát shlédněte! Zaručuji že se nudit nebudete a ihned zapomenete na nepovedenou verzi z 2017. Je to prostě neskutečné že se takto sen nás fanoušků vyplnil a že se vyplnil ještě k tomu tak moc skvěle! Takže neváhejte a jakmile budete mít čtyři hodiny k dobru tak je hned využijte a přidejte se k legendárnímu týmu hrdinů v Zack Snyder’s JUSTICE LEAGUE

Tenet (2020)

Čas ... Od Počátku po Dunkirk jsme dostávali od Christophera Nolana různé časové linie, různé časové odchylky a další hraní s časem, ale to vše je jen střípek toho co předvádí v Tenetu. Tohle je doslovně časová bomba. Prolínání dvou časových os, vracení se do minulosti, posílání vzkazů do budoucnosti atd. to vše nám na zlatém podnosu servíruje Chris Nolan. Hned od první scény to diváka vtáhne a upozorňuji hned od začátku buďte pozorní a nevěnujte se jenom civění do popcornu. Je to prostě nářez a vy budete jen žasnout nad dalším audio-vizuálním zázrakem. Podotýkám film není pro borce co si jdou do kina odpočinout s plechovkou píva, rozhodně se nejedná o odpočinkový film, řekl bych dokonce že je to film hlavně mířený pro náročné diváky, fanoušky Nolanovi tvorby a prostě lidem co chtějí u filmu hodně no spíš hodně moc přemýšlet jelikož propracovanost příběhu vás k tomu přímo nutí, sebemenší úhled pohledu vám odebere čtvrtku filmu, takže jak jsem již řekl buďte pozorní a nechoďte na to pokud si chcete dát oddechový film(smích). Jak jsem již zmínil po audiovizuální stránce je to prostě zázrak, příběh je složitý a to dost ale takový už Nolan je, nenechá vás v kině zaspat a musíte dost přemýšlet. Co se týče hudby tak Ludwig Göransson perfektně zastoupil Hanse Zimmera a místy mi přišlo že ho chtěl i napodobit, což vůbec nevadí jeho vysokotónná hudba byla přesně to co od Nolanovych filmů očekáváte a soundtrack jako takový vás nadchne, doslova při mnoha scénách pro mě zvláště hned v té úplně první naskočila extrémní husí kůže z Ludwigovy tvorby. K závěru, za mě opět Chris Nolan dokázal že je jeden ne-li nejlepší režisér dnešního HollyWoodu a nemohu se dočkat až film uvidím znovu. TENET mě doslova uhranul, takže si vy ostatní běžte užit tento dechberoucí zážitek do kin a třeba se shledáme v minulosti ... TENET Mé hodnocení: 9.5/10

Vyproštění (2020)

Naprosto skvělý film! Kdo má rád pořádné akční thrillery, tak ať se podívá na tento nový skvost od @netflix ! @chrishemsworth nebyl snad až na Thora nikdy lepší! Absolutně skvělý film s perfektní atmosférou a hudbou. Komu se líbil filmy typu 13 hodin, Sicario atd. tak si rozhodně přijde na své.

Bloodshot (2020)

Film mě bavil. Skvělý efekty, skvělá hudba, skvělý Vin! Nevím proč a za co sklízí především negativní ohlasy. Mrzí mě že jsem ho nemohl vidět v kině, leč jsem měl lístky koupeny. Za mě 9/10.