John Wick: Kapitola 4 (2023)

Jak se tak u nás hezky říká: "třikrát a dost". Co fungovalo třikrát, počtvrté už nefunguje. Zase další z přestřeleně dlouhých filmů, který má jen málokdy opodstatnění. Zde důvod pro tak vysokou stopáž rovněž chybí. Místo toho, abychom se dočkali jakéhokoliv worldbuildingu, koukáme na zbytečně dlouhé bojové scény, které jsme již viděli v předchozích dílech bez jakéhokoliv zpestření. Výše zmíněné má jedinou výjimku, kterou je scéna z "GTA perspektivy". Ve třetím díle bylo alespoň osvěžující použití bojových psů, to je zde pouze zrecyklováno v polovičním množství. Nevím, zda mělo tolik scén působit komicky, protože když JW padá 150 schodů, kinosál se lámal smíchy. Skarsgårdovi jsem toho záporáka absolutně nežral, překvapila přítomnost plukovníka Andersona, ale nevím no. Celý ten příběh prostě zdaleka neměl takovou kvalitu jako předchozí díly. Na lokace se sice dívá pěkně, na rozdíl od předchozích dílů mi však některé záběry přišly takové hrozně fejkové. Viz konečná scéna při východu slunce. To jak absolutně debilně tvůrci vyřešily protagonistovu smrt byla jen třešnička na dortu. Série měla důstojně skončit třetím dílem, tvůrci se neměli inspirovat u Rychle a Zběsile.

Osvícení (1980)

Kdyby to byl nový film, dostal by hvězdičky dvě. Protože je to ale dílo z osmdesátek a skoro vůbec to nezestárlo, protože je to atmosférický, tak dávám 3. Logika dostala samozřejmě zabrat extrémně, nicméně Nicholson a především Shelley Duvall mě příjemně překvapila. Na filmu je však krásně vidět, jakej jeKubrick perfekcionalista, což se mi pak potvrdilo při čtení trivie. Kniha bude zřejmě lepší, ale chápu, že se v dvouhodinové stopáži muselo s detaily šetřit.

Stanfordský vězeňský experiment (2015)

První (a minimálně na dlouhou dobu také poslední) setkání s experimentem ze Stanfordu, shlédnuté v rámci "likvidace" Netflix to-watch listu, do kterého se dostal po doporučení doktora z VŠ. Sledovalo se mi to velmi nekomfortně, musel jsem si dávat přestávky, ačkoliv v druhé polovině začal film dostávat solidní trhliny, viz absence práv vězňů/předkládání falešných minulostí–trestů. Obsazení plné jak poctivých hereckých výkonů, tak mladých, neokoukaných tváří.

Kaštánek (2021) (seriál)

Jednoznačně overrated. Už ani nevím, kdo mi o Kaštánkovi jako první říkal, ale pamatuju si, že na seriál pěl chválu. Na začátku jsem měl problém s originálním zněním, to si ale po chvíli sedlo. Hlavní hrdinové byli sympatičtí, naprosto nepochopitelně je srážely orgie scénáristů.

Kaštánek - Epizoda 5 (2021) (epizoda)

Autoři o poznání zvýšili napětí, přestali dělat z dásnké policie úplné dementy a výsledkem je tak zatím nejlepší díl seriálu. Snad si tohle tempo udrží i do toho posledního.

Kaštánek - Epizoda 4 (2021) (epizoda)

Tak k tomu snad už není co říct. Jediná dobrá strana seriálu je nezvyklý důraz na rodičovství. Stupidita policejního oddělení pod velením knírače nabývá neobvyklých mezí.

Kaštánek - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Po téměř třech hodinách dostáváme první napětí, přesto, jak je celý příběh zatím strašně klišeovitý jsem byl na chvíli opravdu napnutý. Neschopnost policie je samozřejmě otřesná, doufejme, že to byl pouze chvilkový záchvěv, to hodnocení někde seriál nabrat musel.

Kaštánek - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Začátek nic moc, jinak v pohodě. Kdyby tam nebyly tak obvious náznaky a zoomy na "plot twist" věci, tak by to bylo za 4.