• Hudební

Písně českých básníků - Václav Hrabě (2021) (epizoda)

Václav Hrabě a Vladimír Mišík je spojení, které mi přináší neskutečnou radost.  Variace na renesanční téma, to už je klasika, kterou zná asi každý. Škoda, že v pořadu nezazněla verze, kdy Mišíka doprovází Radim Hladík. Podle mého názoru by si každý z básníků tohoto cyklu zasloužil větší prostor a lepší zpracování. Ta nesmyslně vytržená slova z jednotlivých veršů , nechápu, co to mělo znamenat.  A Klus jako průvodce pořadu mi vůbec nesedí.

Hra na oliheň - Kganbu (2021) (epizoda)

V této epizodě byla nálož emocí. Kuličky jsou nervy drásající hra. Pořád jsem si říkala, že vítězů by mohlo být několik, ale asi to tak nebude. Nejvíc mě dojala obě děvčata a bylo mi moc líto Aliho. Ten darebák, co ho podvedl, mě zklamal. S tím starým pánem se to dalo předvídat. Ten byl v celém příběhu proto, aby se hlavní hrdina předvedl jako největší borec.(Jména si nejsem schopna zapamatovat.)

Za Shakespearem s Martinem Hilským (2003) (seriál)

Výborný dokument. Shakespeara mám ráda, pana Hilského obdivuji. Jeho překlady her i sonetů  jsou skvělé. Pan Hilský je člověk, který dělá svou práci srdcem, s obrovským zápalem a navíc je to velmi charismatický muž. Ukázky z Hamleta se mi líbily, samí výborní herci - Vladimír Javorský je můj oblíbenec. "Hamlet nikdy nekončí, protože se znovu a znovu ptá."

Hra na oliheň - Drž se týmu (2021) (epizoda)

Při 1. dílu jsem zuřila, co to je za stupiditu. Nechápala jsem to vysoké hodnocení. Ale tenhle díl mě fakt dostal. To přetahování lanem, to bylo něco. Rady starého pána, kterého by jiní dávno odepsali. Je tedy dost nepravděpodobné, že by se hlavní hrdina, zpočátku tak neurvalý ke své matce, tak změnil. Beru to ale trochu jako pohádku, která prostě musí mít šťastný konec. Parádní epizoda.

Hra na oliheň - Muž s deštníkem (2021) (epizoda)

Druhý díl pro mě ještě nic moc, ale tento už mě zaujal. Vykrajování cukroví - tušila jsem zradu. Hlavní hrdina už mi začíná být sympatický. A těším se, že odporný grázl s č.101 bude spravedlivě potrestán. Dobro zvítězí nad zlem. Ale ty ztráty.

Ochránce - Hidžáb (2021) (epizoda)

Mnozí tento díl odsuzují, mě ale zaujal. Holčička úplně nedodržovala nastavená pravidla, zbytečně provokovala i přes nesouhlas rodiny, ředitelka školy byla slušná a vstřícná, takže nic černobílého. Ta mladá milenka měla znázorňovat asi rozdílný pohled mladé a starší generace na tuto problematiku. Proč trapné? Copak nemá spousta starších mužů mladičké milenky? To, že vypadají jako šašci, je asi nezajímá. Vypadá to, že  by se Pelán v příštím díle konečně mohl vrátit ke své ženě. Ještě by mohl být trochu slušnější ke svému řidiči. Ale to s tím bonzováním bulváru se mi nelíbilo.

Vraždy v Oxfordu - Lewis (2006) (epizoda)

Po včerejším druhém zhlédnutí přidávám hvězdičku. Zajímavé prostředí, sympatická dvojka detektivů doplněná příjemnou ženou - ve srovnání s tím, co občas vidím, je tohle opravdu nadprůměr.

Milada (2017)

Netušila jsem, že představitelka hlavní role je úspěšná izraelská herečka. Byla studená jak psí čumák, nedokázala jsem si ji oblíbit. Film bez emocí, který nezachránili ani mí oblíbení herci Vladimír Javorský a Jitka Smutná. Horší než Lída Baarová. Mnohem horší.

Fanfán Tulipán (2003) odpad!

Nechápu, proč se to vůbec natáčelo. Gérarda Philipa nelze nikým nahradit. Úplně zbytečný film.

Metráček (1971)

Původně jsem dala tři hvězdičky a až dnes přidávám čtvrtou. Knížky Stanislava Rudolfa jsem měla ráda, potíže v tělocviku jako hlavní hrdinka ( i když jsem byla štíhlá) a kdykoliv film opakují, vždycky se dívám.