Terminátor (1984)

Jednoznacne jeden z nalepsích sci-fi akcných filmov minulého storocia. Terminátora prekonal len Terminátor 2 ale to je iný príbeh :) Arnold je tu sakra sympatický (aj ked hrá záporáka) a také scénky ako nákup zbraní z pamete nevymiznú. Akcné scény sú nakrútené vázne dobre. Napr. prestrelka v technoir alebo na policajnej stanici no proste mnam. Na tom si kazdý fanda starých akcniakov zgustne. Tento film je proste klasika a komu sa nepáci nech si donesie vlastnú upilovanú brokovnicu!

Sex Pistols: Děs a běs (2000)

Nie som punker (ak nerátam to ze hudbu skupiny Clash si vzdy rad vypocujem) a ani nie som nejaký extra fanusik skupiny Sex Pistols. Na film som sa vybral len kôli naliehaniu jedneho mojho O! Punkového kamaráta a neolutoval som. Dokument je natocený velmi zaujímavo a predkladá aj dobrú tému. Pohlad na anarchistov a rozdrapené deti ocami ich samých, ked uz davno nie su mlady punkaci. Dobré naozaj dobré. Ale aj tak mám radsej filmík Sid a Nancy

My Best Friend's Birthday (1987)

No tak na toto som sa tesil (aby nie ked som celym srdcom tarantinovec). a aj som dostal to na co som sa tesil. Vedel som ze film nie je dokonceny a vedel som ze to prakticky nemá príbeh a ze je to skor taka prehliadka dobrých a menej dobrých dialogov. Herci su velmi ale velmi zlý. Sceny kde nehrá tarantino trpia strasnou amatercinou a v nich vsetci herci do jedneho prehravaju. S vinimkou sceny kde dostane Mickey kopacky. Ta bola skvelo napísaná a pri jej konci som sa fakt nahlas rozosmial. Sceny kde hra Tarantino su vsak uplne skvele. medzi najlepsie patrí dohadovanie ceny s Callgirl alebo debata o Elvisovi (ktoru trosku obmenenu neskor pouzil v True Romance). Dalsou podla mna dobrou scenkou je kug-fu suboj s mopom na ktorom som sa velmi dobre zabavil. Je ale zaujimave sledovat ako mal Tarantino uz vtedy jasno kde sa chce uberat. Dialogy su citit nim a dokonca sa tu najdu aj tie tarantinovsky dlhé zábery (ktoré su tu inak velmi zle postrihané). Filmu dávam 3 hviezdicky za dialogy, scenky s Tarantinom a za to ze je to jednoducho film ktorý si velmi cením. PS: Chcem sa podakovat Adrianovi za pomoc pri zhánaní tohoto filmu. Nebyt jeho tak ho asi nikdy neuvidím.

Poslední skaut (1991)

Je zábavné sledovat ako sa Tony Scott s cisto komercného Bruckenhaimerovského reziséra stal parádny akcný-brutálno-komediálny rezisér. A musím povedat ze v tejto polohe mu to sedí viac. Ved co sa vám pácilo viac? Top Gun a Dni Hromu alebo Pravdivá Romanca a Posledný Skaut (a naposledy aj výborný Man on Fire). No teraz k samotnému filmu. Príbeh nie je nicím extra ale co je hlavné, nenudí, ako napr.úvodný zápas, to bola jedna perfektná scénka. Film ale hlavne exceluje mnozstvom hlások ("Nebe je modrý, voda mokrá a Satan Claus na nás cíhá" "Byla jsem osamelá! - Tak si kup psa"), ktoré sú ako keby vypadli z nejakých zabudnutých scenárov Quentina Tarantina (az teraz som pochopil preco Tarantino zveril reziu True Romance prave Tonymu). Bruce Willis tu hrá po Die Hard asi svoju najpesiu akcnú postavu (skoda ze teraz upadá do pekných sraciek. Uvidíme ci ho z nich vytiahne SIN CITY) a svoje hlásky podáva tak ze ani brvou nemihne. je to jednucho pravý akcný hrdina :) Damon Wayans svojhu rugby narkomana zahral tiez velmi dobre, ale jedna malá vecicka mi kustik vadila. Scénka fnukania v kúpelni. To bolo také prílis patetické a snazilo sa to ospravedlnovat jeho konanie. Koho to zaujíma? Ja chcem vidiet pravých motherfuckrov ako to natrú tým fucking motherfuckrom. To som síce aj dostal ale bez tej scénky by to bolo omnoho lepsie. Záver filmu na turnaji je jedna skvelá scéna (ktorá tu vydrzí s fakt minimom hlások, lebo hlavný hrdinovia majú viacej práce ako otvárat ústa, ale aj tu sa najde jedna dve perfektné) ale vrcholom je ukoncenie bitky na svetlách. To co Bruce zacne robit potom je jednoducho mnam. Kto by ho potom nemal rád? ja viem ze sú to malickosti ale na mna proste urobili dojem. A neskladá sa film práve s takýchto malickostí a detailíkov? Za to vsetko nekompromisných 5*.

Texaský masakr motorovou pilou (2003) odpad!

Takze toto bolo fakt hrozné. Nuda Nuda a este raz Nuda.Asi najvtipnejsie je ze v jednom zabere Jessica Biel podrsenku ma a v dalsom nie a tak sa to strieda celym filmom ;-)

Šňup (2002)

Filmy o drogách je velmi osemetná téma. Ak ho niekto nenakrúti fakt dpbre tak výsledok stojí doslova za hovno. Vynikajúce drogové filmy sú podla mna len dva (requiem za sen a trainspotting). Ostatné ktoré sa zaoberajú zivotom narkomanov nestoja za vela ( s vínimkou deppového Kokainu a Strach a Hnus v LA, ale tie filmy su skor o inych veciach ako o zavisloti). Prvá minúta filmu Spun vám odhalí akej profesii sa pán rezisér venoval pred týmto. áno! rezíroval videoklipy. To nám ukazuje v strihovej skladbe, výbere hudby a zrýchlením a resp. spomalením tých ci oných záberov. To by mi ani tak nevadilo, kebyze tu toho nie tolko ze je toho pomaly viac ako normálnych záberov. Inak ako príbeh filmu nic moc. Nicím ma nezaujal. Kukat sa na sfetovanú americkú mládez? ee dakujem. A pán rezisér si asi neujasnil co chce tocit. komediu alebo dramu? Kebyze sa mu to aspon podarilo sklbit do zaujimaveho trpkeho tragikomickeho obalu, ale on to kazí tou hnusnou hudbou a svojím zmeteným videoklipovým strihom. Tým úplne zabíja vsetko co by na filme mohlo byt dobré. Tak sme nakoniec dostali dost nesúrodú zmes klipovej filmárciny o drogách ktorá prakticky nicím nezaujme. tie dve * dávam za pár vydarených a vtipných scénok s ktorých sa mi asi najaviac pácila tá so striptérkou ("Budu doma drív nez budes muset jít do práce")

Presumpce viny (2003)

Celkom dobrý thriller. mozno je na skodu ze som skorej videl man on fire, ktorý bol podla mna aspon o triedu lepsí. Chýbajú tu také silné scény ako v nom a ani hudba nie je bohvieco. Príbeh pracuje s thrillerovým klisé (nespravodlivo obvinený je vzdy o krok pred tými co ho nahánajú) ale rezisérovi sa to celkom darí a nenudí. Washington tu nepodáva ziaden oslnivý výkon ale dá sa. Jedinou silnou scénou vo filme je prekvapivý záver (ktorý je ale dost lahko predvídatelný). Film nie je nicím výnimocný ale skvelo posluzi ako výpln sobotného vecera ci uz na DVD, alebo len tak v TV

Zachraňte vojína Ryana (1998)

mne sa to skrz naskrz nepácilo. Neznásam vonjové filmy a tento je nudný prílis dlhý a ukecaný (co mám normálne aj celkom rád ale tu mi to vadilo). Akcné scény sú natocené úplne na hovno a tocit celý film len z ruky bol asi najhorsí Spielbergov nápad. A ten príbeh? To má znament co? Chcel by som vidiet ze by americka armada vyslala 8 ludi na zachranu jedného, len kôli tomu ze by jeho matke neostal uz jediný syn. Jediné co stojí za povsimnutie je úvodnú vylodenie v Normandii. To bolo fakt skvelé. Za to dávam tú 1 *.

Addamsova rodina (1991)

no tak toto sa mi velmi pácilo. Ked som bol maly tak som stale hltal serial a toto bolo tiez aspon na rovnakej urovni. Festrov návrat s prekvapivým rozuzlením :) Proste bomba :)

Don Matteo (2000) (seriál) odpad!

Knaz cyklista ktorý je mudrejsi ako karabinieri a hravo riesi kazdy pripad. Akoze smial som sa riadne (hlavne na Terencovom cyklistickom umeni), ale nemozem dat inak ako odpad! Okrem nechceneho smiechu mi to neprinieslo nic a viac krat sa na to divat nechcem.