Top Gun (1986)

Popcornák a propaganda ako svina... lenze ono ma to bavi, Je to urcite jeden z klucovych akcnych filmov 90tich rokov.Nechyba tomu spad a preteky stihaciek boli bomba. No stale je to len priemer.. Americke namornistvo musi tento fil milovat. Ved po jeho premiere mali najvecsi nabor novych rekrutov od cias 2. svetovej vojny

Good bye, Lenin! (2003)

Pekná inteligentná komédia o láske k matke. Perfektný námet a celkom slusne spracovanie. Pri filme som sa nenudil aj ked má pár hluchých miest. Tento film rozhodne stojí za zhliadnutie uz len pre svoj atraktívny námet a pekný humor.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Trosicku, ale fakt len trosicku horsie ako jednotka, ale stale solidna zabava, ktora stoji za pozretie. Pribeh ani na chvilku nenudi, a 92 minut vam ujde ako voda. Nadupane 4*

Underworld (2003)

Brutálne vykradnutie Matrixu a Bladea v jednom. Jezisi kriste toto fakt nemusim. Co ma má presvedcit o tom ze prave na tento film sa mám dívat? Ludia v kozi fakt dobré triky? Nie! Myslel som ze ma presvedci suboj upirov a vlkolakov (upirsku tematiku milujem), ale tu bolo takmer vsetko postavene na hlavu. Ta jedna hviezdicka len koli trikom a mojej lasky k upirom.

Atlantida: Tajemná říše (2001)

jeden velmi úekný animovaný film, ktorý ma dostal. nemohol som od obrazovky odlepit oci a sledoval co sa to predo mnou deje. krasna klasicka animacia v spojeni s perfektnym pribehom a temou (ktora ma aj trochu zaujima). Fil je pod edenim fakt dobreho rezisera. to vidno hlavne v nadhernej scene prichodu do atlantidy. Film nepostrada napetie humor a pri zaverecnej scene aj dostatok akcie. Vrelo odporucujem kazdemu kto sa vie hodinku a pol citi ako dieta. Perfektne si uzije.

Ospalá díra (1999)

toto bol nárez. Tim Burton sa nezaprie, ale dosiel dost daleko. Je to asi jeho nakrvavejsí a najtemnejsi film, to sa musi uznat. Hned na zaciatku na nas dycha taka atmosfera ze som ani nedychal, a pokracuje to takto pekne dalej. Burton nastastie nesklzol, len k hororovej atmosfere a obcas film vtipne odlahcil, niekedy az trosku morbidny humorom (hlavne scena pitvy). Tim znova vsadil na svojho (asi) najoblubenejsieho herca a urobil fakt dobre. Johny Depp je jeden vynikajuci herec a tu svojho trosku arogantneho, vedou nadseneho mladika zahral fakt na jednicku. Christina Ricci tu bola fakt neodolatelna ako uprimne zamilovane dievca trosku pobluznene carodejnoctvom. Tento film miesa hutnu hororovu atmosferu, krv (ale urcite nie stylom splatter hororov, co by tu bolo viac na skodu ako na uzitok) a lasku. Tieto ingrediencie robia s filmu fakt skvely zazitok a cestu do Sleepy Hollow som ochotny kedykolvek zopakovat.

Nepřítel státu (1998)

Je to jeden velmi dobrý thriller. Hned na zaciatku si uzijeme perfektnú nahánacku, pri ktorej som bol vo fakt solídnom napätí. Potom sa film dostáva do mierneho nadpriemeru, ale sem tam prinása tiez solídne napetie, hlavne pocas záveru v restauracii, ktorý mi trosku pripomenul film True Romance. A tymto sa dostavam k reziserovi Tonymu Scottovi. je to fakt dobry reziser co uz dokazal prave pri True ROmance a tu sa mu prakticky nic nevymyka z ruk. Partiu rozohral fakt solidne, len skoda ze cely film nie je v jednotnom duchu napetia, ale obcas to kolise a napetie sa nedostava tam kde by malo. Ale to sa deje fakt len obcas. Will Smith je fakt dobry a svojho cloveka co stratil zivot zahral vazne doveryhodne. Tak co k tomuto filmu povedat na zaver? Je to ta lepsia Bruckheimerovka, ktora ma sice par vad na krase, ale je to solidny a nadpriemerny film. Mohol som dat 4*, ale to by neboli uplne 4, tak dam radsej brutalne 3*, ktore si film zasluzi a moze byt na ne hrdy. Inak teto film si rad niekedy pozriem znova.

Muž bez stínu (2000)

Od tohoto filmu som si nejako vela nesluboval, ale vysledok ma prekvapil. Zaciatok jemne mrazivy a temny, mysteriozny, koniec krvavy. Niektorym sa to mozno nepacilo, ale co ja som sa jednocho kralovsky bavil. A tie scenky s neskutocne silnym erotickym nabojom pri nich sa mi aj dych zastavil. jednoducho zrucne natoceny horor. Dost dobry nadpriemer.

Univerzální voják (1992)

Nemozem inak.. Ked som bol maly tak som na tomto filme tazko ulietaval. van Damme tu bol bozí, ale aj tak mi bol vzdy viacej sympatický zberatel usí Dolph Lundgren. Nostalgia vdaka ktorej si film vzdy rad pozriem vytvorila aj toto moje hodnotenie. Holt spomienky su fakt sila :)

Vymítač ďábla: Zrození (2004) odpad!

toto je strasna blbost. nikto nikdy nemal natocit nijeke dalsie pokracovanie povodneho Exorcistu. ten je klasika a nic co bolo natocene po nom sa mu ani zdaleka nepriblizilo. to iste plati aj u tohto paskvilu ktory mi skor pripomina resident Evil v Egypte ako Vyhanaca Diabla. a to som sa na tento film velmi tesil. Ved kto nechcel vidiet zaciatky otca Lancastra? No Harling film pojal ako nejaku krvavu prechadzku bez akejkolvek atmosfery (asi si myslel ze ju navodi potokmi krvi) No takto cesta nevedie. pre mna ako fanusika povodneho Exorcistu je toto obrovske sklamanie