Policejní odznak (2002) (seriál)

Mám za sebou celou 1. sérii, nyní se připravuji na druhou. Jde o seriál o policistech, ale je natolik kontroverzní, že prostě vybočuje z řady. Hlavní postavou je plešatý velitel úderné jednotky Vic Mackey, který krade drogy, podplácí dealery a nebojí se dokonce zastřelit policistu, která na něj má donášet. První série měla pouhých 13 epizod, takže nedošlo k situaci, že bych se díval na vyloženě špatný díl. Jednotlivé díly na sebe navazují a udržují tak dramatický chod. Akční scény jsou úderné, herecké výkony skvělé (cena Emmy za hlavní roli Vica Mackeyho). Pokud se k nám někdy dostane, rozhodně se dívejte...

Ali (2001)

Zajímavě pojaté s rychlými střihy, ovšem na svou délku pojímá film příliš malou část ze života Muhammada Aliho...

Animatrix (2003)

Viděl jsem všechny příběhy a musím říct, že zdarma na web dávají snad ty nejhorší. Za nejlepší považuji KID'S STORY, příběh chlapce, který věří natolik, že je schopný nemožného, následovaný WORLD RECORD o muži takového charakteru, že si dokáže uvědomit bez cizí pomoci Matrix a BEYOND o jednom začarovaném době, kde je všechno možné - dům je totiž chybou v Matrixu. Ani ostatní příběhy nejsou o moc horší a nelze v celé sbírce animovaných povídek narazit na jedinou vyloženě špatnou. Bravo!

X-Men 2 (2003)

Vynikající pokračování, které nejenže se vyrovnává už tak téměř dokonalé jedničce, ale v lecčem jí i částečně předčí. Mnoho lidí tvrdí, že je druhý díl upovídanější. Mě se tomu nezdálo a přišlo mi, že je akčnější než jednička, ale i kdyby to byla pravda, mám to považovat za zápor? Bryan Singer pochopil, že i když jde o filmové zpracování comicsu, neznamená to, že postavy nemohou mít hloubku. Skvělý scénář, ohromující speciální efekty a výtečné herecké výkony. Prostě a jednoduše mě nenapadá jediný zápor.

Narušení (1999)

Docela působivý film, kde vynikají skvělé herecké výkony nejen Angeliny Jolie, ale především Winony Ryder. Bohužel mi přišlo, že různé vedlejší dějové zápletky byly razantně zkráceny, což je docela škoda (původně měl film přes 3 hodiny, režisér jej poté přestříhal) například u vztahu ošetřovatele a Susie.

Stroj času (2002)

Předlohu jsem nikdy nečetl, takže nemohu hodnotit, jak se povedla adaptace. Pokud vezmu pouze film, musím říct, že první hodina byla docela zajímavá a zábavná, ale s nástupem těch nepovedených skřetů se film jaksi hroutí do nepovedené akční podívané, kde už se příliš neřeší, proč nejde změnit minulost, a místo toho se pomateně pobíhá a kope do obličejů kaskadérů s velice levnými maskami na obličejích.

Bowling for Columbine (2002)

Dokument, který vás nezaplavuje nudnými fakty. Dokument, který je dělaný pro mainstreamového diváka, který je dělaný zábavnou formou, a přesto má výpovědní hodnotu. Ne všechna fakta jsou podána zcela objektivně (například je chyba uvádět počet zabití střelnou zbraní v jednotlivých zemích a nepočítat přitom s počtem obyvatel, ať jsou ta čísla jakákoliv), Michael Moore na diváka působí rychlými hrozivými střihy a podmanivou hudbou, ale má to svůj účinek, který byl autorovým záměrem. Dokument vás zhrozí a přinutí přemýšlet. Výtečná práce.

Velký průšvih (2002)

Poněkud stupidní scénář vylepšuje dobrá režie a především skvělé herecké obsazení.

Chicago (2002)

Řemeslně výtečně zvládnutý muzikál se skvělými hereckými výkony, ovšem bez emocí a duše, což jsou dva elementy, které v Moulin Rouge! rozhodně nechyběly. Navíc v Moulin Rouge! mi seděla použitá muzika více než jazzové Chicago...

Amadeus (1984)

Klasicky vynikající Miloš Forman, který si libuje v příbězích vyjimečných lidí v prostředí, které mu nerozumí. Skvěle natočený film, který je díky Mozartově hudbě v mnoha momentech neskutečně silný a scéna, při které Salieri Mozartovi pomáhá psát noty při vymýšlení rekviemu, je opravdu strhující.