Sestra (2012)

Rozhodně ne nezajímavé horské drama s celkem ponurou a depresivní atmosférou, nečekaným zjištěním v polovině filmu, pěknými exteriéry a pár vtipnými momenty. Bohužel je to po celý čas takové dost stejné. Jako filmová oddechovka to ale funguje dobře. 65%

Spáči (1996)

Dětská část (2/5 filmu) - velice solidní drama, úderná atmosféra a zajímavé rozjetí příběhu. Dospělácká část (3/5 filmu) - těžko uvěřitelná, zadrhávající, divně vyznívající, zdlouhavá a rádoby chytrá kriminálka. Ta druhá část filmu mi bohužel nesedla, v celkovém pohledu to na tři hvězdy bude, ale jak říkám, z mého pohledu se nejedná o žádnou pecku, ten film je prostě takový předvídatelný a nemá moc čím překvapit, navíc se to celé ke konci až moc vleče... 70%

Nevědomí (2013)

Určitě jedno z těch lepších sci-fi posledních let. Děj je poměrně zajímavý, není dopředu nalajnovaný a přináší dobré zvraty. Film je našláplý akcí od začátku až do konce, takže fandové efektních stříleček a honiček si rozhodně užijí, pro mě je ale důležitější to, že film dokáže nabídnout originální sci-fi příběh. V určitých chvílích to možná trochu skřípe, objeví se několik momentů, které si tvůrci mohli odpustit, ale v celkovém pohledu u mě převládá spokojenost. Určitě je ale potřeba k tomu, aby se film zalíbil, určitá obliba tohoto žánru. 80%

Juan de los Muertos (2011)

Asi nejlepší zombie komedie, co jsem kdy viděl. Když to porovnám s doposud nejoblíbenější a druhou nejoblíbenější, tak tady je ta zábava ještě o level výš, takže musím tasit plný hodnocení. Je to prostě prdel jako sviňa, tlemil jsem se od začátku až do konce. Někomu možná komediální prvky u zombíků nesedí, já jsem si ovšem film nadmíru užil. Děj, o který ani tolik nejde, je v pohodě, prostředí více než zajímavé, hlavní protagonisté zrovna tak. Některý situace jsou možná až moc, ale těch je vážně jen pár, takže se to dá přehlídnout. Stručně řečeno: Megazábavný masakrální nářez. 85%

Interstate 60 (2002)

Trochu šílenost, ale rozhodně poutavá. Každopádně nechápu, proč není v žánrech mysteriózní?! Vždyť tohle bylo mystery jako kráva. Film je svou strukturou zajímavý, bavil jsem se, ale čekal jsem, že to celé vyústí v něco "velkolepějšího". Jak se mi prostě ten film celý líbil a očekával jsem nějaký nečekaný vyústění, tak s tím koncem to tak nějak vyšumělo do prázdna, takže nemůžu jít s hodnocením nejvýš. Určitě se ale jedná o film hodný pozornosti. 75%

Stopař (1986)

Výborný, napínavý thriller plný zvratů, kterých je postupem času až možná přespříliš, takže film začne trochu ztrácet na reálnosti (závěr je tomu nejvíc důkazem). Každopádně čtyři hvězdy si to rozhodně zaslouží a to nejen kvůli tomu, že mě prostě tyhle "silniční" thrillery dokážou zpravidla více než dobře zabavit. 80%

Chaos (2005)

Ten film je sice hrozně amatérskej, o nějakým režisérským umění či technický stránce nelze mluvit, nicméně je to místy tak šokující a dokáže to navodit tak nepříjemný pocity, že to na celkem slušný hodnocení stačí. Konec je potom tak blbej, až je vlastně překvapivej a zajímavej. 70%

Mama (2013)

Dobrá atmosféra a napínavé momenty se solidními lekačkami, tím se film bezpochyby může pyšnit. To možná může stačit nějakýmu svátečnímu hororovýmu divákovi, ale ten kdo už nějaký ten horor viděl přece jenom očekává něco víc. Z mýho pohledu tomu nejvíc ubližuje jednak příběh, který bohužel nemá čím překvapit, jednak Mama, která je zpracováná dosti divně. Navíc ten konec byl prostě trapáckej. 60%

Mrtvá zóna (1983)

Některé filmy podle Kinga mi přijdou takový odbytý (Srdce v Atlantidě, Obchodník s hrůzou) a to samé můžu říct i o Mrtvé zóně. Myslím si, že by ty knížky šly zpracovat mnohem lépe. Nicméně se mi Mrtvá zóna vcelku líbila a to především kvůli zajímavému námětu a dobré atmosféře. 65%

Výplata (2003)

Značně zapeklité sci-fi příběhy patří vůbec k tomu nejoblíbenějšímu, co mi filmy můžou nabídnout. Musí se ovšem povést a to se o tomto kousku zase tak moc říct nedá. Paycheck má vcelku zajímavou a lákavou strukturu, hlavní hrdina pořádně neví, která bije a vše je postupně odhalováno. Film působí zajímavě, bohužel v celkovém vyznění to prostě není ono. Není to prostě tak dobře zpracovaný, aby to člověka semlelo, jako jiné, povedenější akční scifárny. Z mého pohledu se jedná pouze o průměrné sci-fi se solidním příběhem, který bohužel není takový, aby dokázal diváka více vtáhnout do děje. Já musím k mínusům navíc zařadit ještě herecké obsazení, protože jak Ben, tak Uma nejsou zrovna mými oblíbenci, spíše naopak. 60%