Lenssen & spol. (2003) (seriál)

Cha! Mno Lenßen a spol. je teda fakt prvotřídní lahůdka... Nějakým záhadným způsobem jsem přežil sledování zhruba čtyř pěti dílů, takže mám nakoukané schéma (dokonce si dovolím říct, že jsem něco jako odborník a asi si otevřu vlastní kancelář vyšetřovatelů, když je to taková snadná prča)... Objeví se problém ("Někdo mi nechává před bytem usekaný slepičí hlavy."). Objeví se nejpravděpodobnější tvůrce problému (soused řezník). Objeví se ohrožení klienta (Katja Hansenová/Tekin Kurtulus v poslední vteřině strhnou dylinní slečnu zpod kol rychle projíždějícího vozu místní drůbežárny...). Objeví se šokující zvrat na závěr ("Jak jsi mohla? Byla jsi moje nejlepší kamarádka!"). Chvílemi to bylo až slastné, vychvalovat se, že po deseti vteřinách jsem byl schopen určit pachatele, zkrátka lahůdka.

Bazén (2005) (seriál)

Stoprocentně jeden z těch lepších českých seriálů (a že jich není mnoho...). Měl zajímavé vztahy, dobré postavy, sympatické herecké výkony (Květa Fialová), nebo přinejmenším krásné herečky (Alice Bendová), a bylo to i docela vtipné, hlavně části s Denisou (Sandra Pogodová), docela jsem se řezal smíchy. Jen 18% si Bazén nezaslouží...

Všichni do jednoho (2007)

To byla ale debilita. Těžko říct, jak to autor myslel, ale ať už to bylo míněné vážně, nebo to měla být kritika toho, kam až jsou v reality show schopni zajít, nebo snad reality show jako takové, ani jedno z toho se nepovedlo, a to tak, že fakt hrubě. Nijak tomu nenapomáhaly děsné herecké výkony, a špatně budovaná atmosféra ponorkové nemoci, do toho tady byl dost násilně zakomponován motiv se psem (takovéhle citové vydírání opravdu nesnáším!). Přesto všechno jsem u filmu vydržel, doufajíc v uspokojivý závěr. Nekonal se. Už nikdy víc.

Pa a Pi (1986) (seriál)

Jůůůů, my jsme ti Pa a Pi, z mačacej planety, my jsme ta posádka, co ide k vám :o) To jsem neviděl tak patnáct let. Kdybych to viděl dnes, nižšímu hodnocení bych se asi neubránil, ale z nostalgie..

Crash (2004)

Velikým problémem filmů s mnoha postavami je obvykle neschopnost zobrazit je tak, aby byl jejich život uvěřitelný. Ani Crash se podle mě s tímto problémem nepopasoval úplně na sto procent. Výsledkem jsou proto osudy (mnoha) lidí, z níž většina se mě nijak nedotkla (což je vzhledem k tématu strašná škoda). Těch pár silných scén, které tento strašně okatě ambiciózní snímek obsahuje, ho pak na pět hvězd opravdu nevytáhne, a i na čtyři je to s odřenýma ušima.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Obsahuje spoilery. Mno, Dead Like Me je moc zajímavé dílo. Pilotní díl byl v pravdě strhující, a od začátku do konce přeplněný humorem, nejenom tím černým (když George upadnou desky ve výtahu:oD). Bohužel hned od druhého dílu je tomu jinak. Pořád to je černočerné, milé a úsměvné, ale už to nemá takovou sílu. Odzbrojující vizuální vtípky ustoupily milému konverzačnímu humoru, který mi sice sedí, ale přesto bych dal přednost kombinaci obojího. Každopádně dobrá nálada se mě zhostí hned při úvodních titulcích, které jsou bezkonkurenčně nejvtipnější, co jsem kdy viděl, a hudba v nich je hrozně chytlavá. Hlavní postavy jsou výborné, George samozřejmě jasně vede, tak ironická, pesimistická a deprimovaná, prostě jako já... Veliká škoda rychlého odchodu Betty Rohmer, která byla fakt naprosto parádní, byla ovšem nahrazena postavou velice zajímavou - Daisy Adair, která si mě získávala hodně pomalu, ale zato naprosto. Pak je tu Mason. Mason, Mason, Mason. Asi nejvtipnější ze všech postav, jeho kočkování s všemi ostatními je zkrátka skvělé. Drsná Roxy pak dodává kapku toho racionálna a chladné hlavy, která je v oboru, ve kterém podnikají, zapotřebí. No a pak je tu Rube. Protivnej starej mudrlant, kterýho jsem si nikdy nebyl schopen oblíbit... Stejně jako Joy. Příšerně otravná postava, navíc ztvárněná nehezkou herečkou... Ale to není až tak podstatné. Podstatné je, že Dead Like Me skoro v každém díle pokládá hluboké otázky a silné úvahy o životě, které se obvykle trefí do černého. O to víc pak zamrzí, když pohoří na školáckých chybách (přece vypadají jako fetky, tak jaktože božsky krásná?!), kterých se tu a tam pár najde. Proto "jen" čtyři hvězdičky.

Candy (2006)

Náznakovité spoilery obsaženy. Docela zajímavý film o dvou fetkách. Mno herecké výkony jsou hodně dobré, příběh poutavý, konec typicky hollywoodský, a ohromně velkou výtku mám k tomu, že i když si zrovna procházeli "Peklem", byli pěkně nalíčení, učesaní a vymydlení. Takhle to prostě nechodí.

Co se doma usmaží (1998)

Luxusní šílená komedie (a když říkám šílená, tak to myslím jinak, než si myslíte vy) se suprovým obsazením. Nemá třeskuté vtipy, a vývoj filmu není ani nijak překvapivý, ale je to příjemná podívaná, kterou si už kvůli sladké Drew obvykle nenechám ujít.

Brutální Nikita (1997) (seriál)

Peta Wilson, moje dětská láska, byla jako smrtonosná žena opravdu uchvacující, seriál měl ve své době neokoukané zápletky, a prostě to byla jízda. Tak mi to tedy připadalo v deseti letech. Teď mi to přijde jako asi ta nejlepší volba ve čtyři hodiny ráno, což není zrovna výhra, ale za opravdu nádhernou Petu a z nostalgie ty tři dám