Modrý samet (1986)

Už od úvodních záběrů na modré sametové závěsy, k tomu hraje naléhavá hudba, a na mě dopadá plná tíže filmu. To je v zápětí vyrušeno několika málo okamžiky záběrů vlídného maloměsta. Dokud.. Oh ano, míra napětí a úlevy se v Modrém sametu fantasticky střídá, a ďábelsky si s námi pohrává. Úžasným hereckým výkonům (opravdu dokonalá, křehká a nádherná Isabella Rossellini, vynikající a naprosto odporný Dennis Hopper, a neméně dobří a tehdy mladí Kyle MacLachlan s Laurou Dern) nemůžu skoro nic vytknout, nádherně pasují do celé mozaiky tohoto úžasného díla. Stejně jako hudba, která je opět naprosto dechberoucí, a nádherně dokresluje už tak temnou a tíživou všeobjímající atmosféru městečka Lumberton. Nebyl by to ale Lynch, aby pár dílů oné mozaiky nenechal chybět. Zamotaný příběh se kousek po kousku rozmotává, a taky nechává veliké mezery... Jak jinak. Naštěstí (i když možná bohužel, těžko říct) tentokráte ještě nezašel za hranice pochopitelnosti (jako pozdějsí Mulholland Drive, který hrozně miluju...), ale i tak... Lincoln street? Drozdi? Hořící svíčka? "She wore blue velvet..."? Tanečnice na střeše auta? Je to ale divnej svět, co?

Pusinka (1997) (seriál)

Německá seriálová Tootsie, kterou jsem v dětství upřímně zbožňoval, v pozdějším věku považoval za sledovatelnou, nevidím důvod jít pod tři.

Shortbus (2006)

Mhmm.... Pro mě osobně je film hlavně pěkně vymazlená óda na sex a jeho přirozenost ve všech jeho podobách.. Na to, jak je sex důležitou součástí každého z nás. Taky je to ovšem pěkný políček do tváře amerického pokrytectví, kde se denní vysílací čas vesele hemží explicitními vraždami, a kde je jedno z šatů vyklouzlé ňadro skandálem gigantických rozměrů (a nejen jedná-li se o gigantické prso). Kde se celý národ těší, až uvidí ve filmu Paris Hilton s propíchlou hlavou, ale kde všichni znechuceně kroutí svou vlastní (hlavou) nad jejím domácím péčkem, tedy jen na oko, ovšemže. Kdyby za nic jiného, už jen za to si film uznání zaslouží. (A ano, mně se velice líbil)

Titáni (2000) (seriál)

Podprůměrný seriál se spoustou nepřesvědčivých hereckých výkonů a ohromně nesympatických kladných postav, počínaje Chandlerem (Casper Van Dien), přes Gwen (Victorie Principal tomu dost napomáhá), Samanthou (Lourdes Benedicto) konče. S protivností postavy Gwen si může ruce podat už jen Ethan (Kevin Zegers), který nehraje až tak kladnou postavu, proto ho jmenuji zvlášť. Přesto jsou tu i nějaké ty plusy, jako ten největší vidím sympatickou Elisabeth Bogush v roli Jenny, která snad jako jediná měla uvěřitelnou vícevrstvou postavu. Yasmine Bleeth sice nehraje oslnivě, a její obličej vykazuje známky stárnutí (hlavně v místě, kde měla před lety a hromadou kokainu nos), ale ne tak její postava, na kterou je radost pohledět. No a taky bylo zábavné sledovat pitvoření namachrovaného záporáka Petera (John Barrowman, kterého jsem si mimochodem později zamiloval v Doctoru Who, Torchwoodu a Zoufalých manželkách), takže tak akorát ty dvě hvězdy.

Soudkyně Amy (1999) (seriál)

Vcelku příjemný rodinný seriál se sympatickými postavami, který v naší zemi jen tak proletěl bez povšimnutí (asi to bude tím blbým vysílacím časem...). Není to žádná hardcore záležitost, u které bych musel vidět každý díl, ale fajn oddychová zábava. 70 %

Nezvratný osud (2000)

Pár spoilerků se tu najde! Předně, tohle byl v době svého vzniku moc zábavný a zajímavý teenagerovský film, oživující hororový žánr docela netradiční formou. Smrt, jakožto vrah, je dobrá myšlenka. Nebylo to ovšem míněné zase až tak vážně, a řekl bych, že vedle žánrů Horor/Thriller/Mysteriózní/Fantasy, by se docela dobře vyjímala taky komedie. Mělo to hezké mladé herce (myslím samozřejmě Ali Larter), kteří hráli slušně (myslím samozřejmě Ali Larter), a slušné charaktery hlavních postav (Ali Larter). Mělo to celkem logický úvod do vyvražďovací části, a ta sama byla slušně výživná. Nejlahůdkovější smrt si počíhala na slečnu Lewtonovou (učitelka), ale ani většina ostatních nebyla vysloveně nezábavná. Celkově šlo o zábavný slušný nadprůměr na hranici 3 a 4 hvězdiček, ale kvůli brutálně trapnému finále dám jen 3. Dodatek z 15. srpna 2007 - po zhlédnutí třetího dílu nakonec svoje rozhodnutí měním na 4 hvězdičky...

Kdo přežije - Afrika (2001) (série)

Obsahuje spoilery Afrika byla první slabší řada, první (menší) černý puntík historie Survivora. Příliš kruté životní podmínky (věčná dehydratace) poměrně výrazně komplikovaly strategickou hru a vytváření zajímavých vztahů, navíc tu prvně nastal divácky nepopulární twist prohození kmenů. Přesto zpětně ve výsledku Afrika není nijak tragická a stojí za zhlédnutí. Vítěz: 3* - sympaťák s fajn sociální hrou, ale nudnější a s velkou mírou štěstí Oblíbenci: Teresa Cooper (první pořádný underdog), Lex van den Berghe (psychopatický mastermind)